czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie otwierają drzwi. Gdzie warto studiować?

Dodano: 11 marca 2016, 18:21
Autor: toma

Lubelskie uczelnie kuszą tegorocznych maturzystów. W tym tygodniu dni otwarte zorganizowały Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika i UMCS, a także prywatna Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

WSEI przygotowała już trzecią edycję swojej imprezy. W środę ofertę zaprezentowały wydziały transportu i informatyki oraz administracji i ekonomii (10, 11).

W czwartek drzwi otworzył Uniwersytet Przyrodniczy. – Chciałbym tu studiować, bo słyszałem dobre opinie od znajomych. Myślę o zootechnice, albo leśnictwie, ale nie wykluczam, że będę próbował dostać się na fizjoterapię na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, dlatego postanowiłem tu przyjść – mówi Sebastian ze Świdnika. Podczas imprezy swoją ofertę prezentowały poszczególne koła naukowe oraz wydziały. Kandydaci na studentów mogli zdobyć m.in. informacje na temat nowego kierunku: chłodnictwo, klimatyzacja i technologie zintegrowane.

W piątek dni otwarte zorganizowały UMCS i Politechnika Lubelska. – Dobrze, że obie imprezy są jednego dnia. Zastanawiam się na d studiowaniem zarządzania, ale nie wiem jeszcze, na którą uczelnię się zdecydować. Dlatego postanowiłam odwiedzić obie – mówi Justyna, uczennica jednego z lubelskich liceów.

W Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii z Politechniki Lubelskiej można było zobaczyć m.in. pojazdy przyszłości, drony i skonstruowane przez studentów i pracowników uczelni wynalazki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też strefa selfie, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z atrybutami inżyniera.

UMCS w ACK „Chatka Żaka” prezentował oferty poszczególnych wydziałów i kół naukowych, zorganizował też spotkanie z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawili praktyczne informacje na temat matury z matematyki i języków obcych. Podobnie jak w ubiegłym roku był też koncert gwiazdy. Popołudniu na scenie miał wystąpić zespół Fisz Emade Tworzywo.

Uniwersytet Medyczny maturzystów zaprosi 12 kwietnia. Także w kwietniu drzwi otworzy KUL, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany.

SONDA
Liczba głosów: 426

Na której lubelskiej uczelni warto studiować?

15.02 %
KUL
19.48 %
Politechnika Lubelska
23.24 %
UMCS
15.73 %
Uniwersytet Medyczny
18.08 %
Uniwersytet Przyrodniczy
5.4 %
WSEiI
1.17 %
WSPiA
1.88 %
WSSP
oewsb
Użytkownik niezarejestrowany
idza
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

oewsb
oewsb (3 września 2017 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość, zapisując się na studia II stopnia możesz liczyć na 700 zł oszczędności: 300 zł dzięki zniżce w czesnym rozliczanej w ciągu dwóch lat studiów - 300 zł mniej za pierwszy rok studiów i 300 zł mniej za drugi oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Warunkiem skorzystania z w/w promocji jest zapisanie się na studia do 19 września. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idza, a skąd taka oszczędność? Ile można zaoszczędzić?
Rozwiń
idza
idza (15 sierpnia 2017 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no ja zapisałam się na WSB w Toruniu kierunek magisterski Finanse i rachunkowość do tego zaoszczędziłam kilkaset złotych na opłatach
Rozwiń
anna korczak
anna korczak (16 grudnia 2016 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja również wyjechałam do Warszawy, ale na kosmetologię. W okolicy nie było żadnej uczelni, która miałaby taki program jak Szkoła Mydłowskiej. Owszem, nauki jest mnóstwo, ale nie uczą teoretycy, tylko osoby, które siedziały w tej tematyce, albo dalej w niej siedzą i faktycznie przerabia się tylko konkrety. Trudno po 2 miesiącach oceniać, ale wydaje mi się, że po tych kilku latach na tej uczelni będę normalnie przygotowana do pracy.
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dostałem się na UM, ale jednak wyjeżdżam do Warszawy! wolę tam zaczynać karierę, bo mam więcej perspektyw, wybrałem Wyższą Szkołę Mazowiecką, kierunek fizjoterapia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!