wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Listy dostaną przyspieszenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2007, 08:44

Choć list z Białegostoku do Białegostoku będzie szedł przez Lublin, to dojdzie szybciej - zapewniają pocztowcy.

Cud? Nie. Lubelskie Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielcze.
O usprawnieniu pracy pocztowców mówi się od dobrych trzech lat. Poczta wykupiła nawet pod budowę Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczego blisko 13 hektarów na lubelskim Felinie. Ale już wiadomo, że centrum będzie większe niż zakładano. - Poprzedni zarząd poczty planował wybudowanie w Polsce 14 centrów ekspedycyjno-rozdzielczych, w oddziałach regionalnych - mówi Elżbieta Mroczkowska, rzecznik Poczty Polskiej w Lublinie. - Nowy plan zakłada powstanie ośmiu większych centrów logistycznych. W tym jednego w Lublinie. Jego projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. Budowa potrwa 2 -3 lata.

Węzeł pocztowy w Lublinie zajmie się sortowaniem zwykłych listów. To ponad 80 procent wszystkich przesyłek. Dziś zwykłe przesyłki są dzielone ręcznie w rejonowych urzędach węzłowych. Nowe centra będą je rozdzielały automatycznie, przy użyciu specjalnych maszyn. Poczta nie zdradza jeszcze, skąd będą spływały przesyłki do Lublina. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że - oprócz Lubelszczyzny - z rejonu Białegostoku i Rzeszowa.
Czy takie rozwiązanie przyspieszy pracę urzędów? Poczta zapewnia, że choć tak. Jak to możliwe? Dzięki automatom. Takie pracują w działającym już CER w Warszawie. Szybciej niż człowiek odczytują adresy. Potem umieszczają kod kreskowy, dzięki któremu przesyłki bezbłędnie trafiają do celu.
Poczta przekonuje, że pracownicy, którzy dziś ręcznie sortują przesyłki, nie będą zwalniani. Zatrudnienie w nowym centrum ma tam znaleźć ok. 500 osób. Większość z nich po prostu przejdzie do CER-u ze starych sortowni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!