niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej: Zaprosili na koncert, nie zadbali o powrót

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2013, 17:04
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Komunikacyjnym chaosem zakończył się organizowany w środę przez władze miasta koncert koło Zamku z okazji otwarcia Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Miasto nie zatroszczyło się o to, by goście imprezy mogli wrócić autobusem do domu.

– Komunikacja nocna kursowała tak, jak zwykle – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Nie było dodatkowych kursów, a na trasy nie zostały skierowane większe autobusy. W pojazdach rozgrywały się dantejskie sceny, zwłaszcza w najpopularniejszej linii N3. Stłoczeni pasażerowie nie byli w stanie wysiąść z autobusu tam, gdzie chcieli.

Spore tłumy zostały na przystanku, bo nie było jak wejść do autobusu. Kierowcy nie mogli nawet zamknąć drzwi, pojazdy były spóźnione. Kurs linii N3 w kierunku Poręby już koło KUL miał 20 minut opóźnienia. A dalej się tylko zwiększało. Internet obiegły już zdjęcia, na których widać kilku młodych ludzi stojących na tylnym zderzaku jednego z nocnych autobusów. Są też nagrania z autobusów.

Wczoraj poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego o odczyty z czujników GPS pokazujące rzeczywisty czas przejazdu autobusów. Usłyszeliśmy, że z powodów technicznych ZTM dysponuje tylko zapisem do godz. 16.30.

Dlaczego miasto nie zadbało o lepszy rozkład lub wzmocnioną obsadę linii? – Być może doszło do jakiegoś niedomówienia dotyczącego zwiększonej liczby pasażerów – mówi Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta nadzorujący komunikację. Na pytanie, kto zawinił, nie odpowiedział.

Nasz komentarz

Ktoś obraził pańskich gości

Panie prezydencie! Ktoś poniżył inwestorów i mieszkańców. Tak, studenci to inwestorzy. Dają pracę rzeszom zatrudnionych na uczelniach, stały dochód właścicielom stancji i wynajmowanych mieszkań, pompują pieniądze w punkty ksero, piekarnie i puby.

Ktoś poniżył gości, których zapraszał pan na koncert, obraził pozostałych pasażerów i upokorzył tych, którzy zostali na przystankach. Bilet miesięczny kosztuje 84 zł i chętnie dopłaciłbym drugie tyle, by był pan w tym autobusie. Ten ktoś powinien stracić pracę, bo się do niej nie nadaje. To i tak mało, bo gdyby kazał w takim ścisku wieźć zwierzęta, pewnie trafiłby pod sąd. Apeluję o odwagę.

Dominik Smaga
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
abc
Mądry Bogdan
willi
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abc
abc (12 maja 2013 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='willi' timestamp='1368217620' post='768522']
Z tymi inwestorami to redaktor zdecydowanie przesadził. Student uczy się przed wszystkim dla siebie a nie po to by dać pracę nauczycielowi akademickiemu! A jeśli już ktoś tu inwestuje to raczej społeczeństwo oraz rodzice studenta.
[/quote]

Dokładnie, ten komentarz mega oderwany od rzeczywistości. Nie było by tyle studentów i nagle mogło by się okazać, że mieszkańcom na co dzień żyje się o wiele lepiej, a uczelnie to wtedy nie fabryki wydające bezwartościowe papierki tylko indywidualnie i rzeczowo przygotowujące młodych ludzi do dalszego życia.

Btw. wystarczy popatrzeć jak rok w rok super jest w Lublinie w wakacje.
Praktycznie przez dwa miesiące jest zupełnie inne miasto.
Rozwiń
Mądry Bogdan
Mądry Bogdan (12 maja 2013 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lublinianka' timestamp='1368177919' post='768247']
Przestań się ośmieszać z tą kulturą. Dopiero wtedy miasto oddycha. Zaznaczam,że daleko mi do wieku babcinego. Przez wieki Lublin nie wymarł bez studentów więc się nie martw żałosny pępku świata.
[/quote]

Dopiero zacznie się walka o studenta, kiedy liczba studentó z powodu niżu demograficznego mocno spadnie poniżej poziomu miejsc na uczelniach w całej Polsce. A Lublin sobie bez studentów nie poradzi. Poradzi sobie Warszawa bo to stolica, centrum finansowe, siedziba 90% spółek kapitałowych w Polsce, poradzi sobie Kraków czy Wrocław bo to silne ośrodki przemysłowe, finansowe i miejsca z silnie rozwiniętą turystyką. A Lublin? Gdzie tu przemysł, turystyka w powijakach - gdyby nagle z dnia na dzień tych wszystkich studentów zabrakło to miasto by nie upadło - nie, nie. Ale za to bezrobocie nagle skoczyłoby z 3 razy w górę do poziomu niespotykanego nawet w Polsce. Ot - koniec bajki.
Rozwiń
willi
willi (10 maja 2013 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tymi inwestorami to redaktor zdecydowanie przesadził. Student uczy się przed wszystkim dla siebie a nie po to by dać pracę nauczycielowi akademickiemu! A jeśli już ktoś tu inwestuje to raczej społeczeństwo oraz rodzice studenta.
Rozwiń
ulka
ulka (10 maja 2013 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Współczuję im. Żeby było jasne: nie studentom ale kierowcom MPK. Student jak ma siły do zabawy, to również powinien mieć siłę by przyjść jeszcze kilka km do swojej kwatery.
A kierowca MPK po nieprzespanej nocy z powodu całonocnego hałasu, zamiast do pracy powinien pójść do lekarza po L4, bo w takim stanie nie powinien prowadzić pojazdu.
Rozwiń
asshole
asshole (10 maja 2013 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zbizanek' timestamp='1368195082' post='768377']
A powiedźcie mi ile studenci zapłacili za koncert? Aaaa.. - koncert był darmowy. No tak, przyjść za friko na koncert, nachlać się piwska, narzucać butelek i kubków po browarze (bo przecież miasto musi zadbać o sprzątnięcie tego bajzla), odlać się w darmowym kiblu (przypominam, że taki szalet jest tuz pod zamkiem, nowy i pachnący) i rozpieprzyć parę przystanków w drodze na stancję lub do akademika. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze obsmarować Prezydenta, że za mało dał. Panie Dominiku, Pan to byś chyba chciał powrotu socjalizmu z nową twarzą. Taki PRL, tylko żeby władzy można było dodkopać. Studenci? Nogi maja młode i zdrowe, a Lublin nie jest jakimś megalopolis, żeby nie mozna było przejść z centrum na jego obrzeża. Poza tym, z tego co mi wiadomo, studentem Pan już nie jesteś. Podlizywać się zatem młodej braci Pan nie musisz bo i tak Pana oleją ciepłym moczem
[/quote][list=1]
[*]Dokładnie, nie musisz Pan włazić studentom bez wazeliny Panie Dominiku
[/list]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!