Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2013 r.
8:40
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin. Port Lotniczy Lublin odprawił 5,3 tys. pasażerów w dwa tygodnie

Autor: Zdjęcie autora pasazer.com łm
0 24 A A
Lotnisko Lublin (Maciej Kaczanowski)
Lotnisko Lublin (Maciej Kaczanowski)

W ciągu 14 dni działalności Port Lotniczy Lublin odprawił 5,3 tys. pasażerów - podaje portal pasazer.com.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak obliczył portal , od otwarcia do końca roku, operatorzy Wizz Air i Ryanair wykonali w sumie 20 rejsów. Według pasazer.com średni współczynnik wypełnienia miejsc w tym okresie wyniósł około 75 proc.

Eksperci podkreślają, że taki wynik jest korzystny. Trzeba jednak pamiętać, że był to okres świąteczny, a więc jeden z najgorętszych dla linii lotniczych.

Dodać trzeba także, że tylko w pierwszym tygodniu lotnisko obsłużyło ok. czterech tys. pasażerów (dane nieoficjalne).




Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 5 stycznia 2013 o 06:56
W pierwszym tygodniu/wg gazety/odprawiono 4000 pasażerów ,to w drugim już tylko 1300,a co będzie dalej? Dalej to sejmik będzie musiał dopłacić,!!!
Avatar
bea / 4 stycznia 2013 o 19:32
od kiedy beda i czy beda loty do itali ???
Avatar
jon / 4 stycznia 2013 o 19:09
[quote name='ED' timestamp='1357308268' post='716437']
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
[/quote]
700 tysięcy w Świdniku !??
no chyba cię pogięło
Avatar
jon / 4 stycznia 2013 o 19:06
[quote name='marian' timestamp='1357298424' post='716376']
Czy ktoś ma informacje jakie są koszty utrzymania lotniska a jakie są przychody?

Bo jeśli dziennie ląduje max 2-3 samoloty, to ile linie lotnicze musiałyby zapłacić, aby utrzymać 1 dzień działania wszystkich służb, utrzymania pasa i urządzeń lotniskowych?
[/quote]
informacje są , tylko utajnione
Avatar
Lukasz / 4 stycznia 2013 o 18:25
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?
Zagłosujcie i roześlijcie poniższy link do swoich znajomych. Wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True
Avatar
kiks / 4 stycznia 2013 o 18:14
[quote name='ED' timestamp='1357308268' post='716437']
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
[/quote]


pewnie ze dobrze, ALE !!

Z tego lotniska moga a w zasadzie powinni kozystac TURYSCI !!! przylatulacy tutaj i ZOSTAWIAJACY tutaj kase. Skoro zapmnieli o lubelskim tam na gorze i omijaja nas wieksze inwestycje to trzeba wykorzystac wlasne atuty i zaczac w koncu zarabiac na tym co sie ostalo, bo przemysl juz dobili. TURYSTYKA !!
I to oni/turysci powinni byc wiekszascia, tak jak jest z krakowem czy rzymem a nie ludzie lecacy za chlebem do UK czy Norwegii...
Dla nich to ma byc tylko przyjemnosc i latwosc powrotu do domu.

Dosc psioczenia ile trzeba bedzie doplacac, bo jak narazie to wszystko dopiero rusza z wolna.
Ale LUZ ma do qwy nedzy obsugiwac przy;atujacych, ze tak po polsku sie wyraze.
A zeby tak bylo to trzeba ZASYPAC interpelacjami zuczka i hetmana.
MA BYC REKLAMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='ED' timestamp='1357308268' post='716437']
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
[/quote]


pewnie ze dobrze, ALE !!

Z tego lotniska moga a w zasadzie powinni kozystac TURYSCI &... rozwiń
Avatar
Zielony / 4 stycznia 2013 o 17:05
Gratulacje z Poznania od kolejnego poznaniaka
Avatar
poznań / 4 stycznia 2013 o 16:04
Szanowna internautko [Magda? 23]muszę Tobie powiedzieć że z Podkarpacia internauci życzyli aby lubelskie lotnisko nie powstało na G.Wyborczej tylko było ich 10 osobników tak .Ponadto miao powstać w spólne laboratorium dla 2 regionów Lb -Rz . Ale -podkarpacie sie nie zgodziło mało tego firma z Podkarpacia przerwała budowe i niepłaciło podwykonawcom z regionu lubelskiego .Nie kto inny jak profesorowie z Lublina pomagali zorganizować Uniwerk Rzeszowski ,ponadto dużo profesorów tam pomagało poprzez prace wyklady.Kul wydział powstawł w Stalowej W,czy mieszkańcy [pracownicy ]nie przyczynili sie do tego.Jako mieszkaniec Poznania życze z całego serca rozwój tego lotniska
Szanowna internautko [Magda? 23]muszę Tobie powiedzieć że z Podkarpacia internauci życzyli aby lubelskie lotnisko nie powstało na G.Wyborczej tylko było ich 10 osobników tak .Ponadto miao powstać w spólne laboratorium dla 2 regionów Lb -Rz . Ale -podkarpacie sie nie zgodziło mało tego firma z Podkarpacia przerwała budowe i niepłaciło podwykonawcom z regionu lubelskiego .Nie kto inny jak profesorowie z Lublina pomagali zorganizować Uniwerk Rzeszowski ,ponadto dużo profesorów tam pomagało poprzez prace wyklady.Kul wydział powstawł w Stalowe... rozwiń
Avatar
ED / 4 stycznia 2013 o 15:04
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
Avatar
mar / 4 stycznia 2013 o 14:44
czy czartery z izraela byly juz jakies? co do rzeszowa tak to jest jak z zapyzialej miesciny robi sie stolice województwa to taki 2 chełm. tylko ze ma sporo inwestycji
Avatar
Josef / 5 stycznia 2013 o 06:56
W pierwszym tygodniu/wg gazety/odprawiono 4000 pasażerów ,to w drugim już tylko 1300,a co będzie dalej? Dalej to sejmik będzie musiał dopłacić,!!!
Avatar
bea / 4 stycznia 2013 o 19:32
od kiedy beda i czy beda loty do itali ???
Avatar
jon / 4 stycznia 2013 o 19:09
[quote name='ED' timestamp='1357308268' post='716437']
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
[/quote]
700 tysięcy w Świdniku !??
no chyba cię pogięło
Avatar
jon / 4 stycznia 2013 o 19:06
[quote name='marian' timestamp='1357298424' post='716376']
Czy ktoś ma informacje jakie są koszty utrzymania lotniska a jakie są przychody?

Bo jeśli dziennie ląduje max 2-3 samoloty, to ile linie lotnicze musiałyby zapłacić, aby utrzymać 1 dzień działania wszystkich służb, utrzymania pasa i urządzeń lotniskowych?
[/quote]
informacje są , tylko utajnione
Avatar
Lukasz / 4 stycznia 2013 o 18:25
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?
Zagłosujcie i roześlijcie poniższy link do swoich znajomych. Wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True
Avatar
kiks / 4 stycznia 2013 o 18:14
[quote name='ED' timestamp='1357308268' post='716437']
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
[/quote]


pewnie ze dobrze, ALE !!

Z tego lotniska moga a w zasadzie powinni kozystac TURYSCI !!! przylatulacy tutaj i ZOSTAWIAJACY tutaj kase. Skoro zapmnieli o lubelskim tam na gorze i omijaja nas wieksze inwestycje to trzeba wykorzystac wlasne atuty i zaczac w koncu zarabiac na tym co sie ostalo, bo przemysl juz dobili. TURYSTYKA !!
I to oni/turysci powinni byc wiekszascia, tak jak jest z krakowem czy rzymem a nie ludzie lecacy za chlebem do UK czy Norwegii...
Dla nich to ma byc tylko przyjemnosc i latwosc powrotu do domu.

Dosc psioczenia ile trzeba bedzie doplacac, bo jak narazie to wszystko dopiero rusza z wolna.
Ale LUZ ma do qwy nedzy obsugiwac przy;atujacych, ze tak po polsku sie wyraze.
A zeby tak bylo to trzeba ZASYPAC interpelacjami zuczka i hetmana.
MA BYC REKLAMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='ED' timestamp='1357308268' post='716437']
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
[/quote]


pewnie ze dobrze, ALE !!

Z tego lotniska moga a w zasadzie powinni kozystac TURYSCI &... rozwiń
Avatar
Zielony / 4 stycznia 2013 o 17:05
Gratulacje z Poznania od kolejnego poznaniaka
Avatar
poznań / 4 stycznia 2013 o 16:04
Szanowna internautko [Magda? 23]muszę Tobie powiedzieć że z Podkarpacia internauci życzyli aby lubelskie lotnisko nie powstało na G.Wyborczej tylko było ich 10 osobników tak .Ponadto miao powstać w spólne laboratorium dla 2 regionów Lb -Rz . Ale -podkarpacie sie nie zgodziło mało tego firma z Podkarpacia przerwała budowe i niepłaciło podwykonawcom z regionu lubelskiego .Nie kto inny jak profesorowie z Lublina pomagali zorganizować Uniwerk Rzeszowski ,ponadto dużo profesorów tam pomagało poprzez prace wyklady.Kul wydział powstawł w Stalowej W,czy mieszkańcy [pracownicy ]nie przyczynili sie do tego.Jako mieszkaniec Poznania życze z całego serca rozwój tego lotniska
Szanowna internautko [Magda? 23]muszę Tobie powiedzieć że z Podkarpacia internauci życzyli aby lubelskie lotnisko nie powstało na G.Wyborczej tylko było ich 10 osobników tak .Ponadto miao powstać w spólne laboratorium dla 2 regionów Lb -Rz . Ale -podkarpacie sie nie zgodziło mało tego firma z Podkarpacia przerwała budowe i niepłaciło podwykonawcom z regionu lubelskiego .Nie kto inny jak profesorowie z Lublina pomagali zorganizować Uniwerk Rzeszowski ,ponadto dużo profesorów tam pomagało poprzez prace wyklady.Kul wydział powstawł w Stalowe... rozwiń
Avatar
ED / 4 stycznia 2013 o 15:04
Tak szacuję w 2013 r - 210-250 tyś to i tak dobrze jak na start, a 2014 - 350-500 tyś.
Myślę że mimo wszystko dobrze, że zrobili te lotnisko, to odciąży Warszawę i rzeszów-jesionkę...
A o inwestycji rozbudowy należy myśleć jak przekroczą 700 tyś - nie ma co przeinwestowywać - bo po co za to później płacić.
Avatar
mar / 4 stycznia 2013 o 14:44
czy czartery z izraela byly juz jakies? co do rzeszowa tak to jest jak z zapyzialej miesciny robi sie stolice województwa to taki 2 chełm. tylko ze ma sporo inwestycji