Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2011 r.
20:10
Edytuj ten wpis

"Łączył wiarę z rozumem". Powiedzieli o Życińskim

0 45 A A
Pogrzeb abp. Józefa Życińskiego w Lublinie (Fot. Jacek Świerczyński)
Pogrzeb abp. Józefa Życińskiego w Lublinie (Fot. Jacek Świerczyński)

W sobotę uroczyście pożegnaliśmy abp. Józefa Życińskiego, metropolitę lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Był pięknym dowodem na to że rozum i wiara mogą działać wspólnie, a nie przeciwko sobie. Potrafił nazywać po imieniu sprawy trudne. Walczył z nienawiścią i pogardą wobec drugiego człowieka. Polska żegna dziś jednego z wielkich swoich synów”.
Bronisław Komorowski
prezydent Polski


"Jego postać pozostaje symbolem odważnego myślenia o Polsce, o świecie, o chrześcijaństwie. Abp Życiński nie bał się współczesnego świata, choć, jak mało kto miał świadomość zagrożeń. Zapamiętamy go jako ważnego świadka i uczestnika polskiej historii ostatnich dziesięcioleci”.
z listu od premiera Donalda Tuska

"Arcybiskup Józef pozostanie
na ziemi lubelskiej kamieniem węgielnym w budowaniu relacji ekumenicznych między naszymi siostrzanymi kościołami. W dniu dzisiejszym żegnam ciebie najrozsądniejszy pasterzu i tracę otwartego, serdecznego przyjaciela”.
Abel
arcybiskup prawosławny lubelski i chełmski


"Ostatnich 14 lat jego posługi w Lublinie na mnie, człowieku który rozpoczyna 90 rok życia, wywarło niezatarty wpływ. To było ważnych 14 lat, dzięki zmarłemu. Dziękuję mu za to”.
Władysław Bartoszewski
"Nagła śmierć niejednokrotnie gasi historię człowieka, wycisza ją. W wypadku wielkich duchów odkrywa nową kartę, ujawnia jego wielkość. To wszystko, co słyszeliśmy o śp. arcybiskupie Józefie jest zgodne z prawdą. Taki był. Razem z wszystkimi biskupami chylę się dzisiaj przed nim”.
arcybiskup Józef Michalik

"Byłeś i pozostaniesz ambasadorem Lubelszczyzny, rzecznikiem dialogu ekumenizmu i wzajemnego szacunku. Byłeś odważnym kapłanem, otwartym na świat i ludzi, obywatelem świata, a jednocześnie człowiekiem świadomym realiów powszedniego życia i utrapień zwykłych ludzi”.
Genowefa Tokarska
wojewoda lubelski


"Czuliśmy się przy tobie silniejsi. Nigdy się nas nie wyrzekłeś i nie wstydziłeś. Wśród tłumu wiernych zawsze nas dostrzegałeś, podchodziłeś do nas, podawałeś dłoń i kreśliłeś znak krzyża na czole, mówiąc,
że pamiętasz. I pamiętałeś”.
Agnieszka Zańko
w imieniu niepełnosprawnych


"Ten człowiek kilka lat temu podał mi rękę w kościele, uśmiechał się i mówił: "kocham was”. Ja z tego miejsca mówię mu - wierzę, że nas słyszy - my ciebie arcybiskupie też kochamy”.
imam Nedal Abu Tabaq
mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce


"Ostatnia rzecz, którą pamiętam, to był jego uśmiech, pełna radość . Jest werset psalmu "służyć Panu Bogu w radości”. Miałem takie wrażenie, gdy widziałem jego uśmiech – to był ten werset”.
Michael Schudrich
naczelny rabin polski

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wielbiciel kaczych kuprów / 22 lutego 2011 o 18:26
[quote name='Kanty' timestamp='1298289559' post='440504']
Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś albo na dopalaczach albo na przeciwbólowych i masz problemy ze zliczeniem do 50-ciu. [/quote]

27+13=40 Zdaje się że Kanty sam nie wie ile ma lat , skoro ma problemy z doliczeniem do 50-ciu

Oj, Kanty Kanty - Kantujesz jak Kanty No ale czego się spodziewać u PiS'iaków skoro to najsłabiej wykształcona grupa społeczna
[quote name='Kanty' timestamp='1298289559' post='440504']
Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś albo na dopalaczach albo na przeciwbólowych i masz problemy ze zliczeniem do 50-ciu. [/quote]

27+13=40 Zdaje się że Kanty sam nie wie ile ma lat , skoro ma problemy z doliczeniem do 50-ciu

Oj, Kanty Kanty - Kantujesz jak Kanty No ale czego się spodziewać ... rozwiń
Avatar
wielbiciel kaczych kuprów / 22 lutego 2011 o 18:20
[quote name='Jola' timestamp='1298286365' post='440483']
OJ,OJ. PRAWDE PISZESZ WIELEBNY.ZGADZAM SIE Z TOBA W STU PROCENTACH,JUZ PORA ABY EGIPSKIE TSUNAMI ZMIOTLO TYCH NIEUDACZNIKOW,PRZYNAJMNIEJ DO IRLANDI
[/quote]

Na razie to ruskie tsunami zmiotło kaczych nieudaczników pod Smoleńsk
Avatar
ANGEL / 21 lutego 2011 o 16:51
[color="#008000"]"NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza [color="#FF0000"]wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy.[/color] Sam zaś ArcyPasterz „był Człowiekiem dialogu” - [color="#FF0000"]stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia.[color="#FF0000"] Najlepiej też czuł się wśród Baranów, którym przewodził i dziwne, że na pogrzebie nikt nie beczał!.[/color]
Od samego początku istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też zamieniają[color="#FF0000"] JEDNO NA DRUGIE[/color] twierdząc, że to CUDA, a nawet[color="#FF0000"] ArcyPasterz uczył, że cud to COŚ Z NICZEGO [/color]i sypał jak z rękawa: zamianę wody w wino; chorych na zdrowych i tylko [color="#FF0000"]nie mogą zamienić pijanych na trzeźwych i głupich na mądrych [/color]- w tym względzie nawet Biblijny Jezus wysiadał.– nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika[/color] i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat [color="#FF0000"]i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i[color="#FF0000"] w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy w Polsce załatwił[color="#FF0000"] Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” [/color], co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
[color="#FF0000"]Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem włącznie [/color](2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny PO-PiS elokwencji płynącej [color="#FF0000"]z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i[color="#FF0000"] za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie, [color="#FF0000"]reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego [/color]KUL-awego i PAT-ologicznego[color="#FF0000"] sięga nieba[/color], a tu rok
2011 i lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni[/color],a może już[color="#FF0000"] Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty [/color](al. Warszawska, Lublin) od X lat [color="#FF0000"]serwują każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było –[color="#FF0000"] z Jego strony leciały same monologi[/color] (materiały nawet w TVP Lublin).
Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach?
Prezydent R.P.,[color="#FF0000"] B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI[/color] chyba załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”.[/color] 
Samo zaś pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.wygląda dziwnie – to przecież [color="#FF0000"]Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW[/color] w latach 1980-tych – 

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

A Lud Boży i Rząd R.P.: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) wykłada [color="#FF0000"]kąKULami[/color]*, a [color="#FF0000"]na krypcie składa Różę Duchowną[/color] i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga, Dworce PKS, KULejowe, przystanki...) księŻULKI odprawiały Msze Św. Za Spokój Duszy, z gwarancją, że Oni dobrze chowają „[color="#FF0000"]bo jak do tej pory nikt nie wstał[/color]” i tak wygląda w żargonie kościelnym „[color="#FF0000"]zabawa w chowanego” czyli Pogrzeb[/color]!, a [color="#FF0000"]Pogrzebacze też stanęły na wysokości[/color] zadani i było z czego wybrać...

„[color="#FF0000"]Metropolita lubelski: Ciszej nad tą trumną [/color]dodano: 27 stycznia 2008, 11:23 „ - pisał o katastrofie lotniczej pod Mirosławcem ustami Dziennikarzy „D.W.” co w finale dało jedną wielką targowicę... potwierdzający znany polski slogan: "[color="#FF0000"]DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT[/color]".
Biblia też nie pozostaje bez echa, bo „[color="#FF0000"]JEŚLI NIE STANIECIE SIĘ JAKO DZIECI NIE WEJDZIECIE DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO[/color]”.

Nie można i też[color="#FF0000"] nie wypada[/color] w Fatalnych i Ferbunalnych Funebraliach[color="#FF0000"] pominąć tego, co mówił były już ArcyPasterz[/color]: sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN([color="#FF0000"]19.VIII.2010 "Fakty po Faktach"[/color])! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...
[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat!

Szkoda, że ArcyPasterzowi nie włożono do trumny kamerki bezprzewodowej[/color], a każdy – na całym świecie – mógłby przekonać się jak wygląda w realu transmisja śmierci na żywo – nawet 3 lub 5D.

Nadając zaś Krzyż pośmiertnie[color="#FF0000"] Rząd podkreślał rolę Kościoła[/color] – jak do tej pory nikt nie rozwija tego wątku, [color="#FF0000"]bo też i nie ma co[/color], a o roli jaką odgrywa Kościół było trochę wcześniej.


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
* kąKUL – biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą.    
[color="#008000"]"NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza [color="#FF0000"]wskaz... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2011 o 14:27
"Łączył wiarę z rozumem i pieniędzmi"- tak powinno brzmieć! Za poświęcenie nowego szpitala w Łęcznej wziął 40 tys.zł -i gdzie są te pieniądze,na co poszły???
Avatar
Kanty / 21 lutego 2011 o 12:59
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298284342' post='440454']
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
[/quote]
Niesiołowski ma jeszcze w swoim słowniku ;idiota,kompletny deb***. Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś albo na dopalaczach albo na przeciwbólowych i masz problemy ze zliczeniem do 50-ciu. Doradzam- prześpij się,odpocznij,
przytul psa albo kota a kiedy odpoczniesz policz od nowa i rachunki powinny ci się zgodzić.Bon soir
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298284342' post='440454']
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
[/quote]
Niesiołowski ma jeszcze w swoim słowniku ;idiota,kompletny deb***. Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś alb... rozwiń
Avatar
CCCP / 21 lutego 2011 o 12:26
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298282025' post='440437']
Kanty!

Masz 27 lat i mówisz o UB? Człowieku! Ta formacja została rozwiązana w grudniu 1954 roku! Natomiast Służba Bezpieczeństwa w 1990 roku. W 1990 roku miałeś zaledwie 6 (słownie: SZEŚĆ) lat. Więc... co Ty bredzisz?

Mówisz, że nie znasz żadnej Marii? Hm... własnej małżonki się wypierasz? Fakt, że mieliście brać rozwód (nie wiem czy go w końcu wzięliście) nie upoważnia Ciebie do tego byś się jej wypierał Janie Kanty!

Rany Boskie! Co się z Tobą człowieku porobiło?! Naprawdę powinieneś znowu odwiedzić swojego lekarza. A najlepiej jakbyś wrócił na oddział. Pobierzesz leki, wyciszysz się i znów zaczniesz jakoś funkcjonować.

Jeżeli parę osób mówi Ci, że znowu z Twoim zdrowiem jest źle to znaczy, że jest źle. I nie jest to żaden spisek przeciwko Tobie.
[/quote]

Ty JASIU tez musisz polozyc sie na oddziale,jak wierzysz w to ze w tym kraju zostalo cos rozwiazane.Tu sie tylko szyldy zmienia,pacholki ciagle ci sami.
..
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298282025' post='440437']
Kanty!

Masz 27 lat i mówisz o UB? Człowieku! Ta formacja została rozwiązana w grudniu 1954 roku! Natomiast Służba Bezpieczeństwa w 1990 roku. W 1990 roku miałeś zaledwie 6 (słownie: SZEŚĆ) lat. Więc... co Ty bredzisz?

Mówisz, że nie znasz żadnej Marii? Hm... własnej małżonki się wypierasz? Fakt, że mieliście brać rozwód (nie wiem czy go w końcu wzięliście) nie upoważnia Ciebie do tego byś się jej wypierał Ja... rozwiń
Avatar
Jola / 21 lutego 2011 o 12:06
[quote name='PATRON' timestamp='1298283750' post='440451']
"Łączyć wiarę z rozumem"... rozmarzył się o swoich wyborcach Komorowski. Wszak wielbiciele Platformy Obywatelskiej takich zalet (naraz) nie posiadają. W prawdzie ich wiara w tuskowe cuda i obietnice jest wielka i przewyższa nawet najzagorzalszych ortodoksyjnych Żydów o tzw. "moherach" nie wspomnę, ale rozumu to im brak. Chyba tylko kretyn, albo pederasta daje się tak dymać od ponad trzech lat i jeszcze się z tego powodu szczęśliwy
[/quote]
OJ,OJ. PRAWDE PISZESZ WIELEBNY.ZGADZAM SIE Z TOBA W STU PROCENTACH,JUZ PORA ABY EGIPSKIE TSUNAMI ZMIOTLO TYCH NIEUDACZNIKOW,PRZYNAJMNIEJ DO IRLANDI
[quote name='PATRON' timestamp='1298283750' post='440451']
"Łączyć wiarę z rozumem"... rozmarzył się o swoich wyborcach Komorowski. Wszak wielbiciele Platformy Obywatelskiej takich zalet (naraz) nie posiadają. W prawdzie ich wiara w tuskowe cuda i obietnice jest wielka i przewyższa nawet najzagorzalszych ortodoksyjnych Żydów o tzw. "moherach" nie wspomnę, ale rozumu to im brak. Chyba tylko kretyn, albo pederasta daje się tak dymać od ponad trzech lat i jeszcze się z tego powodu szczęśliwy ... rozwiń
Avatar
kanty / 21 lutego 2011 o 11:44
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298284342' post='440454']
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
[/quote]
Niuniuś coś ci się popieprzyło z rachunkami,czy aby przypadkiem nie dokuczają ci jakieś dopalacze albo leki przeciwbólowe zażywane w nadmiarze?...odpocznij, mnie wysyłasz do lekarzy-szpitali a z twoim zdrówkiem jak widać coś na bakier. Szybko się męczysz ? THE END
Avatar
crx / 21 lutego 2011 o 11:36
Podziwiam upór takich ludzi jak śp.Arcybiskup.Chciał naprawiać naród...Jednostki są inteligentne i niech tak pozostanie.A gawiedź niech kombinuje jak przeżyć i chodzi do wyborów....Sensowniejszego rozwiązania nie ma.Komuniści popełnili błąd,że wykształcenie dawali za darmo."Nowa władza" już tego błędu nie popełni!!!
Avatar
Znajomy Kantego / 21 lutego 2011 o 11:32
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
Avatar
wielbiciel kaczych kuprów / 22 lutego 2011 o 18:26
[quote name='Kanty' timestamp='1298289559' post='440504']
Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś albo na dopalaczach albo na przeciwbólowych i masz problemy ze zliczeniem do 50-ciu. [/quote]

27+13=40 Zdaje się że Kanty sam nie wie ile ma lat , skoro ma problemy z doliczeniem do 50-ciu

Oj, Kanty Kanty - Kantujesz jak Kanty No ale czego się spodziewać u PiS'iaków skoro to najsłabiej wykształcona grupa społeczna
[quote name='Kanty' timestamp='1298289559' post='440504']
Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś albo na dopalaczach albo na przeciwbólowych i masz problemy ze zliczeniem do 50-ciu. [/quote]

27+13=40 Zdaje się że Kanty sam nie wie ile ma lat , skoro ma problemy z doliczeniem do 50-ciu

Oj, Kanty Kanty - Kantujesz jak Kanty No ale czego się spodziewać ... rozwiń
Avatar
wielbiciel kaczych kuprów / 22 lutego 2011 o 18:20
[quote name='Jola' timestamp='1298286365' post='440483']
OJ,OJ. PRAWDE PISZESZ WIELEBNY.ZGADZAM SIE Z TOBA W STU PROCENTACH,JUZ PORA ABY EGIPSKIE TSUNAMI ZMIOTLO TYCH NIEUDACZNIKOW,PRZYNAJMNIEJ DO IRLANDI
[/quote]

Na razie to ruskie tsunami zmiotło kaczych nieudaczników pod Smoleńsk
Avatar
ANGEL / 21 lutego 2011 o 16:51
[color="#008000"]"NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza [color="#FF0000"]wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy.[/color] Sam zaś ArcyPasterz „był Człowiekiem dialogu” - [color="#FF0000"]stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia.[color="#FF0000"] Najlepiej też czuł się wśród Baranów, którym przewodził i dziwne, że na pogrzebie nikt nie beczał!.[/color]
Od samego początku istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też zamieniają[color="#FF0000"] JEDNO NA DRUGIE[/color] twierdząc, że to CUDA, a nawet[color="#FF0000"] ArcyPasterz uczył, że cud to COŚ Z NICZEGO [/color]i sypał jak z rękawa: zamianę wody w wino; chorych na zdrowych i tylko [color="#FF0000"]nie mogą zamienić pijanych na trzeźwych i głupich na mądrych [/color]- w tym względzie nawet Biblijny Jezus wysiadał.– nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika[/color] i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat [color="#FF0000"]i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i[color="#FF0000"] w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy w Polsce załatwił[color="#FF0000"] Jan Parandowski w „Mitologii greckiej” [/color], co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
[color="#FF0000"]Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem włącznie [/color](2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny PO-PiS elokwencji płynącej [color="#FF0000"]z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i[color="#FF0000"] za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie, [color="#FF0000"]reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego [/color]KUL-awego i PAT-ologicznego[color="#FF0000"] sięga nieba[/color], a tu rok
2011 i lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni[/color],a może już[color="#FF0000"] Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty [/color](al. Warszawska, Lublin) od X lat [color="#FF0000"]serwują każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było –[color="#FF0000"] z Jego strony leciały same monologi[/color] (materiały nawet w TVP Lublin).
Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach?
Prezydent R.P.,[color="#FF0000"] B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI[/color] chyba załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”.[/color] 
Samo zaś pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.wygląda dziwnie – to przecież [color="#FF0000"]Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW[/color] w latach 1980-tych – 

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

A Lud Boży i Rząd R.P.: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) wykłada [color="#FF0000"]kąKULami[/color]*, a [color="#FF0000"]na krypcie składa Różę Duchowną[/color] i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga, Dworce PKS, KULejowe, przystanki...) księŻULKI odprawiały Msze Św. Za Spokój Duszy, z gwarancją, że Oni dobrze chowają „[color="#FF0000"]bo jak do tej pory nikt nie wstał[/color]” i tak wygląda w żargonie kościelnym „[color="#FF0000"]zabawa w chowanego” czyli Pogrzeb[/color]!, a [color="#FF0000"]Pogrzebacze też stanęły na wysokości[/color] zadani i było z czego wybrać...

„[color="#FF0000"]Metropolita lubelski: Ciszej nad tą trumną [/color]dodano: 27 stycznia 2008, 11:23 „ - pisał o katastrofie lotniczej pod Mirosławcem ustami Dziennikarzy „D.W.” co w finale dało jedną wielką targowicę... potwierdzający znany polski slogan: "[color="#FF0000"]DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT[/color]".
Biblia też nie pozostaje bez echa, bo „[color="#FF0000"]JEŚLI NIE STANIECIE SIĘ JAKO DZIECI NIE WEJDZIECIE DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO[/color]”.

Nie można i też[color="#FF0000"] nie wypada[/color] w Fatalnych i Ferbunalnych Funebraliach[color="#FF0000"] pominąć tego, co mówił były już ArcyPasterz[/color]: sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN([color="#FF0000"]19.VIII.2010 "Fakty po Faktach"[/color])! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...
[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat!

Szkoda, że ArcyPasterzowi nie włożono do trumny kamerki bezprzewodowej[/color], a każdy – na całym świecie – mógłby przekonać się jak wygląda w realu transmisja śmierci na żywo – nawet 3 lub 5D.

Nadając zaś Krzyż pośmiertnie[color="#FF0000"] Rząd podkreślał rolę Kościoła[/color] – jak do tej pory nikt nie rozwija tego wątku, [color="#FF0000"]bo też i nie ma co[/color], a o roli jaką odgrywa Kościół było trochę wcześniej.


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
* kąKUL – biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą.    
[color="#008000"]"NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza [color="#FF0000"]wskaz... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2011 o 14:27
"Łączył wiarę z rozumem i pieniędzmi"- tak powinno brzmieć! Za poświęcenie nowego szpitala w Łęcznej wziął 40 tys.zł -i gdzie są te pieniądze,na co poszły???
Avatar
Kanty / 21 lutego 2011 o 12:59
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298284342' post='440454']
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
[/quote]
Niesiołowski ma jeszcze w swoim słowniku ;idiota,kompletny deb***. Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś albo na dopalaczach albo na przeciwbólowych i masz problemy ze zliczeniem do 50-ciu. Doradzam- prześpij się,odpocznij,
przytul psa albo kota a kiedy odpoczniesz policz od nowa i rachunki powinny ci się zgodzić.Bon soir
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298284342' post='440454']
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
[/quote]
Niesiołowski ma jeszcze w swoim słowniku ;idiota,kompletny deb***. Jakbyś dobrze czytał to
byś doczytał że 27 lat przeżyłem po operacji wyrostka robaczkowego który to miałem w wieku
12 -13 lat. Dlatego też i podejrzewam że jesteś alb... rozwiń
Avatar
CCCP / 21 lutego 2011 o 12:26
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298282025' post='440437']
Kanty!

Masz 27 lat i mówisz o UB? Człowieku! Ta formacja została rozwiązana w grudniu 1954 roku! Natomiast Służba Bezpieczeństwa w 1990 roku. W 1990 roku miałeś zaledwie 6 (słownie: SZEŚĆ) lat. Więc... co Ty bredzisz?

Mówisz, że nie znasz żadnej Marii? Hm... własnej małżonki się wypierasz? Fakt, że mieliście brać rozwód (nie wiem czy go w końcu wzięliście) nie upoważnia Ciebie do tego byś się jej wypierał Janie Kanty!

Rany Boskie! Co się z Tobą człowieku porobiło?! Naprawdę powinieneś znowu odwiedzić swojego lekarza. A najlepiej jakbyś wrócił na oddział. Pobierzesz leki, wyciszysz się i znów zaczniesz jakoś funkcjonować.

Jeżeli parę osób mówi Ci, że znowu z Twoim zdrowiem jest źle to znaczy, że jest źle. I nie jest to żaden spisek przeciwko Tobie.
[/quote]

Ty JASIU tez musisz polozyc sie na oddziale,jak wierzysz w to ze w tym kraju zostalo cos rozwiazane.Tu sie tylko szyldy zmienia,pacholki ciagle ci sami.
..
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298282025' post='440437']
Kanty!

Masz 27 lat i mówisz o UB? Człowieku! Ta formacja została rozwiązana w grudniu 1954 roku! Natomiast Służba Bezpieczeństwa w 1990 roku. W 1990 roku miałeś zaledwie 6 (słownie: SZEŚĆ) lat. Więc... co Ty bredzisz?

Mówisz, że nie znasz żadnej Marii? Hm... własnej małżonki się wypierasz? Fakt, że mieliście brać rozwód (nie wiem czy go w końcu wzięliście) nie upoważnia Ciebie do tego byś się jej wypierał Ja... rozwiń
Avatar
Jola / 21 lutego 2011 o 12:06
[quote name='PATRON' timestamp='1298283750' post='440451']
"Łączyć wiarę z rozumem"... rozmarzył się o swoich wyborcach Komorowski. Wszak wielbiciele Platformy Obywatelskiej takich zalet (naraz) nie posiadają. W prawdzie ich wiara w tuskowe cuda i obietnice jest wielka i przewyższa nawet najzagorzalszych ortodoksyjnych Żydów o tzw. "moherach" nie wspomnę, ale rozumu to im brak. Chyba tylko kretyn, albo pederasta daje się tak dymać od ponad trzech lat i jeszcze się z tego powodu szczęśliwy
[/quote]
OJ,OJ. PRAWDE PISZESZ WIELEBNY.ZGADZAM SIE Z TOBA W STU PROCENTACH,JUZ PORA ABY EGIPSKIE TSUNAMI ZMIOTLO TYCH NIEUDACZNIKOW,PRZYNAJMNIEJ DO IRLANDI
[quote name='PATRON' timestamp='1298283750' post='440451']
"Łączyć wiarę z rozumem"... rozmarzył się o swoich wyborcach Komorowski. Wszak wielbiciele Platformy Obywatelskiej takich zalet (naraz) nie posiadają. W prawdzie ich wiara w tuskowe cuda i obietnice jest wielka i przewyższa nawet najzagorzalszych ortodoksyjnych Żydów o tzw. "moherach" nie wspomnę, ale rozumu to im brak. Chyba tylko kretyn, albo pederasta daje się tak dymać od ponad trzech lat i jeszcze się z tego powodu szczęśliwy ... rozwiń
Avatar
kanty / 21 lutego 2011 o 11:44
[quote name='Znajomy Kantego' timestamp='1298284342' post='440454']
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
[/quote]
Niuniuś coś ci się popieprzyło z rachunkami,czy aby przypadkiem nie dokuczają ci jakieś dopalacze albo leki przeciwbólowe zażywane w nadmiarze?...odpocznij, mnie wysyłasz do lekarzy-szpitali a z twoim zdrówkiem jak widać coś na bakier. Szybko się męczysz ? THE END
Avatar
crx / 21 lutego 2011 o 11:36
Podziwiam upór takich ludzi jak śp.Arcybiskup.Chciał naprawiać naród...Jednostki są inteligentne i niech tak pozostanie.A gawiedź niech kombinuje jak przeżyć i chodzi do wyborów....Sensowniejszego rozwiązania nie ma.Komuniści popełnili błąd,że wykształcenie dawali za darmo."Nowa władza" już tego błędu nie popełni!!!
Avatar
Znajomy Kantego / 21 lutego 2011 o 11:32
Kanty! Masz 27 lat i od 20 lat jesteś w związku małżeńskim? Toż to się kupy nie trzyma!

Próbowałem przemówić paranoikowi do rozsądku. No nic... Poddaję się!
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!