środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Lubelscy pątnicy wspomogą chrześcijan z Betlejem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2007, 17:56

Działa już sekretariat pielgrzymkowy przed lubelską archikatedrą.

Wczoraj odwiedziła go niespotykanie duża liczba chętnych do wędrowania na Jasną Górę.

- Byłem w totalnym szoku - przyznaje ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej grupy pielgrzymkowej. - Ludzie ustawiali się już kilkadziesiąt minut przed otwarciem sekretariatu.
- Tak wielu osób i to pierwszego dnia jeszcze nie było - zauważa Małgorzata Stacharska z sekretariatu pielgrzymkowego, która do godziny 11 zapisała na pielgrzymkę 25 wiernych. Z godziny na godzinę osób przybywało. - Już jest około setki - szacuje ks. Ładniak. - Wydaje mi się, że w pewien sposób zadziałała nasza akcja promująca pielgrzymkę. We wszystkich szkołach naszej diecezji pokazywaliśmy film nakręcony podczas poprzednich wędrówek na Jasną Górę.

Nie tylko promowanie pielgrzymki jest czymś nowatorskim. W tym roku będzie można zobaczyć miejsce, gdzie w danym momencie znajdują się pątnicy z Lublina. To dzięki temu, że lubelska pielgrzymka została zakwalifikowana do pilotażowego programu Witrualnej Mapy Pielgrzymek, stworzonej przez portal Opoka. Zdjęcia, rozważania pielgrzymkowe oraz relacje i newsy uzupełniane na bieżąco wprost z trasy, będzie można znaleźć też na stronie internetowej www.pielgrzymka.lublin.pl.
Właśnie opowieści pielgrzymkowe zachęciły Igę Zmysłowską, 20-latkę z Lublina do wybrania się wraz z innymi na Jasną Górę. Wczoraj zgłosiła się do sekretariatu przed archikatedrą. - Pielgrzymka to podobno niesamowite przeżycie - mówi. - Dlatego zdecydowałam się na nią pójść. Będę szła po raz pierwszy.

W tym roku lubelscy pielgrzymi będą mogli wesprzeć prześladowanych chrześcijan w Ziemi Świętej. Z raportu opublikowanego przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie wynika, że co roku z przyczyn religijnych zabijanych jest 170 tys. chrześcijan. - Podczas pielgrzymki będziemy sprzedawać różańce zrobione przez chrześcijan mieszkających w Betlejem. Dochód zostanie przekazany organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga przeżyć tym co zostali - wyjaśnia ks. Ładniak.
Osoby, które z różnych przyczyn nie wybiorą się na szlak, mogą wesprzeć Fundusz Solidarnościowy "Idę z Tobą”. Wystarczy, że opłacą wędrówkę tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej i względy finansowe uniemożliwiają im pielgrzymowanie. W zamian wierny idący na Jasną Górę zaniesie ze sobą intencję osoby, która wpłaciła pieniądze do Funduszu Solidarnościowego. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 70 zł.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!