niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie może być "Toskanią wschodu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2013, 13:54

Piotr Franaszek
Piotr Franaszek

- Nasza kuchnia oparta na zdrowych produktach nawiązuje do wielokulturowej tradycji regionu. Jest też rozpoznawalna w Polsce dzięki jakości, promocji i takim wydarzeniom jak Europejski Festiwal Smaku - Piotr Franaszek z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

ROZMOWA Z Piotrem Franaszkiem, dyrektorem Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

• Czy kuchnia to dobry sposób na promocję i marketing?

– Tak, ponieważ smakowanie to celebrowanie życia, otwartość na emocje. Dobry smak pozwala przeżywać spotkania, kulturę, zapada w pamięć. Zostawia ślad. Nasza kuchnia oparta na zdrowych produktach nawiązuje do wielokulturowej tradycji regionu. Jest też rozpoznawalna w Polsce dzięki jakości, promocji i takim wydarzeniom jak Europejski Festiwal Smaku.

• Są na to dowody?

– Tak. Z badań wynika, że jesteśmy w pierwszej trójce obok Podlasia oraz Warmii i Mazur. A chcemy być najlepsi. Dlatego obecnie pracujemy nad połączeniem kompetencji ekologicznych zawartych w produktach tradycyjnych z profesjonalnym, nowoczesnym marketingiem. Chodzi o to, żeby produkty sygnowane Marką Lubelskie – były jak najczęściej rozpoznawane i wybierane w sklepach i marketach. Dobrym przykładem są marki sponsorów festiwalu: Cisowianki, Spomleku czy Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch.

• A turyści z Europy?

– Chcemy uzyskać tzw. efekt pochodzenia, czyli skojarzyć produkty z charakterystycznymi dla naszego regionu wartościami. Ciekawym przykładem jest Szwajcaria, gdzie biały krzyżyk na czerwonym tle, umieszczony na produktach świadczy o lepszej jakości. Często produkty przyjmują nazwę regionu. Mamy słynny tokaj, szampan, szynkę parmeńską. Chcemy świadomie pójść tą drogą. Dlatego wyeksponowaliśmy walory województwa takie jak ekologia, tradycja i pasja w działaniu. Dążymy do tego, aby komercyjne produkty z Lubelszczyzny były kojarzone właśnie z tymi wartościami. Lubelskie może być „Toskanią wschodu”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!