środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lokale wyborcze świeciły pustkami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2006, 22:09
Autor: Dominik Smaga

100 tysięcy zł kosztowały wczorajsze wybory do rad dzielnic. Dziś okaże się, jak wiele z tych pieniędzy poszło w błoto. Bo dziś dowiemy się, gdzie powstaną rady. A mogą powstać tylko tam, gdzie do urn poszło przynajmniej 3 proc. wyborców. I z tym może być problem.

Czechów Północny. Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6 przy ul. Śliwińskiego, godz. 15.30. – Zagłosowało już około stu osób na 5 tys. uprawnionych. Najwięcej ludzi było tu między godz. 9 a 12 – mówi Mateusz Warda, zastępca przewodniczącego komisji.
Skąd tak małe zainteresowanie? – Brakowało ogłoszeń – stwierdza Maria Tyszkiewicz, która przyszła oddać swój głos. – Taka rada jest bardzo potrzebna. Zajmuje się sprawami ważnymi dla mieszkańców – dodaje kobieta. Ale dzielnicowi radni nie mogą podejmować decyzji, a tylko wyrażać opinie w sprawach ważnych dla dzielnicy i wydeptywać ścieżki w Ratuszu, by władze miasta dostrzegły lokalne problemy.
Z kandydatami też było krucho. Na Czechowie Północnym z trudem udało się zebrać minimalną liczbę kandydatów niezbędną do tego, by wybory w ogóle się odbyły. Nie udało się to na Czechowie Południowym i Rurach (osiedla LSM), gdzie głosowania nie było. Ponowną szansę mieszkańcy dostaną dopiero za dwa lata. I tak samo będzie w tych dzielnicach, gdzie do urn poszło za mało ludzi.
O frekwencję nie walczyli nawet sami kandydaci. W większości dzielnic kampanii wyborczej nie było wcale lub sprowadzała się tylko do rozdawania ulotek. W ostatniej chwili do boju ruszyła szóstka kandydatów z Czubów Północnych. Ich reklama zawisła na blokach w sobotnie popołudnie, czyli w trakcie ciszy wyborczej. Miejska Komisja Wyborcza (MKW) nie miała jednak zgłoszenia o tym incydencie. – Mieliśmy za to informację o tym, że przed jednym z lokali na Felinie ktoś rozdaje ulotki. Ale nikogo takiego tam nie zastaliśmy – mówi Marian Truskowski z MKW. A to właśnie na Felinie było najwięcej chętnych do zasiadania w radzie. Na jeden mandat przypadało dwóch kandydatów.
W sumie głosowało 25 dzielnic. Wyniki wyborów poznamy dzisiaj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!