Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2009 r.
10:26
Edytuj ten wpis

List rektora KUL na Wielkanoc

0 5 A A

"Nie bójcie się! Jam zwyciężył świat”. Te słowa Zmartwychwstałego skierowane są nie tylko do niewiast, apostołów i uczniów, ale przede wszystkim do nas: do mnie i do Ciebie - przypomina w wielkanocnym liście ks. prof. Stanisław Wilk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
List rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w wielkanocny poniedziałek będzie czytany w kościołach w całym kraju. - Podobnie jak w spotkaniach opisanych w Ewangelii, również w spotkaniach z nami Zmartwychwstały Zbawiciel otwiera nasze serca na Jego słowo, nasze oczy na cuda Jego miłości i dobroci, a nasze usta na głoszenie Dobrej Nowiny - podkreśla ks. rektor.

- Tajemnica Odkupienia jest więc podstawą naszej nadziei, że z Chrystusem można pokonać zło; że w Chrystusie można stać się nowym człowiekiem, który kierować się będzie nie zakłamaniem, nienawiścią, wyzyskiem czy chęcią zniewolenia bliźniego, ale prawdą, miłością i sprawiedliwością. "Nie bójcie się!”. O takim nowym człowieku myślał i mówił Ojciec święty - przypomina w liście ks. prof. Wilk.
I dodaje: - Jakże aktualny jest Jego apel o przywrócenie blasku "naszemu pięknemu słowu uczciwość: uczciwość, która jest wyrazem ładu serca, uczciwość w słowie i czynie, uczciwość w rodzinie i stosunkach sąsiedzkich, w zakładzie pracy i w ministerstwie, w rzemiośle i handlu, uczciwość, po prostu uczciwość w całym życiu”. Ona bowiem jest źródłem wzajemnego zaufania, pokoju społecznego i prawdziwego rozwoju.

- Zmartwychwstały Chrystus jest dla nas wierzących źródłem głębokiej i prawdziwej radości - podkreśla ks. rektor. - A wiara w Zmartwychwstałego jest dla nas źródłem mocy i siły.

(mb)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Frantz LIST: / 13 kwietnia 2009 o 16:34
WILCZY BILET czyli RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA:

Każdy już wie, chyba że strach przed grzechem nie pozwala czytać wpisów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, choć fakty mówią co innego - ludziska czytają i nawet nikt ich do tego nie zmusza.
Każdy też wie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - zmartwychwstanie też.
Jak widzi to obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY:
1) Wielki Czwartek, Piątek, Sobota... to przecież KULt:
a) KANIBALIZMU "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest ciało moje...". Najdziwniejsze jest to, że w kosciele nawet kanibalizm jest pod postacią wegetariańska, bo ciało pańskie wypiekane jest z wody i mąki - bez udziału mięsa.
WAMPIRYZMU - "bierzcie i pijcie z tego wszyscy, to jest krew moja..."
2) ZMARTWYCHWSTANIE czy WYBUDZENIE ZE ŚPIĄCZKI?

Jak do tej pory każdy robiący KULawe i PATologiczne stopnie naukowe nie rozwiązał tych problemów tytułując się nawet prof. lub Rektorem....
Po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1982 r. część przeszła do innych diecezji, część zmieniła zawód, część zaś stała się NIEZALEŻNYMI WYZNANIOWO i uruchomiła dzialalnośc w internecie, z pomca zaś przyszły wszystkim DIGITAL ORGAN łamiący monopol organów w kościołach... i kuszący konkurencyjnością cen, a z tego przywileju korzysta nawet sam kosciół instalując organy cyfrowe...

Zostańcie z B(L)OGIEM.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
WILCZY BILET czyli RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA:

Każdy już wie, chyba że strach przed grzechem nie pozwala czytać wpisów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, choć fakty mówią co innego - ludziska czytają i nawet nikt ich do tego nie zmusza.
Każdy też wie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - zmartwychwstanie też.
Jak widzi to obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY:
1) Wielki Czwartek, Piątek, Sobota... ... rozwiń
Avatar
pol / 13 kwietnia 2009 o 15:23
Panie Wilk,wyście zawojowali świat bez rzadnej wojny,poprostu w określonym czasie wszliście do rozgrywek z innymi religiami,na ogień i miecze.
Dziś jesteście tacy nieszczęśliwy,że jesteście najbiedniejsi,a tak naprawdę to wasz bogacto to przekracze wszystkie kraje tego świata.
Avatar
antyKUL / 13 kwietnia 2009 o 14:42
znowu podziekuje kaczorowi ze finansuje go lepiej , pamietam jak podajze w II dzien swiat w grudniu tez byl jego list , na poczatku jakies wielkie frazesy ze trzeba szanowac wladze , nie smiac sie z prezydenta itp itd ,a na koniec , bach nagle okazuje sie ze prezydent podpisał ta ustawe o dodatkowym finansowaniu kulu ... rece do nich opadaja ... uczelnia pełna hipokrytó
kiedys tez obiecywal ze kaczor chyba zawsze znajdzie prace na kulu xD xD
Avatar
JAN / 13 kwietnia 2009 o 11:17
Dokłandie, w ogłoszeniu w gazecie nei podaliście najważniejszego. Że zbiórka na rzecz przekręciaży z KUL (mam na myśli wykożystywanie środków unijnych) bo doszły mnei słuchy że na ksera faktur brali udział w róznych wnioskach dofinasowyuwujacych z środków unijnych. Ale jak cos ludzie mówią t w tym pewnie coś prawdy jest... A jaka minimalna kwota dziś obowiazuje na tece ???????????????
Avatar
vox / 13 kwietnia 2009 o 10:45
A nie napisał po ile na tacę dawać na KUL?
Avatar
Frantz LIST: / 13 kwietnia 2009 o 16:34
WILCZY BILET czyli RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA:

Każdy już wie, chyba że strach przed grzechem nie pozwala czytać wpisów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, choć fakty mówią co innego - ludziska czytają i nawet nikt ich do tego nie zmusza.
Każdy też wie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - zmartwychwstanie też.
Jak widzi to obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY:
1) Wielki Czwartek, Piątek, Sobota... to przecież KULt:
a) KANIBALIZMU "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest ciało moje...". Najdziwniejsze jest to, że w kosciele nawet kanibalizm jest pod postacią wegetariańska, bo ciało pańskie wypiekane jest z wody i mąki - bez udziału mięsa.
WAMPIRYZMU - "bierzcie i pijcie z tego wszyscy, to jest krew moja..."
2) ZMARTWYCHWSTANIE czy WYBUDZENIE ZE ŚPIĄCZKI?

Jak do tej pory każdy robiący KULawe i PATologiczne stopnie naukowe nie rozwiązał tych problemów tytułując się nawet prof. lub Rektorem....
Po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1982 r. część przeszła do innych diecezji, część zmieniła zawód, część zaś stała się NIEZALEŻNYMI WYZNANIOWO i uruchomiła dzialalnośc w internecie, z pomca zaś przyszły wszystkim DIGITAL ORGAN łamiący monopol organów w kościołach... i kuszący konkurencyjnością cen, a z tego przywileju korzysta nawet sam kosciół instalując organy cyfrowe...

Zostańcie z B(L)OGIEM.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
WILCZY BILET czyli RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA:

Każdy już wie, chyba że strach przed grzechem nie pozwala czytać wpisów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, choć fakty mówią co innego - ludziska czytają i nawet nikt ich do tego nie zmusza.
Każdy też wie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - zmartwychwstanie też.
Jak widzi to obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY:
1) Wielki Czwartek, Piątek, Sobota... ... rozwiń
Avatar
pol / 13 kwietnia 2009 o 15:23
Panie Wilk,wyście zawojowali świat bez rzadnej wojny,poprostu w określonym czasie wszliście do rozgrywek z innymi religiami,na ogień i miecze.
Dziś jesteście tacy nieszczęśliwy,że jesteście najbiedniejsi,a tak naprawdę to wasz bogacto to przekracze wszystkie kraje tego świata.
Avatar
antyKUL / 13 kwietnia 2009 o 14:42
znowu podziekuje kaczorowi ze finansuje go lepiej , pamietam jak podajze w II dzien swiat w grudniu tez byl jego list , na poczatku jakies wielkie frazesy ze trzeba szanowac wladze , nie smiac sie z prezydenta itp itd ,a na koniec , bach nagle okazuje sie ze prezydent podpisał ta ustawe o dodatkowym finansowaniu kulu ... rece do nich opadaja ... uczelnia pełna hipokrytó
kiedys tez obiecywal ze kaczor chyba zawsze znajdzie prace na kulu xD xD
Avatar
JAN / 13 kwietnia 2009 o 11:17
Dokłandie, w ogłoszeniu w gazecie nei podaliście najważniejszego. Że zbiórka na rzecz przekręciaży z KUL (mam na myśli wykożystywanie środków unijnych) bo doszły mnei słuchy że na ksera faktur brali udział w róznych wnioskach dofinasowyuwujacych z środków unijnych. Ale jak cos ludzie mówią t w tym pewnie coś prawdy jest... A jaka minimalna kwota dziś obowiazuje na tece ???????????????
Avatar
vox / 13 kwietnia 2009 o 10:45
A nie napisał po ile na tacę dawać na KUL?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 2 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 3 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!