Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2016 r.
13:11

Lubelskie szkoły rezerwują bilety na "Smoleńsk". "Jeśli klasa będzie szła, napisze synowi zwolnienie"

348 96 A A
Przed piątkowym seansem „Smoleńska” w kinie Bajka
Przed piątkowym seansem „Smoleńska” w kinie Bajka

Lubelskie szkoły już rezerwują dla uczniów bilety na film „Smoleńsk”. Jednak nie wszyscy dyrektorzy i rodzice są przekonani, że takie klasowe wyjścia powinny być organizowane

– Z tym filmem będziemy mieli problem. Tak jak cała Polska, także nauczyciele i rodzice są podzieleni zarówno ze względu na poglądy polityczne, jak i podejście do przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jedni będą chcieli zabierać uczniów na „Smoleńsk”, a inni będą tym oburzeni – przyznaje anonimowo dyrektor jednego z dobrych lubelskich ogólniaków. – Ja będę namawiał żeby na „Smoleńsk” nie iść. To zbyt drażliwa kwestia. Niech rodzice sami decydują w tej sprawie – dodaje.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:10
+1
niektórym to się marzą cudowne lata cenzury
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:08
+1
To o tym filmie mowa? wpolityce.pl/p/278325
Avatar
ZULA / 12 września 2016 o 14:08
+1
a BYLISCIE NA fILMIE O WAŁĘSIE???
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:07
+1
TUSK - PUTIN i PRZYBITE ŻÓŁWIKI NA MIEJSCU TRAGEDII - i nie potrzebne żadne śledztwo
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 14:05
+1
Lądowanie w lesie Tu-204-100, 22 marca 2010 - lemingom POlecam, szczególnie dyrektorowi "z dobrego ogólniaka"
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:44
+1
IŁ-62 wykosił 300 metrów polany w gęstym lesie. Na pełnej szerokości skrzydeł. Z pozdrowieniami dla lemingów "z dobrych ogólniaków"
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:32
+1
PFL-M-I był lotem państwowym (WOJSKOWYM) M = Military. PROCEDOWANIE WG KONWENCJI CHICAGOWSKIEJ POWINNO tuska doprowadzić pod sąd.
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:27
+1
W jedną noc dokonać 96 sekcji zwłok. Ciała po identyfikacji złożyć do zalutowanych potem trumien. "ramię w ramię" twierdziła Kłamaczowa premier RP
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:24
+1
hahahaha toz redakcja pojechała. odblokuj artykuł za 20 groszy. wam już chyba żal *** ściska.
Avatar
Gość / 12 września 2016 o 13:24
+1
To jest paskudna tradycja, zmuszać dzieci żeby nabijały statystyki polskim produkcjom. Jeszcze za moich czasów musiałam chodzić na ekranizacje wszystkich lektur szkolnych. To było i jest niesprawiedliwe. Dlaczego rodzice mają płacić za obejrzenie filmu, którego ich dziecko normalnie za żadne skarby by nie obejrzało? Ja zawsze miałam przeczytane wszystkie lektury i nie potrafiłam zrozumieć czemu mam oglądać nieudolne próby przeniesienia klasyków na duży ekran, na dodatek za pieniądze moich rodziców! Gdy podrosłam zaczęłam się buntować i przestałam na to chodzić. Wolałam siedzieć w szkolnej bibliotece cały dzień. Nauczyciel nie rozumiał, rodzice nie rozumieli, bo przecież 15 zł to nie problem. Ale to nie o pieniądze chodziło a o zasadę. Mdli mnie na myśl o tym, że miałabym dołożyć chociażby grosz do sukcesu komercyjnego czegoś, co było dla mnie dnem. Szkoły nie powinny organizować wyjść na Smoleńsk.
To jest paskudna tradycja, zmuszać dzieci żeby nabijały statystyki polskim produkcjom. Jeszcze za moich czasów musiałam chodzić na ekranizacje wszystkich lektur szkolnych. To było i jest niesprawiedliwe. Dlaczego rodzice mają płacić za obejrzenie filmu, którego ich dziecko normalnie za żadne skarby by nie obejrzało? Ja zawsze miałam przeczytane wszystkie lektury i nie potrafiłam zrozumieć czemu mam oglądać nieudolne próby przeniesienia klasyków na duży ekran, na dodatek za pieniądze moich rodziców! Gdy podrosłam zaczęłam się buntować i przes... rozwiń
Avatar
lekarz dyżurny / 15 września 2016 o 08:11
anty bydło napisał:
Bełkot !!!!!!!!!!! Czytaj kretynie daty tego kwitu i sprawdź w dokumentach katastrofy /dostępne w internecie/ jakie na ten temat są dokumenty z tego o czym bredzisz tyle, że nie wtedy i nie ten skład
w abramówku macie neta??? takiego bełkotu jak zapodałeś nawet wodz antonio nie rozumie.
Avatar
wykryto układ / 15 września 2016 o 08:04
kaczory niszcza ten kraj, taka prawda a raczej to co z niego zostało- polska w ruinie, na szczescie ludzie widza co dzieje i wrótce będa czystki
Avatar
jk / 14 września 2016 o 21:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To prawda Platforma O. podzieliła społeczeństwo i 1/3 to popierający platformersółw, lewych i "nowoczesnych" Ryśków, ale czas leczy rany, ale powoli może uda się uzdrowić sytuację w Polsce
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
totalny bełkot zaczadzonego sektą kaczo-rydzokową ale czas ci tępoto wyjaśni jeszcze troszkę 
rozwiń
Avatar
anty bydło / 14 września 2016 o 21:22
Bełkot !!!!!!!!!!! Czytaj kretynie daty tego kwitu i sprawdź w dokumentach katastrofy /dostępne w internecie/ jakie na ten temat są dokumenty z tego o czym bredzisz tyle, że nie wtedy i nie ten skład
Avatar
soboń / 14 września 2016 o 21:20
Właśnie, żeby iść trzeba myśleć ! A kto myśli na taki chłam nie pójdzie ! A ten błazen co bełkocze, że nie iść wyjaśnić największą katastrofę to 1. katastrofa wyjaśniona w 100%, a co o największej to bierz się za naukę bo pustak opanował ci to co masz nad karkiem !  Spadaj z antonim do piekła tam wasze miejsce kłamcy i obłudnicy, waszego bełkotu  już i tak nikt normalny nie przyjmuje
Avatar
brechta / 14 września 2016 o 17:37
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, LEMINGI SĄ ZWOLNIENI ... Z MYŚLENIA. Kim trzeba być, żeby nie interesować się wyjaśnieniem NAJWIĘKSZEJ KATASTROFY w Polsce PO 2 WOJNIE ŚWIATOWEJ?
Katastrofa dawno wyjasniona, jak chcesz mysleć to wylącz tvp, kim trzeba byc,żeby wierzyc w bzdury antonio, owieczka bez mózgu?
Avatar
kwa kwa / 14 września 2016 o 15:11
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak, LEMINGI SĄ ZWOLNIENI ... Z MYŚLENIA. Kim trzeba być, żeby nie interesować się wyjaśnieniem NAJWIĘKSZEJ KATASTROFY w Polsce PO 2 WOJNIE ŚWIATOWEJ?
Lemingu pisowski, poczytaj niezależne recenzje tego filmu, mozesz i zagraniczne a potem idz walnij baranka o sciane, może cos zajarzysz.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 15:07
Mysle, że najlepiej zrobic konkurs - te klasy, gdzie będzie najnizsza frekwencja w szkole będą musiały iść do kina, problem z ucieczkami ze szkoły powinien zostać w dużej mierze rozwiązany :)
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 10:35
Podobno film będzie miał zabezpieczenie antypirackie - podczas oglądania wersji pirackiej cały ekran wypełni sztuczna mgła.
Avatar
Gość / 14 września 2016 o 07:56
SIERPIEŃ 2010: NOTATKA SŁUŻBOWA - 1. W jakich badaniach technicznych szczątków Tu-154M brali udział w Rosji polscy eksperci? Odpowiedź: Nie brali udziału w żadnych. 2. Jakie sprawozdania mają polscy eksperci z badań technicznych szczątków Tu-154M? Odpowiedź: Nie mają żadnych i nie wiedzą, czy były robione [sic!]. 3. Jakie nieoficjalne informacje dotyczące badań technicznych szczątków Tu-154M mają polscy eksperci? Odpowiedź: Nie mają żadnych. 4. Jakie oficjalne i nieoficjalne informacje mają polscy eksperci na temat planów badań technicznych szczątków? Otrzymali od Rosjan ustną informację, że od 23 sierpnia będą robione badania techniczne radiowysokościomierzy i radiokompasów. (Czyli de facto nie uzyskano żadnej informacji, bo powyższa wiadomość jest bez żadnej wartości i – jak stwierdził w podsumowaniu dokumentu sam Żurkowski – nie jest dla komisji Millera niczym nowym). (…)
SIERPIEŃ 2010: NOTATKA SŁUŻBOWA - 1. W jakich badaniach technicznych szczątków Tu-154M brali udział w Rosji polscy eksperci? Odpowiedź: Nie brali udziału w żadnych. 2. Jakie sprawozdania mają polscy eksperci z badań technicznych szczątków Tu-154M? Odpowiedź: Nie mają żadnych i nie wiedzą, czy były robione [sic!]. 3. Jakie nieoficjalne informacje dotyczące badań technicznych szczątków Tu-154M mają polscy eksperci? Odpowiedź: Nie mają żadnych. 4. Jakie oficjalne i nieoficjalne informacje mają polscy eksperci na temat planów badań technicznyc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 2 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 50 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół