Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2015 r.
14:43
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski zacznie działać 21 marca

Autor: Zdjęcie autora drs
0 3 A A

O 10 dni wcześniej niż to wynika z umowy uruchomiony zostanie po zimowej przerwie system Lubelskiego Roweru Miejskiego. Taką decyzję podjął w czwartek Ratusz wspólnie z operatorem systemu, firmą Nextbike.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zasady będą te same, co w zeszłym roku, ceny też. Na razie nie zmieni się też liczba wypożyczalni i rowerów - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.
Ale jeszcze w tym roku i wypożyczalni i samych jednośladów ma być dwa razy więcej.

- System będzie liczył 80 stacji i 800 rowerów - deklaruje Kieliszek. - Lokalizacje stacji zostaną wybrane w oparciu o ponad 350 propozycji, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców. Wybierając lokalizację sprawdzamy m.in. liczbę osób zamieszkałych w pobliżu zgłoszonej lokalizacji, odległość do najbliższej stacji, popularność tras.

Nowe wypożyczalnie mają się pojawić m.in. obok nowych osiedli wzdłuż ul. Jana Pawła II, na Sławinku, Sławinie i Tatarach, jak też koło uczelni. Zagęszczona ma być również sieć w centrum miasta, mowa tu m.in. o nowej stacji w rejonie pl. Litewskiego. Podwojenie systemu może nastąpić w czerwcu

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kazio / 5 marca 2015 o 18:35

Wczoraj napisałem tak-----------UWAGA! Ten artykuł to ściema, garstka rowerzystów robi sztuczny zamęt z LRM. Pod publike wymyślaja temat aby oscentacyjnie pokazać jak to ZUK idzie na ręke obywatelom. Czyli 21 marca mamy rowery na stojakach/////// W ODPOWIEDZI NA SWOJ KOMENTARZ PRZECZYTAŁEM TAK--------Taką bzdurę mógł wymyślić człowiek wybitnie upośledzony. Kaziu zalecam jak najszybszą wizytę w Abramowicach. Tam mogą ci pomóc.

 

Wczoraj napisałem tak-----------UWAGA! Ten artykuł to ściema, garstka rowerzystów robi sztuczny zamęt z LRM. Pod publike wymyślaja temat aby oscentacyjnie pokazać jak to ZUK idzie na ręke obywatelom. Czyli 21 marca mamy rowery na stojakach/////// W ODPOWIEDZI NA SWOJ KOMENTARZ PRZECZYTAŁEM TAK--------Taką bzdurę mógł wymyślić człowiek wybitnie upośledzony. Kaziu zalecam jak najszybszą wiz... rozwiń

Avatar
p.Żuk dziękujemy! / 5 marca 2015 o 17:36

Nareszcie mamy włodarza który dostrzega, że miasto to nie tylko kierowcy i zakorkowane drogi! Tak trzymać!

Avatar
ko! / 5 marca 2015 o 16:35

A może będzie jakaś stacja przy Felicity?? A może jakaś w Świdniku???

Avatar
kazio / 5 marca 2015 o 18:35

Wczoraj napisałem tak-----------UWAGA! Ten artykuł to ściema, garstka rowerzystów robi sztuczny zamęt z LRM. Pod publike wymyślaja temat aby oscentacyjnie pokazać jak to ZUK idzie na ręke obywatelom. Czyli 21 marca mamy rowery na stojakach/////// W ODPOWIEDZI NA SWOJ KOMENTARZ PRZECZYTAŁEM TAK--------Taką bzdurę mógł wymyślić człowiek wybitnie upośledzony. Kaziu zalecam jak najszybszą wizytę w Abramowicach. Tam mogą ci pomóc.

 

Wczoraj napisałem tak-----------UWAGA! Ten artykuł to ściema, garstka rowerzystów robi sztuczny zamęt z LRM. Pod publike wymyślaja temat aby oscentacyjnie pokazać jak to ZUK idzie na ręke obywatelom. Czyli 21 marca mamy rowery na stojakach/////// W ODPOWIEDZI NA SWOJ KOMENTARZ PRZECZYTAŁEM TAK--------Taką bzdurę mógł wymyślić człowiek wybitnie upośledzony. Kaziu zalecam jak najszybszą wiz... rozwiń

Avatar
p.Żuk dziękujemy! / 5 marca 2015 o 17:36

Nareszcie mamy włodarza który dostrzega, że miasto to nie tylko kierowcy i zakorkowane drogi! Tak trzymać!

Avatar
ko! / 5 marca 2015 o 16:35

A może będzie jakaś stacja przy Felicity?? A może jakaś w Świdniku???

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 21 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 24

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!