poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

LSM: Będą cięli las ze stali i betonu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2012, 18:14
Autor: Dominik Smaga

Zbędne słupy wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino zostaną usunięte. (Jacek Świerczyński)
Zbędne słupy wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino zostaną usunięte. (Jacek Świerczyński)

LSM ma zniknąć część zbędnych słupów, które pojawiły się tu przy okazji rozbudowy sieci trolejbusowej. Czuby mają nieco mniej szczęścia.

W marcu minie sześć lat, odkąd rzędy betonowych słupów popsuły widok na Czubach i LSM. Podtrzymują one trakcję trolejbusową zbudowaną według projektu opracowanego przez MPK Lublin w ul. Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, Wileńskiej i jednej jezdni ul. Głębokiej.

Teraz zniknąć mają zbędne słupy wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino i na przyległym odcinku ul. Armii Krajowej do wiaduktów nad ul. Ułanów. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt przebudowy tych ulic zapisując w wytycznych, że lampy trzeba przenieść na słupy trolejbusowe, a latarnie zdemontować.

Mniej szczęścia będzie mieć ul. Armii Krajowej między Orkana a wiaduktami nad ul. Ułanów. Także dla niej powstaje projekt, ale słupy nie znikną. – Bo oświetlenie nie jest tu na tyle stare, by je wymieniać – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Problemu nie byłoby, gdyby lampy przeniesiono od razu. Ale projektanci z MPK tego nie przewidzieli. Dlatego przy całej trasie stoją dwa rzędy słupów: na jednych wisi trakcja trolejbusowa, na drugich latarnie.

Magistrat wiedział o błędzie, ale przymknął na niego oko, bojąc się, że przepadnie unijna dotacja. Fakt, że prace dofinansowała unia nie pozwalał też przez pięć lat na naprawienie błędu. Inaczej miasto musiałoby oddać dotację.

Co jeszcze się zmieni na ul. Bohaterów Monte Cassino

Przeprojektowany ma być odcinek od ul. Zana do Krasińskiego oraz fragment ul. Armii Krajowej od ul. Bohaterów Monte Cassino do wiaduktów nad ul. Ułanów. Dokumentacja ma też uwzględniać przebudowę skrzyżowań z ul. Irydiona, Juranda i Pana Wołodyjowskiego. Nowe mają być chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, pojawią się nowe miejsca parkingowe w rejonie kościoła i kładki, która też ma być przebudowana.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!