Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 sierpnia 2012 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Lubelska ITD kupi nowe fotoradary do samochodów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 22 A A
Fotoradary będą zamontowane w fordach. (osclbn)
Fotoradary będą zamontowane w fordach. (osclbn)

Lubelska delegatura ITD wzbogaci się o dwa przenośne fotoradary. Urządzenia będą zamontowane w nowych fordach. Choć auta należą do ITD, to na baczności powinni mieć się kierowcy wszystkich samochodów – także osobowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka miesięcy temu Inspekcja Transportu Drogowego kupiła 29 aut marki Ford i Peugeot. Dwa z nich – mondeo i focus – trafiły do Lublina. – W połowie lipca rozstrzygnęliśmy przetarg na kupno mobilnych fotoradarów do tych pojazdów.

2 sierpnia została podpisana umowa z wykonawcą – mówi Aleksandra Kobylska z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

Czeski fotoradar AD9 jest jedynym tego typu urządzeniem rejestrującym przekroczenia prędkości, gdy radiowóz jest w ruchu. W zależności od potrzeb zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe, a pomiar może być prowadzony z prawej lub lewej strony drogi.

To nie koniec zakupów ITD. Inspekcja kupiła szybkiego opla insignię OPC i dwie insignie 4x4 o mocy 250 KM. Na szczęście, te pojazdy zostaną w Warszawie i będą jeździć głównie po autostradach.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mecenas / 8 listopada 2012 o 14:57
[quote name='kierowca osobówki' timestamp='1352382619' post='691131']
Ja się pytam tylko skąd ITD będzie miała np. moje dane osobowe , a gdzie ustawa o danych osobowych. Będą sprawy w sądach !!!!!!
[/quote]Niestety takich czasów myśmy doczekali,teraz to nawet gajowy czy leśniczy będzie miał prawo ciebie ukarać i mieć twoje dane osobowe. Totalna inwigilacja,telefonów,komputerów,wszędzie kamery i podsłuchy.
Avatar
kierowca osobówki / 8 listopada 2012 o 14:50
Ja się pytam tylko skąd ITD będzie miała np. moje dane osobowe , a gdzie ustawa o danych osobowych. Będą sprawy w sądach !!!!!!
Avatar
JOL / 30 sierpnia 2012 o 18:32
Policja tak, czarnuchy nie, zgnilce też nie!!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2012 o 15:31
[quote name='news' timestamp='1345462331' post='665976']
... proponuję pójść dalej i wyposażyć pojazdy ITD, SM w bazooki, a nie podawać "news'ów" o montaźu 300 dodatkowych fotoradarów, piratach itp... by żyło się lepiej.
[/quote]Zaczęli polować na kierowców jak niemcy na żydów podczas okupacji. Nic dobrego to nie przyniesie,a wszystko obróci się przeciwko tym bucom.
Avatar
news / 20 sierpnia 2012 o 13:32
... proponuję pójść dalej i wyposażyć pojazdy ITD, SM w bazooki, a nie podawać "news'ów" o montaźu 300 dodatkowych fotoradarów, piratach itp... by żyło się lepiej.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 20 sierpnia 2012 o 11:46
Jak to jest,że Policja jest coraz bardziej "wspaniała" -a i tak wariatów na drogach i wypadków jest coraz więcej?
Avatar
takiTAM / 20 sierpnia 2012 o 11:39
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Fordy z fotoradarami są częścią Automatycznego Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który
od zeszłego roku nieudolanie GITD tworzy



Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Prawo ma być dla ludzi a nie przeciw. Ma ułatwiać życie, ma sprawiać ze bedziemy czuli się bezpieczni. Policja powinna pomagać tak jak to dzieje sie np. w Anglii. Przepisy sa sztuczne nijak nie maja się do realiów jazdy i zagrożeń wynikających z uczestniczenia w ruchu.
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Fordy z fotoradarami są częścią Automatycznego Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który
od zeszłego roku nieudolanie GITD tworzy



Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Prawo ma być dla ludzi a nie przeciw. Ma ułatwiać życie, ma sprawiać ze bedziemy czuli się bezpieczni. Polic... rozwiń
Avatar
osclbn / 20 sierpnia 2012 o 10:29
[quote name='borek' timestamp='1345451048' post='665898']
czy dla zwyklych kierowców przekraczających prędkość o 20km/h na kawałku dobrej drogi przy niewielkim ruchu.[/quote]
Zauważ, że i tak jest ustawowe przyzwolenie na przekroczenia prędkości do 10km/h. Polska chyba jako jedyny kraj europejski wprowadził taki zapis.
Avatar
borek / 20 sierpnia 2012 o 10:24
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Tylko dlaczego w innych sferach prawa państwo radzi sobie dużo gożej? Chociażby sprawa Amber Gold zgłoszona do prokuratury już 3 lata temu. I nic. Niestety, ale prawo tutaj działa tylko dla babci nielegalnie handlującej rzodkiewką, czy dla zwyklych kierowców przekraczających prędkość o 20km/h na kawałku dobrej drogi przy niewielkim ruchu. Skoro taki jesteś skrupulatny to napuść policję na podlubelskie wsie - niech sprawdzą gospodarstwa, gdzie psy mają łańcuchy krótsze niż 3 metry lub pies na łańcuchu przebywa dłużęj niż 12 godzin (czego zabrania niedawno uchwalona ustawa autorstwa m.in. obecnej minister Muchy). Albo pójdź nad zalew i nakryj rybaków na trzymaniu ryby za skrzela, co tez jest karalne w/g wspomnianej ustawy.
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Tylko dlaczego w innych sferach prawa państwo radzi sobie dużo gożej? Chociażby sprawa Amber Gold zgłoszona do prokuratury już 3 lata temu. I nic. Niestety, ale prawo tutaj działa tylko dla babci nielegalnie handlującej rzodkiewką, czy dla zwyklych kierowców przekraczający... rozwiń
Avatar
Robunio / 20 sierpnia 2012 o 09:46
Jestem zawodowym kierowcą.Trasa Lublin -Kraśnik to tragedia tam nawet jazda z prędkością 50km/h to wielkie zagrożenie .Koleiny są tak wielkie ,że jak w nie wjadę autobusem to nie mam możliwości manewru i wyjechania.Prędkość nie ma tu znaczenia.Te wszystkie środki na zakup sprzętu powinni skierować na naprawę drogi krajowej.To jest jakaś głupota jak mam jeździć bezpiecznie jak nie ma po czym.Dlaczego nikt się tym nie zajmie.Czy ITD ukarała drogowców za fatalny stan drogi.Wiem ,że jeżeli nie zostaną usunięte koleiny to na początek września jest planowane przez kierowców zablokowania tej drogi.
Jestem zawodowym kierowcą.Trasa Lublin -Kraśnik to tragedia tam nawet jazda z prędkością 50km/h to wielkie zagrożenie .Koleiny są tak wielkie ,że jak w nie wjadę autobusem to nie mam możliwości manewru i wyjechania.Prędkość nie ma tu znaczenia.Te wszystkie środki na zakup sprzętu powinni skierować na naprawę drogi krajowej.To jest jakaś głupota jak mam jeździć bezpiecznie jak nie ma po czym.Dlaczego nikt się tym nie zajmie.Czy ITD ukarała drogowców za fatalny stan drogi.Wiem ,że jeżeli nie zostaną usunięte koleiny to na początek września jes... rozwiń
Avatar
mecenas / 8 listopada 2012 o 14:57
[quote name='kierowca osobówki' timestamp='1352382619' post='691131']
Ja się pytam tylko skąd ITD będzie miała np. moje dane osobowe , a gdzie ustawa o danych osobowych. Będą sprawy w sądach !!!!!!
[/quote]Niestety takich czasów myśmy doczekali,teraz to nawet gajowy czy leśniczy będzie miał prawo ciebie ukarać i mieć twoje dane osobowe. Totalna inwigilacja,telefonów,komputerów,wszędzie kamery i podsłuchy.
Avatar
kierowca osobówki / 8 listopada 2012 o 14:50
Ja się pytam tylko skąd ITD będzie miała np. moje dane osobowe , a gdzie ustawa o danych osobowych. Będą sprawy w sądach !!!!!!
Avatar
JOL / 30 sierpnia 2012 o 18:32
Policja tak, czarnuchy nie, zgnilce też nie!!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2012 o 15:31
[quote name='news' timestamp='1345462331' post='665976']
... proponuję pójść dalej i wyposażyć pojazdy ITD, SM w bazooki, a nie podawać "news'ów" o montaźu 300 dodatkowych fotoradarów, piratach itp... by żyło się lepiej.
[/quote]Zaczęli polować na kierowców jak niemcy na żydów podczas okupacji. Nic dobrego to nie przyniesie,a wszystko obróci się przeciwko tym bucom.
Avatar
news / 20 sierpnia 2012 o 13:32
... proponuję pójść dalej i wyposażyć pojazdy ITD, SM w bazooki, a nie podawać "news'ów" o montaźu 300 dodatkowych fotoradarów, piratach itp... by żyło się lepiej.
Avatar
dziat z fioletovymi uszami / 20 sierpnia 2012 o 11:46
Jak to jest,że Policja jest coraz bardziej "wspaniała" -a i tak wariatów na drogach i wypadków jest coraz więcej?
Avatar
takiTAM / 20 sierpnia 2012 o 11:39
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Fordy z fotoradarami są częścią Automatycznego Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który
od zeszłego roku nieudolanie GITD tworzy



Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Prawo ma być dla ludzi a nie przeciw. Ma ułatwiać życie, ma sprawiać ze bedziemy czuli się bezpieczni. Policja powinna pomagać tak jak to dzieje sie np. w Anglii. Przepisy sa sztuczne nijak nie maja się do realiów jazdy i zagrożeń wynikających z uczestniczenia w ruchu.
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Fordy z fotoradarami są częścią Automatycznego Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który
od zeszłego roku nieudolanie GITD tworzy



Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Prawo ma być dla ludzi a nie przeciw. Ma ułatwiać życie, ma sprawiać ze bedziemy czuli się bezpieczni. Polic... rozwiń
Avatar
osclbn / 20 sierpnia 2012 o 10:29
[quote name='borek' timestamp='1345451048' post='665898']
czy dla zwyklych kierowców przekraczających prędkość o 20km/h na kawałku dobrej drogi przy niewielkim ruchu.[/quote]
Zauważ, że i tak jest ustawowe przyzwolenie na przekroczenia prędkości do 10km/h. Polska chyba jako jedyny kraj europejski wprowadził taki zapis.
Avatar
borek / 20 sierpnia 2012 o 10:24
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Tylko dlaczego w innych sferach prawa państwo radzi sobie dużo gożej? Chociażby sprawa Amber Gold zgłoszona do prokuratury już 3 lata temu. I nic. Niestety, ale prawo tutaj działa tylko dla babci nielegalnie handlującej rzodkiewką, czy dla zwyklych kierowców przekraczających prędkość o 20km/h na kawałku dobrej drogi przy niewielkim ruchu. Skoro taki jesteś skrupulatny to napuść policję na podlubelskie wsie - niech sprawdzą gospodarstwa, gdzie psy mają łańcuchy krótsze niż 3 metry lub pies na łańcuchu przebywa dłużęj niż 12 godzin (czego zabrania niedawno uchwalona ustawa autorstwa m.in. obecnej minister Muchy). Albo pójdź nad zalew i nakryj rybaków na trzymaniu ryby za skrzela, co tez jest karalne w/g wspomnianej ustawy.
[quote name='osclbn' timestamp='1345446899' post='665884']
Prawo jest prawem, łamiesz je? Zostajesz ukarany. To tak jakby powiedzieć, że można kogoś zabić bo on tylko psuł społeczeństwo i nie oczekiwać kary za to...
[/quote]

Tylko dlaczego w innych sferach prawa państwo radzi sobie dużo gożej? Chociażby sprawa Amber Gold zgłoszona do prokuratury już 3 lata temu. I nic. Niestety, ale prawo tutaj działa tylko dla babci nielegalnie handlującej rzodkiewką, czy dla zwyklych kierowców przekraczający... rozwiń
Avatar
Robunio / 20 sierpnia 2012 o 09:46
Jestem zawodowym kierowcą.Trasa Lublin -Kraśnik to tragedia tam nawet jazda z prędkością 50km/h to wielkie zagrożenie .Koleiny są tak wielkie ,że jak w nie wjadę autobusem to nie mam możliwości manewru i wyjechania.Prędkość nie ma tu znaczenia.Te wszystkie środki na zakup sprzętu powinni skierować na naprawę drogi krajowej.To jest jakaś głupota jak mam jeździć bezpiecznie jak nie ma po czym.Dlaczego nikt się tym nie zajmie.Czy ITD ukarała drogowców za fatalny stan drogi.Wiem ,że jeżeli nie zostaną usunięte koleiny to na początek września jest planowane przez kierowców zablokowania tej drogi.
Jestem zawodowym kierowcą.Trasa Lublin -Kraśnik to tragedia tam nawet jazda z prędkością 50km/h to wielkie zagrożenie .Koleiny są tak wielkie ,że jak w nie wjadę autobusem to nie mam możliwości manewru i wyjechania.Prędkość nie ma tu znaczenia.Te wszystkie środki na zakup sprzętu powinni skierować na naprawę drogi krajowej.To jest jakaś głupota jak mam jeździć bezpiecznie jak nie ma po czym.Dlaczego nikt się tym nie zajmie.Czy ITD ukarała drogowców za fatalny stan drogi.Wiem ,że jeżeli nie zostaną usunięte koleiny to na początek września jes... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 44 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!