niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie zamieniły się w wielki plac budowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2013, 18:33
Autor: (mb)

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Długo zapowiadane inwestycje UMCS i Uniwersytetu Przyrodniczego ruszyły pełną parą. Zaledwie kilka dni temu kielecka firma Condite przejęła od przyrodników teren przy ul. Głębokiej, a już rozpoczęła burzenie Kliniki Chorób Wewnętrznych

W jej miejscu do końca 2014 r. powstanie nowy budynek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP. Koszt to blisko 76 mln zł. Większość da Unia Europejska.

Z kolei przy placu Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął się remont obiektów UMCS. Kompleks rektoratu, Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Prawa i Administracji do końca roku będzie ocieplony, zyska nową elewację i okna. Wykonawcy rozstawili już wokół części budynków rusztowania.

UMCS zaplanował też zbudowanie w rektoracie czwartej windy. Będzie "doklejona” od strony ul. Radziszewskiego. Tu będzie też nowe wejście. Teraz uczelnia czeka na pozwolenie na budowę. Nowa winda jest częścią projektu, w ramach którego uczelnia ma dostosować trzy budynki
do przepisów przeciwpożarowych. Dostała na to dotację z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – nie kilkanaście, jak napisaliśmy w ub. tygodniu, ale kilka milionów zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tom
zbyszko
lek. wet.
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tom
tom (24 kwietnia 2013 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ach gdyby tak ludzkie doktory były tak uczciwe i pracowite jak weteryniarze to w szpitalach i przychpdniach milej by bylo.
Rozwiń
zbyszko
zbyszko (24 kwietnia 2013 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co do weterynorzy
Biedne czasy dla nich nastały, hodowli prawie nie ma, nie mogą już z chłopa drzeć kasy, nie wystawiając przy tym odpowiednich dokumentów (faktury za leczenie etc, reszty o US się domyślcie... )
Wiele razy spotkałem się z przypadkami, iż źle leczone zwierze (krowa, świnia) zdychała, zero odpowiedzialności. Brak wpisów do karty leczenia o lekach, rozpoznaniu etc. Wtedy można im naskoczyć. Inna sprawą jest brak zapłaty za pseudoleczenie, chłop który nie da się takiemu "biznesmenowi" zaszczuć najlepsze co może zrobić to odmówić zapłaty, wtedy taki weterynorz nic nie może zrobić bo sam biedok nie ma faktur za leczenie z podpisem hodowcy.
Zostają tylko kotki, pieski i inne szczury...
Rozwiń
lek. wet.
lek. wet. (24 kwietnia 2013 o 07:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wiadomo dlaczego buduje się nowe budynki dla weterynarii, to dzięki władzom uczelni upadający zawód, w którym w zatrważającym tempie rośnie bezrobocie ( w lublinie już jest dziadownia) dobrze się mają tylko profesorowie i adiunkci którzy produkują studentów jak leci, nikogo nie oblewając, ich efektem są; złudne marzenia młodzieży o przyszłości w weterynarii, niskie ceny usług, wzrost przewinień zawodowych takich jak handel lekami, niezgoda wśród członków korporacji.
Niedługo bezrobotni absolwenci oleją pałami władze uczelni za bezmyślne i samolubne postępowanie.
Rozwiń
krzoy
krzoy (24 kwietnia 2013 o 07:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja się pytam skąd ta "unia" ma tyle pieniędzy i tak hojnie daje...?
Rozwiń
smutny marian
smutny marian (24 kwietnia 2013 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie ja teraz kotki wyleczę.... no to bigos troszku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!