wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

List rektora KUL na Wielkanoc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2009, 10:26

"Nie bójcie się! Jam zwyciężył świat”. Te słowa Zmartwychwstałego skierowane są nie tylko do niewiast, apostołów i uczniów, ale przede wszystkim do nas: do mnie i do Ciebie - przypomina w wielkanocnym liście ks. prof. Stanisław Wilk.

List rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w wielkanocny poniedziałek będzie czytany w kościołach w całym kraju. - Podobnie jak w spotkaniach opisanych w Ewangelii, również w spotkaniach z nami Zmartwychwstały Zbawiciel otwiera nasze serca na Jego słowo, nasze oczy na cuda Jego miłości i dobroci, a nasze usta na głoszenie Dobrej Nowiny - podkreśla ks. rektor.

- Tajemnica Odkupienia jest więc podstawą naszej nadziei, że z Chrystusem można pokonać zło; że w Chrystusie można stać się nowym człowiekiem, który kierować się będzie nie zakłamaniem, nienawiścią, wyzyskiem czy chęcią zniewolenia bliźniego, ale prawdą, miłością i sprawiedliwością. "Nie bójcie się!”. O takim nowym człowieku myślał i mówił Ojciec święty - przypomina w liście ks. prof. Wilk.
I dodaje: - Jakże aktualny jest Jego apel o przywrócenie blasku "naszemu pięknemu słowu uczciwość: uczciwość, która jest wyrazem ładu serca, uczciwość w słowie i czynie, uczciwość w rodzinie i stosunkach sąsiedzkich, w zakładzie pracy i w ministerstwie, w rzemiośle i handlu, uczciwość, po prostu uczciwość w całym życiu”. Ona bowiem jest źródłem wzajemnego zaufania, pokoju społecznego i prawdziwego rozwoju.

- Zmartwychwstały Chrystus jest dla nas wierzących źródłem głębokiej i prawdziwej radości - podkreśla ks. rektor. - A wiara w Zmartwychwstałego jest dla nas źródłem mocy i siły.

(mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Frantz LIST:
pol
antyKUL
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Frantz LIST:
Frantz LIST: (13 kwietnia 2009 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WILCZY BILET czyli RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA:

Każdy już wie, chyba że strach przed grzechem nie pozwala czytać wpisów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, choć fakty mówią co innego - ludziska czytają i nawet nikt ich do tego nie zmusza.
Każdy też wie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - zmartwychwstanie też.
Jak widzi to obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY:
1) Wielki Czwartek, Piątek, Sobota... to przecież KULt:
a) KANIBALIZMU "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest ciało moje...". Najdziwniejsze jest to, że w kosciele nawet kanibalizm jest pod postacią wegetariańska, bo ciało pańskie wypiekane jest z wody i mąki - bez udziału mięsa.
WAMPIRYZMU - "bierzcie i pijcie z tego wszyscy, to jest krew moja..."
2) ZMARTWYCHWSTANIE czy WYBUDZENIE ZE ŚPIĄCZKI?

Jak do tej pory każdy robiący KULawe i PATologiczne stopnie naukowe nie rozwiązał tych problemów tytułując się nawet prof. lub Rektorem....
Po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1982 r. część przeszła do innych diecezji, część zmieniła zawód, część zaś stała się NIEZALEŻNYMI WYZNANIOWO i uruchomiła dzialalnośc w internecie, z pomca zaś przyszły wszystkim DIGITAL ORGAN łamiący monopol organów w kościołach... i kuszący konkurencyjnością cen, a z tego przywileju korzysta nawet sam kosciół instalując organy cyfrowe...

Zostańcie z B(L)OGIEM.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
pol
pol (13 kwietnia 2009 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wilk,wyście zawojowali świat bez rzadnej wojny,poprostu w określonym czasie wszliście do rozgrywek z innymi religiami,na ogień i miecze.
Dziś jesteście tacy nieszczęśliwy,że jesteście najbiedniejsi,a tak naprawdę to wasz bogacto to przekracze wszystkie kraje tego świata.
Rozwiń
antyKUL
antyKUL (13 kwietnia 2009 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znowu podziekuje kaczorowi ze finansuje go lepiej , pamietam jak podajze w II dzien swiat w grudniu tez byl jego list , na poczatku jakies wielkie frazesy ze trzeba szanowac wladze , nie smiac sie z prezydenta itp itd ,a na koniec , bach nagle okazuje sie ze prezydent podpisał ta ustawe o dodatkowym finansowaniu kulu ... rece do nich opadaja ... uczelnia pełna hipokrytó
kiedys tez obiecywal ze kaczor chyba zawsze znajdzie prace na kulu xD xD
Rozwiń
JAN
JAN (13 kwietnia 2009 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokłandie, w ogłoszeniu w gazecie nei podaliście najważniejszego. Że zbiórka na rzecz przekręciaży z KUL (mam na myśli wykożystywanie środków unijnych) bo doszły mnei słuchy że na ksera faktur brali udział w róznych wnioskach dofinasowyuwujacych z środków unijnych. Ale jak cos ludzie mówią t w tym pewnie coś prawdy jest... A jaka minimalna kwota dziś obowiazuje na tece ???????????????
Rozwiń
vox
vox (13 kwietnia 2009 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A nie napisał po ile na tacę dawać na KUL?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!