Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2013 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Lubelskie Centrum Konferencyjne w kropce

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 2 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Kolejna duża inwestycja w Lublinie staje w miejscu. Zarząd Województwa zerwał umowę z Polimexem-Mostostal na budowę Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Decyzja zapadła we wtorek, ale do piątku trzymana była w tajemnicy – po to, żeby najpierw dowiedziała się o niej firma.

– Roboty są tak opóźnione, że nie widać szans na ich dokończenie w terminie – tłumaczy Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. Warta 90 mln zł (połowę dokłada Unia) inwestycja ma się zakończyć jesienią 2014 r. Górka tłumaczy, że wykonawca uporczywie nie przestrzegał harmonogramu. A w dodatku zrzuca winę na źle przygotowaną dokumentację, żeby mieć pretekst do wstrzymywania prac.

– Słyszeliśmy obietnice, że opóźnienia zostaną nadrobione. Tak się nie stało. Inwestor zastępczy potwierdza, że z dokumentacją jest w porządku – mówi Górka.

W tym samym czasie zmienił się kierownik oddziału inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

Magda Banach zastąpiła Grzegorza Woźniaka. Czy to z powodu problemów z inwestycjami, za które odpowiada marszałek? – To zbieg okoliczności. Zarząd ocenił, że sprawniej tymi sprawami zajmie się inżynier budownictwa, niż osoba z wykształceniem prawniczym –twierdzi Górka.
– Dostarczona nam dokumentacja projektowa nie gwarantowała prawidłowej realizacji inwestycji. Kierownik budowy zamknął ją miesiąc temu. Nie miał pewności czy ten budynek będzie bezpieczny. Mamy na to odpowiednią ekspertyzę. W dodatku nie mieliśmy właściwego dojazdu na plac budowy od strony ul. Grottgera. Jeśli urząd twierdzi inaczej, to mamy spór – mówi Paweł Szymaniak, rzecznik Polimexu-Mostostal. Dodaje, że firma wystąpiła o poprawienie dokumentacji.

Nie wyklucza, że sprawa trafi do sądu.

O tym, że Polimex-Mostostal boryka się z kłopotami finansowymi, a prace na budowie LCK są opóźnione, pisaliśmy już rok temu. – Jest miesiąc opóźnienia, ale cóż to znaczy dla inwestycji zaplanowanej na trzy lata – mówił w marcu, podczas wmurowania kamienia węgielnego, marszałek Krzysztof Hetman (PSL).

Co ciekawe firma nadal będzie budować siedzibę Urzędu Marszałkowskiego. To powstający równolegle gmach połączony z LCK. Centrum jest finansowane z pieniędzy unijnych i trzeba je skończyć w 2014 r., bo dotacje przepadną. Siedzibę urzędu finansuje natomiast samorząd województwa i terminy są bardziej elastyczne.

Inwestycje w opałach

Urząd Marszałkowski ogłosi wkrótce nowy przetarg na dokończenie LCK. Jednak – jak wskazują losy innych dużych budów w Lublinie – z szybkim wyborem nowego wykonawcy może być kłopot.

*Bo choć umowa z Mostostalem Warszawa na rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej została zerwana już prawie rok temu, nadal trwają poszukiwania nowego wykonawcy.

* UMCS rozwiązał umowę z wykonawcą centrum naukowego Ecotech Complex w grudniu 2012 r. Nowy przetarg został rozstrzygnięty, ale odwołanie złożył właśnie jeden z jego uczestników. * W maju plac budowy opuściła firma przebudowująca wiadukt kolejowy nad ulicą Kunickiego. Kolejarze dotąd nie znaleźli nowego wykonawcy.

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 7 września 2013 o 09:29

A może to wykonawca zbyt szybko robił,a gumo filcowi nie lubią takiego tempa.Teatr budują już prawie 40 lat i na każde wybory maja temat ,jako dokończenie inwestycji.A m,oże to wreszcie wyborcy zrobią porządek z PSL-em i puszcza wiecznego ko9alicjanta na bezrobocie.Niech"zejdą z dachu i nie psują gontów"!!!! To nic im nie wychodzi,drogi rozbabrane,najniższe wskażniki w kraju.Przynoszą wstyd dla województwa.Jedno jest w czołowce krajowej:"PŁACE MARSZAŁKÓW"!!!Za co?????Wynikiem takiego bałaganu wojewoda oddaje pieniądze do budżetu!!!

Avatar
~~Lubelak / 6 września 2013 o 22:39

Ale dziadostwo, wszystkich tych nieudaczników urzędasów powinno się wygonić, niech idą liście grabić do parku !!!

0 powtarzam 0 jakichkolwiek kompetencji, nic już w tym mieście nie będzie nic, patałachy, nieudacznicy, wszystko zmarnują !!!

Gó..o chłopu nie zegarek !!!

Avatar
Josef / 7 września 2013 o 09:29

A może to wykonawca zbyt szybko robił,a gumo filcowi nie lubią takiego tempa.Teatr budują już prawie 40 lat i na każde wybory maja temat ,jako dokończenie inwestycji.A m,oże to wreszcie wyborcy zrobią porządek z PSL-em i puszcza wiecznego ko9alicjanta na bezrobocie.Niech"zejdą z dachu i nie psują gontów"!!!! To nic im nie wychodzi,drogi rozbabrane,najniższe wskażniki w kraju.Przynoszą wstyd dla województwa.Jedno jest w czołowce krajowej:"PŁACE MARSZAŁKÓW"!!!Za co?????Wynikiem takiego bałaganu wojewoda oddaje pieniądze do budżetu!!!

Avatar
~~Lubelak / 6 września 2013 o 22:39

Ale dziadostwo, wszystkich tych nieudaczników urzędasów powinno się wygonić, niech idą liście grabić do parku !!!

0 powtarzam 0 jakichkolwiek kompetencji, nic już w tym mieście nie będzie nic, patałachy, nieudacznicy, wszystko zmarnują !!!

Gó..o chłopu nie zegarek !!!

Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!