sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Z rankingu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Lubelszczyzna ma świetne szpitale i opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Aż trzy placówki z naszego regionu znalazły się w pierwszej piątce zestawienia: Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu i lubelski SPSK nr 4.

– To powód do dumy dla całej lubelskiej służby zdrowia – cieszy się Jerzy Jakubowicz z Lubelskiej Izby Lekarskiej. – Ale to, co dziś jest powodem do dumy już niedługo może być poważnym problemem. Chorzy będą chcieli leczyć się u najlepszych i szpitale popadną w długi – ostrzega.
Tadeusz Kontek, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i administracyjnych SPSK 4 jest pełen nadziei, choć przyznaje, że placówka jest coraz bardziej zadłużona. – Może kolejki będą dłuższe, ale na pewno nie obniżymy jakości usług – mówi.
– Nie boimy się najazdu pacjentów. Po to właśnie jesteśmy – stwierdza Jolanta Niewiedzioł, z-ca dyrektora ds. lecznictwa w DSK w Lublinie. – Nikt nie odchodzi z kwitkiem.
Dziecięcy Szpital Kliniczny (3 miejsce w rankingu na najlepszy publiczny szpital) dysponuje dziś 433 łóżkami. Rocznie korzysta z nich ponad 20 tysięcy dzieci z całego województwa, ale nie tylko. Co dziesiąty pacjent pochodzi spoza Lubelszczyzny. Opiekę nad nimi sprawuje 180 lekarzy i 440 pielęgniarek. – A niedawno mieliśmy pacjentkę aż z Azerbejdżanu – dodaje Niewiedzioł.
Pacjenci z zagranicy już wkrótce będą stałymi klientami SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie (5 miejsce). Do Kliniki Ortopedii i Traumatologii zjadą chorzy z Anglii. – Otwiera się furtka na szeroką współpracę. Na Wyspach bardzo długo czeka się na protezy, a my możemy tych pacjentów kompleksowo obsłużyć – mówi Kontek.
Wysoka lokata w ran-
kingu „Rzeczpospolitej” jest zaskoczeniem dla dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu (4 miejsce).
– Spodziewaliśmy się co najwyżej miejsca w pierwszej dziesiątce – mówi Jerzy Derkacz, dyrektor ds. lecznictwa.
Jaka jest tajemnica sukcesu? Najwyższa jakość usług medycznych, specjalistycznej aparatury i warunków leczenia. – Stawiamy na dokształcanie i nowoczesny sprzęt. Zainwestowaliśmy też w system informatyczny – dodaje.
Na laurach nie zamierza spocząć dyrekcja SPSK 4. – Małe 3–4-osobowe sale z węzłem sanitarnym. Mniej łóżek, a więcej pacjentów. To jest właściwy kierunek rozwoju – twierdzi Kontek. Natomiast dyrekcja dziecięcego szpitala chce się starać o certyfikat jakości ISO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!