piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Legalne picie piwa na miasteczku akademickim? W piątek decyzja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2012, 15:40

 (Archiwum)
(Archiwum)

Pisaliśmy o zgodzie rektora UMCS na utworzenie na lubelskim miasteczku studenckim specjalnej piwnej strefy. Dzięki temu studenci UMCS nie byliby karani za picie piwa na terenie kampusu uniwersyteckiego. Dzisiaj uniwersytet wydał oświadczenie w tej sprawie.

W czwartek 10 maja dostaliśmy list z uczelni, w którym czytamy.

"W nawiązaniu do publikacji prasowych dotyczących prośby Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów, skierowanej 24 kwietnia br. do Rektora UMCS, w sprawie wydzielenia na terenie Miasteczka Akademickiego miejsc, w których studenci mogliby spożywać niskoprocentowe napoje alkoholowe (piwo) poza budynkami, lokalami i barami - na zewnątrz, informuję, iż:

- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej respektuje obowiązujące przepisy prawa.

- Władze Uczelni sprzyjają integracji środowiska studenckiego, również w formie organizowanych koncertów, imprez (jak np. Kozienalia), w przypadku których sprawy administracyjne, obowiązki wynikające z właściwych przepisów oraz dopełnienie wszelkich formalności leży zawsze po stronie organizatorów.

- Argumentacja studentów odnośnie potrzeby wydzielenia stref spożywania alkoholowych napojów niskoprocentowych w piśmie do Rektora opierała się na wskazaniu, że takie rozwiązania funkcjonują w innych miastach w Polsce podczas imprez studenckich – jak się okazuje, były to jednak informacje oficjalnie niepotwierdzone.

- Mając na uwadze niejasności, które powstały w związku z wydaną zgodą, jutro rano prośba Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS zostanie przeanalizowana ponownie z radcami prawnymi oraz skonsultowana przez Rektora z Komendantem KMP w Lublinie. Około południa na stronie internetowej Uczelni zostanie zamieszczony komunikat w tej sprawie.

- Dotychczasowe próby ustaleń w wymienionym powyżej zakresie odbywały się wyłącznie na poziomie Uniwersytetu i – jak dotychczas – ograniczyły się do jednorazowej prośby studentów skierowanej do Rektora o wydanie zgody, dotychczas nie były prowadzone w tej sprawie rozmowy z Policją, nie wyznaczono żadnych konkretnych stref ani zasad, zaś doniesienia sugerujące, iż uzyskano w tym zakresie zgodę Policji, są nieuprawnione.


Z poważaniem,

Anna Guzowska
Rzecznik Prasowy UMCS"
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Aga
we
xde
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Aga
Aga (31 maja 2012 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie no spoko student święta sprawa może pić na legalu...w imię czego?nie rozumiem bo jest studentem?prawo dla wszytkich równe-dlaczego ja nie moge po całym tygodniu pracy na 3 zmiany (a też byłam studentką)wypić piwa na litewskim albo iść z piwem po mieście.chore i co jeszcze dla was...i tak na weekend na wiochę jedziecie z tymi walizami w mpk ....to tam pod remizą pić!!!!!!
Rozwiń
we
we (11 maja 2012 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a poźniej urzad miasta da kase na program antyalkoholowy
Rozwiń
xde
xde (10 maja 2012 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo krzykacze... dopięliście swego? Co za ludzie, nie mogli znieść, ze studenci UMCS mogliby wypić na spokojnie piwo- więc zabrać im ten przywilej (de facto jeszcze nie nadany ale jak wynikało z poprzedniego artykułu nic nie stało na przeszkodzie by go wdrożyć). A teraz poszedł jazgot- głównie samych studentów- i pewnie pomysł wyląduje w śmietniku. Ot nasze polskie piekiełko "ja mogę mieć źle- byle inni nie mieli lepiej ode mnie".
Rozwiń
eh
eh (10 maja 2012 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcecie przykładu, to macie, na kampusie SGGW na Ursynowie w Warszawie można na legalu pić piwo.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!