środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Lubelski "Rok Johna Cage'a" na drugim miejscu w radiowym plebiscycie

Dodano: 29 grudnia 2012, 13:53

Organizatorem obchodów jest miejski Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”. Jego
Organizatorem obchodów jest miejski Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych \"Rozdroża”. Jego

"Rok Johna Cage'a – Lublin 2012” zdobył drugie miejsce w konkursie Radiowego Domu Kultury w kategorii "Wydarzenie Roku 2012”.

W tym roku minęła setna rocznica urodzin Johna Cage'a, jednego z najwybitniejszych twórców sztuki awangardowej XX w. Z tej okazji w Lublinie odbył się szereg imprez związanych z twórczością artysty.

– Cage to jedna z najwybitniejszych postaci sztuki awangardowej XX w., myśliciel, kompozytor, wizjoner, człowiek, który w 1937 r. przewidział, że rozwój muzyki będzie zmierzał w stronę muzyki elektronicznej. Zajmował się malarstwem, był twórcą, który łączył sztukę zachodu z filozofią buddyzmu zen – mówił nam Jan Bernad, dyrektor artystyczny Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”, który był organizatorem obchodów Roku Johna Cage'a.

W plebiscycie na "Wydarzenie Roku 2012" organizowanego przez ukazujący się na antenie Trójki "Radiowy Dom Kultury" nominowanych było 10 wydarzeń z całej Polski. Tym bardziej drugie miejsce "Roku Johna Cage'a" można uznać za sukces. Pierwsze miejsce zdobył festiwal muzyczny organizowany przez Artura Rojka - "Off Festival".

Jan Bernad z "Rozdroży" również był nominowany w konkursie "Radiowego Domu Kultury" w kategorii "Kulturysta Roku 2012". Ostatecznie nie zdobył jednak tego tytułu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24