poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie rekrutują także zimą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2015, 19:15
Autor: toma

Na lubelskich uczelniach trwa zimowa rekrutacja. Zapisywać można się na studia drugiego stopnia.

W poniedziałek zimowy nabór rozpoczął Uniwersytet Przyrodniczy. - W ofercie mamy 21 kierunków stacjonarnych i jeden niestacjonarny - mówi Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji uczelni.

Nowościami wśród studiów drugiego stopnia są: BHP, nowoczesna biogospodarka, doradztwo w obszarach wiejskich, transport w inżynierii produkcji, inżynieria przemysłu spożywczego oraz żywienie człowieka i dietetyka. Rekrutacja potrwa do 22 lutego. 15 lutego UP rozpocznie natomiast nabór na studia podyplomowe.

Katolicki Uniwersytet Lubelski przyjmuje chętnych do uzyskania tytułu magistra z architektury krajobrazu, gospodarki przestrzennej oraz inżynierii środowiska (w Stalowej Woli). Na dwóch pierwszych kierunkach o przyjęciu decydować będzie konkurs ocen na dyplomie, a w przypadku inżynierii środowiska w grę wchodzi dodatkowo rozmowa kwalifikacyjna. Rekrutacja trwa do 16 lutego.

- Na początku lutego rozpocznie się także nabór na szkolenia w zakresie mediacji dla przedsiębiorców, przedstawicieli środowisk prawniczych zajmujących się rozwiązywaniem konfliktów oraz pracowników administracji publicznej. Szkolenia te będą bezpłatne. Przeprowadzi je działające na naszej uczelni Lubelskie Centrum Arbitrażu i Mediacji - mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

Na studia podyplomowe na pięciu kierunkach rekrutuje obecnie UMCS. - Ponadto jeszcze w styczniu uruchomimy nabór na studia drugiego stopnia z fizyki technicznej. Terminarz dotyczący rekrutacji jest w tym momencie opracowywany, dlatego szczegółowe informacje będziemy udostępniać na stronie internetowej - zapowiada Aneta Adamska z biura prasowego UMCS.
  Edytuj ten wpis
Romek
Weronika
Stanisław
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Romek
Romek (31 stycznia 2015 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja także ukończyłem studia podyplomowe na Wyspie. jestem absolwentem historii na UMCS i to była całkowita porażka. na podyplomówce wybrałem zarządzanie i obecnie pracuje w niewielkiej firmie, gdzie kieruję grupa 5 przedstawicieli handlowych. Sam też jeżdżę w teren, żeby poznać ludzi i złapaćiadczenie. Uważam, że studia magisterskie dalej utrwalająteorię, a nie ucza praktyki. Zawsze mozna je zrobic później.

Rozwiń
Weronika
Weronika (31 stycznia 2015 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszyscy absolwenci studiów licencjackich i inzynierskich, a w szególności kierunków humanistycznych i społecznych, powinni zastanowić się nad kontynuacja nauki na studiach podyplomowych. Trwaja one tylko rok i faktycznie przygotowuja do wykonywania zawodu. Ja postapiłam w ten sposób i po studiach licencjackich z racunkowości i finansów w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, zamiast iśc na magisterkę, kontynuowałam naukę na podyplomowych. Zaplacilam za nie 3600 zł. Zajęcia odbywały się w piatki po południu, soboty i niedziele. Dzieki temu mogłam pracować w biurze rachunkowym na cały etat. Na studia podyplomowe zarobiłam w półtora miesiąca i w dodatku nabrałam doświadczenia zawodowego, bez którego dzisiaj nie da się znaleźć dobrze płatnej pracy.

Rozwiń
Stanisław
Stanisław (16 stycznia 2015 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mój syn nie ukończył żadnych studiów,ukończył tylko technikum samochodowe.Prowadzi obecnie warsztat naprawy samochodów,zarobków mogą mu pozazdrościć prawnicy i lekarze,czyli ludzie uchodzący w opinii publicznej za najlepiej zarabiających.Nie piszę tego żeby się chwalić synem,ale po to żeby pokazać,że jeśli ktoś ma głowę na karku i nie ma dwu lewych rąk,to w życiu sobie poradzi wykonując pożyteczną pracę.

Rozwiń
pracownik pl
pracownik pl (16 stycznia 2015 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na politechnice także przeprowadzana jest rekrutacja na studia drugiego stopnia. Zgadnij czy brak informacji w artykule jest lekceważeniem uczelni, pracowników czy też władz uczelni. Prawidłowa odpowiedź w redakcji lub w rektoracie

Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2015 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

po 10 fakultetów i praca za 1200 zł albo brak pracy

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!