Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2009 r.
8:24
Edytuj ten wpis

Lubelscy policjanci zapowiadają protest i pikiety

0 11 A A

Najpierw oflagują posterunki, a później być może będą pikiety - takie plany mają policyjni związkowcy zdesperowani złą sytuacją finansową funkcjonariuszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Związkowcy z NSZZ Policjantów KWP w Lublinie grożą, że jeśli do niedzieleli nie dostaną zaległych dodatków, zaczną protest - pisze "Gazeta Wyborcza w Lublinie".

Na Lubelszczyźnie jest około 5 tysięcy funkcjonariuszy. Prawdopodobnie nikt nie dostał dodatkowych pieniędzy.

- Z informacji przekazanych nam przez wydział finansowy komendy wynika, że KGP zalega lubelskim policjantom z wypłatą dodatków do pensji na kwotę ok. siedem i pół miliona złotych - mówi dziennikowi przewodniczący NSZZ Policjantów KWP Adam Chyliński.

Janusz Wójtowicz potwierdza tę kwotę i zapewnia, że jak tylko pojawią się pieniądze, to od razu zostaną one przekazane policjantom. Dodaje jednak, że wszyscy policjanci biorą np. dofinansowanie do urlopu, ok. 300 zł na osobę w rodzinie.

- Komendant główny dostał od nas ultimatum. Do niedzieli ma wypłacić zaległe świdaczenia. Jeśli tak się nie stanie zaczynamy protest - grozi Chyliński. Na początek związkowcy zamierzają oflagować posterunki. Jeżeli to nie przyniesie efektów będą policyjne efekty - mimo że prawo zabrania policjantom strajkować.

Policjant po tzw. szkółce dostaje na rękę około 1980 zł wynagrodzenia.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
emil / 29 sierpnia 2009 o 10:29
polkompol napisał:
jak przesłużysz 36 lat w milicji, policji oraz otrzymasz emeryturkę taka jak dostaje szeregowy 1800 i będziesz oficerem to podyskutujemy. Przeszdłem wszystkie szczeble wtajemniczenia i z takim maniusiem szkoda dyskutować. Młody starego gliniarza nigdy nie zrozumie. To jest konflikt pokoleń.

Nie pleć bajek, pełną emeryturę dostaniesz po 29 latach pracy,nikt ci nie kazał służyć 36,miałeś miękki fotalik to sobie bimbałes tyle lat,pałna emerytura to ok.ostatnia twoja pensja,a że jestes oficeram to zarabiasz ok.4000 zł. plus dodatki i 13 pensja którą wliczją do przeliczenia emerytury to twoja emeryturka wyniesie ok .4000 zł. więc nie płacz bo inni mają po 1000 zł. i cięzko pracują a nie bujaja sie w fotelu. Nabywając pełną emeryturę wszysce funkcjonariusze powinni obligatoryjnie przechodzic na emeryturę tj. po 29 latach,ale niektórzy mają miekkie foteliki to sieddzą i 40 lat blokując awanse młodym.

Nie pleć bajek, pełną emeryturę dostaniesz po 29 latach pracy,nikt ci nie kazał służyć 36,miałeś miękki fotalik to sobie bimbałes tyle lat,pałna emerytura to ok.ostatnia twoja pensja,a że jestes oficeram to zarabiasz ok.4000 zł. plus dodatki i 13 pensja którą wliczją do przeliczenia emerytury to twoja emeryturka wyniesie ok .4000 zł. więc nie płacz bo inni mają po 1000 zł. i cięzko pracują a nie bujaja sie w fotelu. Nabywając pełną emeryturę wszysce funkcjonariusze powinni obligatoryjnie przechodzic na emeryturę tj. po ... rozwiń
Avatar
polkompol / 28 sierpnia 2009 o 22:00
maniek napisał:
Wszystkim mądralom radzę jedno-zapraszam do Policji i dopiero po kilku chwilach pracy będziecie mogli oceniać.Ciekaw jestem gdzie dzwonicie jak w nocy jakiś łeb drze wam ryja pod oknem...

jak przesłużysz 36 lat w milicji, policji oraz otrzymasz emeryturkę taka jak dostaje szeregowy 1800 i będziesz oficerem to podyskutujemy. Przeszdłem wszystkie szczeble wtajemniczenia i z takim maniusiem szkoda dyskutować. Młody starego gliniarza nigdy nie zrozumie. To jest konflikt pokoleń.

jak przesłużysz 36 lat w milicji, policji oraz otrzymasz emeryturkę taka jak dostaje szeregowy 1800 i będziesz oficerem to podyskutujemy. Przeszdłem wszystkie szczeble wtajemniczenia i z takim maniusiem szkoda dyskutować. Młody starego gliniarza nigdy nie zrozumie. To jest konflikt pokoleń. rozwiń
Avatar
maniek / 28 sierpnia 2009 o 20:14
Wszystkim mądralom radzę jedno-zapraszam do Policji i dopiero po kilku chwilach pracy będziecie mogli oceniać.Ciekaw jestem gdzie dzwonicie jak w nocy jakiś łeb drze wam ryja pod oknem...
Avatar
polkompol / 28 sierpnia 2009 o 18:43
1800.- zł to też nie jest mała kwota netto na dzisiejszy kryzys. Pochodzi, pochodzi na służbie i dostaje regularnie pensję. Co mogą powiedzieć bezrobotni bez prawa do zasiłku? Przyjdzie czas i resort wypłaci. Chyba, że... Minister MSWia wyda Rozporządzenie i zgarnie zaległości jak to zrobił emerytom zabierając tzw. sufitowkę. Była to mała kwota lecz jak cieszyła. Emeryci mówili, że resort o nich nie zapomina.
Avatar
mn / 28 sierpnia 2009 o 17:28
Swójnick widocznie tak samo jesteś przystosowany do życia między ludźmi,jak twoi sąsiedzi.Co się będziesz pocił,żeby zwrócić sąsiadowi uwagę jak można wystukać tylko trzy cyfry na klawiaturze i podp...ić.
Avatar
~Adi~ / 28 sierpnia 2009 o 14:45
Juz na pierwszy rzut oka widac ze Ci policjanci nie zatrudnili sie w policji po to by bronic slabszych, lapac przestepcow czyli dla dobra społeczności ... oni by aby w lape brali i tyle ... nie raz bylem swiadkiem jak jakas grupa huliganow szalala po lublinie a policjanci aby przejezdzali nic sobie z tego nie robiac ... bali sie ... tacy sa policjanci na lubelszczyznie !!! Zwolnic wszystkich a zatrudnic tych co naprawde chca pracowac w policji dla dobra mieszkancow...
Avatar
swójnick / 28 sierpnia 2009 o 14:01
no ale przecież Policjanci cały czas strajkują. Jeszcze ani razu nie byli skuteczni w uciszeniu raz a dobrze moich sąsiadów. Ja to odbieram jako strajk czyli odmówienie wykonywania obowiązków
Avatar
gelo / 28 sierpnia 2009 o 12:37
Wójtowicz nie kłamie on po prostu za urlop dostał i tylko przez roztargnienie nie zapytał czy inni także dostali !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ZSRR / 28 sierpnia 2009 o 10:52
To już kapelan wam nie wystarcza ??? No nieładnie skoro chłopina tak stara sie być wam pomocny. Przcież nie forsa a wartości duchowe są w życiu najważniejsze. Nie czytacie wieszcza Wojtyły???
Avatar
mn / 28 sierpnia 2009 o 09:20
Czemu się dziwisz.Gdyby zamiast "bokserek" dali mu "stringi"przy wymianie umundurowania z pewnością stwierdziłby,że wszystko jest OK i będzie nosił z godnością.
Avatar
emil / 29 sierpnia 2009 o 10:29
polkompol napisał:
jak przesłużysz 36 lat w milicji, policji oraz otrzymasz emeryturkę taka jak dostaje szeregowy 1800 i będziesz oficerem to podyskutujemy. Przeszdłem wszystkie szczeble wtajemniczenia i z takim maniusiem szkoda dyskutować. Młody starego gliniarza nigdy nie zrozumie. To jest konflikt pokoleń.

Nie pleć bajek, pełną emeryturę dostaniesz po 29 latach pracy,nikt ci nie kazał służyć 36,miałeś miękki fotalik to sobie bimbałes tyle lat,pałna emerytura to ok.ostatnia twoja pensja,a że jestes oficeram to zarabiasz ok.4000 zł. plus dodatki i 13 pensja którą wliczją do przeliczenia emerytury to twoja emeryturka wyniesie ok .4000 zł. więc nie płacz bo inni mają po 1000 zł. i cięzko pracują a nie bujaja sie w fotelu. Nabywając pełną emeryturę wszysce funkcjonariusze powinni obligatoryjnie przechodzic na emeryturę tj. po 29 latach,ale niektórzy mają miekkie foteliki to sieddzą i 40 lat blokując awanse młodym.

Nie pleć bajek, pełną emeryturę dostaniesz po 29 latach pracy,nikt ci nie kazał służyć 36,miałeś miękki fotalik to sobie bimbałes tyle lat,pałna emerytura to ok.ostatnia twoja pensja,a że jestes oficeram to zarabiasz ok.4000 zł. plus dodatki i 13 pensja którą wliczją do przeliczenia emerytury to twoja emeryturka wyniesie ok .4000 zł. więc nie płacz bo inni mają po 1000 zł. i cięzko pracują a nie bujaja sie w fotelu. Nabywając pełną emeryturę wszysce funkcjonariusze powinni obligatoryjnie przechodzic na emeryturę tj. po ... rozwiń
Avatar
polkompol / 28 sierpnia 2009 o 22:00
maniek napisał:
Wszystkim mądralom radzę jedno-zapraszam do Policji i dopiero po kilku chwilach pracy będziecie mogli oceniać.Ciekaw jestem gdzie dzwonicie jak w nocy jakiś łeb drze wam ryja pod oknem...

jak przesłużysz 36 lat w milicji, policji oraz otrzymasz emeryturkę taka jak dostaje szeregowy 1800 i będziesz oficerem to podyskutujemy. Przeszdłem wszystkie szczeble wtajemniczenia i z takim maniusiem szkoda dyskutować. Młody starego gliniarza nigdy nie zrozumie. To jest konflikt pokoleń.

jak przesłużysz 36 lat w milicji, policji oraz otrzymasz emeryturkę taka jak dostaje szeregowy 1800 i będziesz oficerem to podyskutujemy. Przeszdłem wszystkie szczeble wtajemniczenia i z takim maniusiem szkoda dyskutować. Młody starego gliniarza nigdy nie zrozumie. To jest konflikt pokoleń. rozwiń
Avatar
maniek / 28 sierpnia 2009 o 20:14
Wszystkim mądralom radzę jedno-zapraszam do Policji i dopiero po kilku chwilach pracy będziecie mogli oceniać.Ciekaw jestem gdzie dzwonicie jak w nocy jakiś łeb drze wam ryja pod oknem...
Avatar
polkompol / 28 sierpnia 2009 o 18:43
1800.- zł to też nie jest mała kwota netto na dzisiejszy kryzys. Pochodzi, pochodzi na służbie i dostaje regularnie pensję. Co mogą powiedzieć bezrobotni bez prawa do zasiłku? Przyjdzie czas i resort wypłaci. Chyba, że... Minister MSWia wyda Rozporządzenie i zgarnie zaległości jak to zrobił emerytom zabierając tzw. sufitowkę. Była to mała kwota lecz jak cieszyła. Emeryci mówili, że resort o nich nie zapomina.
Avatar
mn / 28 sierpnia 2009 o 17:28
Swójnick widocznie tak samo jesteś przystosowany do życia między ludźmi,jak twoi sąsiedzi.Co się będziesz pocił,żeby zwrócić sąsiadowi uwagę jak można wystukać tylko trzy cyfry na klawiaturze i podp...ić.
Avatar
~Adi~ / 28 sierpnia 2009 o 14:45
Juz na pierwszy rzut oka widac ze Ci policjanci nie zatrudnili sie w policji po to by bronic slabszych, lapac przestepcow czyli dla dobra społeczności ... oni by aby w lape brali i tyle ... nie raz bylem swiadkiem jak jakas grupa huliganow szalala po lublinie a policjanci aby przejezdzali nic sobie z tego nie robiac ... bali sie ... tacy sa policjanci na lubelszczyznie !!! Zwolnic wszystkich a zatrudnic tych co naprawde chca pracowac w policji dla dobra mieszkancow...
Avatar
swójnick / 28 sierpnia 2009 o 14:01
no ale przecież Policjanci cały czas strajkują. Jeszcze ani razu nie byli skuteczni w uciszeniu raz a dobrze moich sąsiadów. Ja to odbieram jako strajk czyli odmówienie wykonywania obowiązków
Avatar
gelo / 28 sierpnia 2009 o 12:37
Wójtowicz nie kłamie on po prostu za urlop dostał i tylko przez roztargnienie nie zapytał czy inni także dostali !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ZSRR / 28 sierpnia 2009 o 10:52
To już kapelan wam nie wystarcza ??? No nieładnie skoro chłopina tak stara sie być wam pomocny. Przcież nie forsa a wartości duchowe są w życiu najważniejsze. Nie czytacie wieszcza Wojtyły???
Avatar
mn / 28 sierpnia 2009 o 09:20
Czemu się dziwisz.Gdyby zamiast "bokserek" dali mu "stringi"przy wymianie umundurowania z pewnością stwierdziłby,że wszystko jest OK i będzie nosił z godnością.