czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lotnisko w Świdniku chce promować Lubelskie. Zlecenie za 2 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2015, 06:30

Tylko jedna oferta wpłynęła w organizowanym przez Urząd Marszałkowski przetargu na promocję województwa na lotniskach i na pokładach samolotów. Złożył ją Port Lotniczy Lublin. Wartość zlecenia wynosi 2 mln zł brutto

Decyzja o tym, czy to Port Lotniczy Lublin zorganizuje kampanię promocyjną województwa zapadnie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. To, że zgłosił się tylko jeden oferent może przyspieszyć sprawę, bo nie będzie trzeba czekać 10 dni na ewentualne protesty pozostałych uczestników przetargu.

- Obecnie sprawdzamy nadesłaną ofertę pod względem formalnym, następnie przejdziemy do oceny merytorycznej. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to podpiszemy umowę i zaczniemy szykować kreacje. Chcemy, by kampania wystartowała w lutym - mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Władze lotniska do czasu rozpatrzenia oferty nie chcą mówić o swoich planach. - Zajmujemy się dystrybucją biletów i jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami, dlatego mogliśmy wziąć udział w przetargu. Jest to dla nas możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy - przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Poza lubelskim portem pytania w sprawie przetargu zadawały jeszcze dwa podmioty, z których żaden nie zdecydował się przedstawić oferty. Jednym z nich były linie lotnicze Eurolot.

Zamówienie jest podzielone na dwa etapy. Pierwszy ma zostać zrealizowany najpóźniej do 30 maja i dotyczy ekspozycji reklam województwa w portach lotniczych. Będą one eksponowane dwóch seriach. Pierwsza będzie trwała pięć, a druga trzy tygodnie.

W poczekalniach klasy biznes miałyby być eksponowane wydawnictwa dotyczące naszego regionu, a w lotniskowych gazetkach miałyby znaleźć się jego całostronicowe reklamy. W grę wchodzą minimum dwa lotniska krajowe i trzy zagraniczne, z którymi Port Lotniczy Lublin ma połączenie lotnicze w trakcie trwania kampanii. W tym pierwszym przypadku pojawi się problem, bo jedynym krajowym lotniskiem, z którego można dolecieć do Lublina jest obecnie Gdańsk. Ostatni samolot do Warszawy odleci 18 stycznia. W tej sytuacji władze województwa zastanawiają się nad zmianą szczegółów zamówienia, choć nie wykluczają, mimo wszystko, reklamy na warszawskim Okęciu.

Drugi etap dotyczy działań promocyjnych na pokładach samolotów wykonujących loty do i z Lublina, na stronach internetowych linii lotniczych, w magazynach pokładowych oraz za pomocą elektronicznych form komunikacji marketingowej przewoźników. Ta kampania ma potrwać minimum 30 dni i rozpocznie się po upływie 30 dni od momentu podpisania umowy.
  Edytuj ten wpis
jan
pat
Jan
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jan
jan (18 stycznia 2015 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na co to Cargo na buraki cukrowe? Czy prosięta?
Rozwiń
pat
pat (16 stycznia 2015 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dawno tu byłem /na tych stronach/ jak miło jest znowu poczytać malkontentów lubelskich.

Proponuję zmianę hasła promującego lubelskie, na

Lubelskie kraina malkontentów.

A powinniśmy się cieszyć jak nas dymają i robią z nas wała ,tak?

Rozwiń
Jan
Jan (16 stycznia 2015 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dawno tu byłem /na tych stronach/ jak miło jest znowu poczytać malkontentów lubelskich.

Proponuję zmianę hasła promującego lubelskie, na

Lubelskie kraina malkontentów.

Rozwiń
pat
pat (16 stycznia 2015 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na jesieni miało być 4 mln,pisali,a tu nagle staniało do 2 mln?Przystąpienie przez PLL do przetargu jest jawnym przestępstwem i jest już najwyższy czas ,aby tym tworem zajęła się prokuratura o ile takowa jeszcze w Polsce istnieje.Może z powodu inwestycji w stadiony,lotniska, markety nie ma już w Polsce kasy na prokuraturę?

Rozwiń
gumofilc
gumofilc (16 stycznia 2015 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dokąd można dolecieć z Lublina? I z jakich miast do Lublina przylatują?

Już dawno fachowcy stwierdzili, że Lubelskie Lotnisko bez Cargo jest po prostu niewypałem. NO i tak jest

Jacy fachowcy i jakie Cargo?Sądzę, że jest to tylko i wyłącznie tw opinia.Był projekt na terminal Cargo w Białej Podlaskiej ,przy naprawdę niewielkich nakładach lecz został w zarodku odrzucony przez Milera i spółkę tylko dlatego że miał szansę wypalić i nie będzie ciepłych posadek dla notabli czyli nikt z tego nic nie będzie miał tylko jakaś tam polska gospodarka co jest pojęciem tak abstrakcyjnym jak np czarna dziura.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!