środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lewica zaprezentowała program, a potem dostała mandat od Straży Miejskiej (wideo)

Dodano: 21 września 2015, 20:30

Pod hasłem „Nie jestem śmieciem” Zjednoczona Lewica prezentowała w poniedziałek w Lublinie swój program wyborczy dotyczący m.in. walki umowami śmieciowymi. Konferencja prasowa na deptaku zakończyła się wypisaniem mandatu przez Straż Miejską.

– Chcemy zaproponować program skierowany do tzw. prekariuszy, czyli ludzi młodych, dobrze wykształconych, ale żyjących w niepewności. Którzy zarabiają i nie mają możliwości wzięcia kredytu na mieszkanie – mówił Jacek Czerniak. Poseł SLD zwrócił uwagę, że Polska jest w czołówce państw europejskich, jeśli chodzi o zatrudnianie na umowach śmieciowych.

Program wyborczy przedstawił Janusz Palikot. Mówił o konieczności wprowadzenia płacy minimalnej w wysokości 2,5 tys. zł i minimalnej stawki godzinowej w wysokości 15 zł bez względu na formę zatrudnienia. – Objęte „ozusowaniem” i zaliczone do czasu emerytalnego powinny być wszystkie umowy cywilnoprawne, także te o świadczenie usług – powiedział Janusz Palikot.

Według niego osoby, które rozpoczynają działalność gospodarczą powinny być przez trzy miesiące zwolnione z podatków.

Zjednoczona Lewica zaproponowała również zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli w małych miejscowościach i wydłużenie ich godzin pracy. – Jest to główna bariera dla ludzi rozpoczynających pracę zawodową – uważa Palikot.

Odnosząc się do spraw emerytalnych Palikot stwierdził, że do przejścia na emeryturę, powinien być wystarczający 40-letni staż pracy. Skrytykował też prezydenta Andrzeja Dudę, który wczoraj podpisał projekt ustawy mający przywrócić poprzedni wiek emerytalny (65 lat dla mężczyzn, 60 lat dla kobiet).

– To jest łudzenie milionów ludzi, że dostaną ponowny system emerytalny, bez mówienia im prawdy, że to by oznaczało niższe emerytury o 35 proc. To jest teatr polityczny – ocenił polityk.

WIDEO

Radnej się udało

Poniedziałkowa konferencja zakończyła się dość nietypowo. Strażnicy miejscy wypisali mandat kierowcy, który wjechał na plac Łokietka samochodem z lawetą i banerem prezentującym nowe hasło wyborcze Zjednoczonej Lewicy. – Dostał mandat na 100 zł i jeden punkt karny – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Wjazd na ten plac bardziej udał się za to kandydatce PO i zarazem miejskiej radnej Marcie Wcisło, która w internecie opublikowała zdjęcie stojącego przed Ratuszem pojazdu z jej reklamami. Tu mandatu nie było. – Karać możemy albo wtedy, gdy stwierdzimy wykroczenie naocznie. W sytuacji, gdy jest tylko zdjęcie musiałaby się zgłosić osoba zaświadczająca, że takie zdarzenie widziała – tłumaczy Gogola.

(łm, drs) 

Fot. Łukasz Minkiewicz
Fot. Łukasz Minkiewicz
Gość
Fifi
Lacna
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 września 2015 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Palikot razem z komuna z SLD, smieciami z PSL i PO na smietnik historii sciemniacze madroglowe lenie.
Rozwiń
Fifi
Fifi (25 września 2015 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic dodać nic ująć :)

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/8226675,zobacza-nas-i-zjedza-promocja-lubelszczyzny-w-kraju-i-na-swiecie-wideo,id,t.html#komentarz-35191570

Rozwiń
Lacna
Lacna (25 września 2015 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Próbowałeś obrony, ale ci nie wyszło :lol: Najwyraźniej marzy ci się towarzyszu budowa społeczeństwa chamów (parkujących) i donosicieli :lol:

Patrząc na Twoją płaczliwą replikę, to mamy obraz  człowieka (hipokryty), który chowając się chce coś udowodnić tylko nie wie jak. Ty wpisujesz się idealnie w człowieka IV RP prostaka i zwykłego osiedlowego kapusia, który szczeka ale karawana idzie dalej.

Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lewica zaprezentowała program...

Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Człowiek płacze, że samochód z plakatem Wcisło zasłaniał na Wróblewskiego. To ja się pytam obywatelu dlaczego nie doniosłeś. Zawsze byś dowiedział kto go postawił a tak zostałeś w niewiedzy. Nie wiedziałem, że na Polską demokrację ma stający samochód, bo Twoim tonie nie widać aby zamierzał głosować na wyżej wymienioną osobę.

Próbowałeś obrony, ale ci nie wyszło :lol: Najwyraźniej marzy ci się towarzyszu budowa społeczeństwa chamów (parkujących) i donosicieli :lol:

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!