środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lokale do wynajęcia w Lublinie: Na sklepy, bary i zakłady (lista)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2012, 21:00
Autor: Dominik Smaga

Kowalska 2 (Maciej Kaczanowski)
Kowalska 2 (Maciej Kaczanowski)

57 lokali użytkowych wystawia na przetarg Zarząd Nieruchomości Komunalnych. To zarówno duże pomieszczenia na lokale, jak też pojedyncze garaże. Większość to adresy, które wcześniej nie znalazły najemców. Ale są też nowości.

Wykaz lokali - przetarg ustny ograniczony (PDF)

Wykaz lokali - przetarg ustny nieograniczony (PDF)

Dwa przetargi odbędą się w przyszłym tygodniu. W jednym z nich oferty będą przyjmowane na piśmie, a zainteresowani najmem będą deklarować, jaką stawkę czynszu za 1 mkw. są gotowi wyłożyć. Nie będą przy tym znali ruchów konkurencji. Jednak dla większości lokalu ZNK chce znaleźć nowych gospodarzy w trybie licytacji.

Zarząd chce wystawić na przetarg lokal po zakładzie z oponami przy Lubartowskiej 68. To sześć pomieszczeń o łącznej powierzchni 170 mkw. Z kolei przy Grodzkiej 5 do wzięcia jest 95 mkw. w podziemiach.

– Lokal nie nadaje się na żaden bar – zastrzega od razu Artur Cichoń, rzecznik ZNK. Oba te adresy to nowości na liście lokali wynajmowanych w przetargu pisemnym. Inne nie znalazły najemcy we wcześniejszych przetargach.

Do wzięcia są też lokale w przychodniach: prawie 160 mkw. przy Róży Wiatrów, blisko 100 mkw. przy Jutrzenki oraz 42 mkw. przy Zana. W tych przypadkach działalność najemcy nie może kolidować z usługami medycznymi.

Nowe adresy pojawiły się też w wykazie lokali przeznaczonych do licytacji. Do rozparcelowania jest m.in. budynek przy Spokojnej 2 (koło klubu Tektura).

– Mieściło się tam m.in. stowarzyszenie chorych na padaczkę – dodaje Cichoń. Osobno do wzięcia jest 128 mkw. w 11 pomieszczeniach, a osobno 44 mkw. w dwóch innych. Możliwe przeznaczenie lokali to handel, buro lub usługi, a wywoławcza stawka czynszu netto to 20 zł/mkw. Budynek może być wynajęty na nie więcej, niż trzy lata.

Od 23 zł zacznie się licytacja lokalu po sklepie przy Konopnickiej 4, a od 11 zł lokalu przy Racławickich 11. Natomiast z Wieniawskiej 8 znika istniejący od bardzo wielu lat bar Jola. Stawka wywoławcza to 14 zł/mkw. Do wzięcia jest też m.in. 28 mkw po zakładzie strojenia pianin na rogu Lubartowskiej i Kowalskiej oraz ponad 480 mkw. po związku pielęgniarek przy Montażowej 16.

Na licytację trafią też lokale, na które wcześniej nie było chętnych. Wśród nich 212 mkw. w kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 39 oraz 130 mkw. po zakładzie gastronomicznym przy Furmańskiej 10.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!