sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lansowała się profilaktycznie

  Edytuj ten wpis
Autor: EWA STĘPIEŃ

Nie będzie w telewizji reklam promujących badania profilaktyczne. Bo wystąpiła w nich Elżbieta Lasota, rzecznik prasowy NFZ, a od wczoraj kandydatka na prezydenta Lublina. W atmosferze politycznej awantury TVP Lublin zdjęła opłacone przez fundusz spoty z anteny.

Od kilku dni reklamówki były pokazywane tuż przed głównym wydaniem Panoramy Lubelskiej. Spot nakręcono w ramach ogólnopolskiej kampanii medialnej, za którą płaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Kampania ma zachęcić ludzi do badań wykrywających raka, choroby układu krążenia oraz płuc.
W reklamie występuje Elżbieta Lasota, rzecznika prasowego lubelskiego NFZ, a od wczoraj oficjalny kandydat na prezydenta Lublina oraz radnego miejskiego. Jej kandydaturę wystawił komitet "Kochamy Lublin”.
Michał Rabikowski z biura prasowego centrali NFZ nie chce komentować tej sprawy, nazywając ją polityczną. Dodaje, że lubelski oddział NFZ dostał na kampanię medialną 103,5 tys. zł. - Z tych pieniędzy będziemy oddziały skrupulatnie rozliczać - zapowiada.
W kontrowersyjnym spocie występuje także lubelska lekarka oraz Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera i senator. - To skandal. Byłem kręcony oddzielnie - denerwuje się. - Zgodziłem się wystąpić w słusznej sprawie. Nie dam się wmanewrować w czyjąś kampanię wyborczą. I jak w tym kraju można żyć! Najlepiej to siedzieć w domu, nie odbierać telefonów, na nic się nie zgadzać.
Wczoraj Cugowski interweniował u szefowej lubelskiego NFZ, Elżbiety Fałdygi. - Powiedziałem jej: albo ja, albo Lasota. Pani dyrektor obiecała mi, że ze spotu zostanie wycięta pani Lasota.
Po południu zadzwoniliśmy do telewizji. - Wstrzymaliśmy reklamę, ponieważ występuje w nich osoba startująca w wyborach samorządowych - powiedziała nam wczoraj Katarzyna Wójcik, szef działu reklamy w TVP3 Lublin.
Co na to sama zainteresowana? - Nie było w tym żadnej kalkulacji - tłumaczy Elżbieta Lasota. - Reklamówki były nagrywane dużo wcześniej. Decyzję o kandydowaniu podjęłam w ostatniej chwili. W spocie nie głoszę manifestów politycznych. Jeżeli pan Cugowski uważa, że on lansuje moją osobę, to zmontujemy reklamówki od nowa. Ale to będą dodatkowe koszty dla NFZ.
O KANDYDATURZE ELŻBIETY LASOTY NA PREZYDENTA LUBLINA CZYTAJ TEŻ NA STRONIE 4

DWIE KAMPANIE W JEDNEJ
Już kilka miesięcy temu lubelski oddział NFZ zapowiadał kampanię medialną "Cztery pory roku” namawiającą społeczeństwo do kontrolowania stanu zdrowia. O każdej porze roku miało być głośno o profilaktyce innej choroby: raka, chorób układu krążenia, płuc. Na Lubelszczyźnie kampania profilaktyczna zbiegła się z kampanią wyborczą, choć inne oddziały NFZ, np. rzeszowski, już dawno ją rozpoczęły. Nie wiadomo więc, czy lubelski oddział NFZ zdąży wykorzystać pieniądze, jakie dostał w tym roku na profilaktykę. Np. z blisko 4 mln zł przeznaczonych na wykrywanie raka szyjki macicy i piersi wykorzystano dopiero połowę.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!