Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2011 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Lublin: Bójka w szkole pod lupą inspektorów

0 22 A A
Szkoła, w której mimo takich akcji plakatowych jak ta na zdjęciu doszło do bijatyki uczennic, musi w
Szkoła, w której mimo takich akcji plakatowych jak ta na zdjęciu doszło do bijatyki uczennic, musi w

Czy nauczycielka rozdzielająca bijące się uczennice uderzyła jedną z nich? To od wczoraj wyjaśniają inspektorzy z Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie poinformował nas Czytelnik, piszący w imieniu "oburzonej społeczności szkolnej”. – Do zdarzenia doszło 31 marca w szkole przy al. Piłsudskiego w Lublinie. – czytamy w mailu nadesłanym do naszej redakcji. Zdaniem Czytelnika, nauczycielka pobiła uczennicę klasy VI i nie poniosła konsekwencji.

Inaczej zdarzenie relacjonuje dyrekcja szkoły. – Dziewczynka zaczęła się szarpać na przerwie z inną uczennicą. Nauczycielka, która miała dyżur na korytarzu, wtargnęła. Chciała odciągnąć je od siebie. Wtedy szóstoklasistka zamierzyła się na nauczycielkę z pięścią. Ta, chcąc się bronić, pociągnęła ją za ucho czy włosy i przycisnęła do ściany. Uczennica się "wyrwała” i uciekła z krzykiem: "Ona mnie pobiła!” – relacjonuje Zofia Wiercińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie.

Całe zajście zarejestrowały kamery szkolnego monitoringu. Mimo naszych próśb dyrektorka szkoły (po konsultacjach z Wydziałem Oświaty i miejskimi prawnikami) nie zgodziła się pokazać nam nagrania. Zabroniła też innym pracownikom szkoły i uczniom wypowiadać się na temat zajścia.

Matka uczennicy zna wersję zdarzeń z relacji córki. – Wiem, że zaczęła się szarpać z koleżanką na korytarzu, a nauczycielka chciała je rozdzielić. Podobno miała zacząć bić moją córkę po twarzy. Ale czy tak było? – mówi matka.

Uczniowie, z którymi rozmawialiśmy wczoraj, o zajściu słyszeli, ale szczegółów nie znają. O koleżance mówią, że "czasami jest porywcza, ale za to zawsze pomoże, stanie w obronie”.

– Ta dziewczynka jest agresywna wobec uczniów i nauczycieli. Ubliża, wychodzi z sali trzaskając drzwiami, gdy nauczyciel zwróci jej uwagę – opowiada z kolei dyr. Wiercińska. – Staramy się jej pomóc, żeby ukończyła szkołę.

O marcowym zajściu dyrektorka szkoły rozmawiała z uczennicą, jej matką, nauczycielką i szkolnym pedagogiem. – A w klasie, do której chodzi ta dziewczynka, zrobiliśmy specjalną lekcję wychowawczą. Sprawa została wyjaśniona – podkreśla dyrektor. – Uczennica została zobowiązana do tego, że nie może się dalej tak zachowywać. I już widać poprawę. Oczywiście nauczycielka nie powinna dać się wciągnąć w tę awanturę. Poniosły ją emocje. Ale nikogo nie pobiła – zapewnia Wiercińska.

Wczoraj w szkole pojawili się inspektorzy Urzędu Miasta. Oglądali zapis monitoringu, rozmawiali z dyrektorką.

– Na podstawie anonimowego maila i wizyty inspektora w szkole trudno wyciągać wnioski – mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w UM. – Dlatego do dyrektora szkoły wysłaliśmy wczoraj pismo z prośbą o dokładny opis tego zajścia i informacje o działaniach, które podjęto w związku z nim.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mmm / 30 kwietnia 2011 o 20:24
Moja młodsza siostrzyczka chodzi do tej klasy i to jest prawda to całe zajscie. Nauczycielka ciagle wrzeszczy na dzieci, takze na lekcjach od idiotow, głąbów itp. Cos z tym trzeba zrobic!!!
Avatar
darb... / 29 kwietnia 2011 o 20:52
Czy "kobieta rakieta"do wiadomosci wszystkich zainteresowanych pani od matmy.Jest znana ze swojego uszczypliwego charakteru.0tóż twierdze że TAK!!!.Dzieci z "różnych klas",mają niemiłe doswiadczenia w kontakcie z w/w nauczycielką.I tajemnicą poliszynela jest jej zachowanie wobec uczniów którzy w jakikolwiek sposób odważyli się jej przeciwstawić,lub wyrazic swoje odmienne zdanie.Znam osobiscie kilkoro dzieci które odczuły na własnej skórze jej niechęć i wulgaryzmy.Zastanawiam się czy i to będzie negowane przez panią dyrektor....Przeprowadźcie anonimową ankiete,a wyniki podajcie do publicznej wiadomości....Tylko nie zamiataqjcie tego pod dywan!!!
Czy "kobieta rakieta"do wiadomosci wszystkich zainteresowanych pani od matmy.Jest znana ze swojego uszczypliwego charakteru.0tóż twierdze że TAK!!!.Dzieci z "różnych klas",mają niemiłe doswiadczenia w kontakcie z w/w nauczycielką.I tajemnicą poliszynela jest jej zachowanie wobec uczniów którzy w jakikolwiek sposób odważyli się jej przeciwstawić,lub wyrazic swoje odmienne zdanie.Znam osobiscie kilkoro dzieci które odczuły na własnej skórze jej niechęć i wulgaryzmy.Zastanawiam się czy i to będzie negowane przez ... rozwiń
Avatar
dziewczynki / 28 kwietnia 2011 o 12:23
Witam jesteśmy tymi 3 dziewczynkami przedstawionymi w reportażu i ten cytat : "czasami jest porywcza, ale za to zawsze pomoże, stanie w obronie” jest nieprawdą bo my wiemy najlepiej co powiedziałyśmy i to nie wyszło z naszych ust !!! tak naprawdę ona wcale nie obroniłaby ale chętnie przyłączyła by sie do bijatyki !!
Avatar
ANONIM / 27 kwietnia 2011 o 21:45
Jestem uczennica klasy 6 i jestem z tą dziewczynką która zachowuje się w szkole jak potwór któremu wydaje się ze wszystkimi może rządzić.Z przykrością muszę stwierdzić ze jesteśmy w jednej klasie i widziałam cale zajście.
Gdyby nie szybka reakcja pani nie wiem co było by z moją koleżanką którą i tak zdążyła obić, na szczęście pani w porę zareagowała.Ten potwor który uważa się za poszkodowaną uczennicę sterroryzowaną przez nauczyciela od dawna groziła i zastraszała innych uczniów a zwłaszcza tych którzy nie chcieli jej usługiwać.To nie sprawiedliwe ze z całego zajścia została oskarżona pani która stanęła w obronie niewinnej uczennicy. Ktoś zebrał nie szczere informacje na ten temat a oskarżając panią ktoś daje kolejna możliwość do terroryzowania innych uczniów bezkarnie. Mam nadzieje ze prawda wyjdzie na jaw !!!!!! a naszej pani bohaterce życzę wytrwałości
Jestem uczennica klasy 6 i jestem z tą dziewczynką która zachowuje się w szkole jak potwór któremu wydaje się ze wszystkimi może rządzić.Z przykrością muszę stwierdzić ze jesteśmy w jednej klasie i widziałam cale zajście.
Gdyby nie szybka reakcja pani nie wiem co było by z moją koleżanką którą i tak zdążyła obić, na szczęście pani w porę zareagowała.Ten potwor który uważa się za poszkodowaną uczennicę sterroryzowaną przez nauczyciela od dawna groziła i zastraszała innych uczniów a zwłaszcza tych którzy nie chcieli jej usługiwać.To ni... rozwiń
Avatar
goska / 21 kwietnia 2011 o 22:42
wogole nie rozumiem o co te zjscie ? dlaczego dzieci maja wieksze prawo niz nauczyciele ?teraz jak dziecko wyzywa nauczyciela to dobrze jest ? ale jak nauczyciel zwroci uwage dziecku to juz porazka! co sie dzieje nie wierze tej dziewczynce .. trzymam kciuki za pania sAma mam corke w 6 klasie ! normalnie sie zchowuje i nauczyciele tez ja traktuja normalnie chociaz jest w klasie wyrownawczej..nie rozumiem całego zajscia i wierze pani!!!!trzymam kciuki.....:)
wogole nie rozumiem o co te zjscie ? dlaczego dzieci maja wieksze prawo niz nauczyciele ?teraz jak dziecko wyzywa nauczyciela to dobrze jest ? ale jak nauczyciel zwroci uwage dziecku to juz porazka! co sie dzieje nie wierze tej dziewczynce .. trzymam kciuki za pania sAma mam corke w 6 klasie ! normalnie sie zchowuje i nauczyciele tez ja traktuja normalnie chociaz jest w klasie wyrownawczej..nie rozumiem całego zajscia i wierze pani!!!!trzymam kciuki.....:) rozwiń
Avatar
Małgorzata / 21 kwietnia 2011 o 22:30
jestem mama dziewczywny z klasy 6 .. nie widziała całego zajscia ale słyszała od kolezanek ze to nie prawda co mowi dziewczyna ... dlaczego dziecko ma wieksze prawa niz nauczyciel !nie rozumiem! ,....teraz co powie dziecko trzeba wierzyc ..inne prawa weszły /...dlatego tak sobie pozwalaja ..........ze dziecko co powie jest wazne a nauczyciel juz nie .... ta pani nie uczy mojej corki ale trzymam kciuki za nia bo teraz gowniary za duzo sobie pozwalaja.. niestety...wogole jak sie odzywaja dzieci do uczniow :kolezanek :kolegow a co mowiac do nauczycieli ...a nawet jesli zaczeła bojke i pani pusciły emocje wcale sie nie dziwie bo teraz dzieciom mozna wszystko a paniom nie...niestety głupie prawo ;...trzyma strone za pania ..powodzenia ..........:)a ona jeszcze w zyciu sie nauczy ...:)prosze byc dobrej myslim{do nauczyciela }
jestem mama dziewczywny z klasy 6 .. nie widziała całego zajscia ale słyszała od kolezanek ze to nie prawda co mowi dziewczyna ... dlaczego dziecko ma wieksze prawa niz nauczyciel !nie rozumiem! ,....teraz co powie dziecko trzeba wierzyc ..inne prawa weszły /...dlatego tak sobie pozwalaja ..........ze dziecko co powie jest wazne a nauczyciel juz nie .... ta pani nie uczy mojej corki ale trzymam kciuki za nia bo teraz gowniary za duzo sobie pozwalaja.. niestety...wogole jak sie odzywaja dzieci do uczniow :kole... rozwiń
Avatar
klasa 6c / 21 kwietnia 2011 o 22:08
Chodzę do tej szkoły jestem uczennica klasy 6c i wiem od koleżanek które to widzały ze to nie pani chciała uderzyc tą uczennice tylko ta uczennice panią i trzymam za panią kciuki i wierze ze jest pani niewinna. Bardzo pani współczuje.
Avatar
oldest / 21 kwietnia 2011 o 20:58
Trzymam kciuki za nauczycielkę. To na pewno są dla niej trudne chwile. Ale jak znam życie dyrektor i kurator wezmą stronę tej cwanej dziewczynki i jej rodziców. N-l to teraz człowiek ostatniej kategorii.
Avatar
kasia lat 11 / 21 kwietnia 2011 o 19:52
Chodzę do tej szkoły. Jestem z klasy 5. Nie widziałam tego zajścia ale Pani od Matematyki opowiedziała nam. Podobno było to na przeciwko sali od matematyki. znam te dziewczyny
Avatar
Malkom / 21 kwietnia 2011 o 14:52
[quote name='nessi' timestamp='1303365699' post='468048']
Nissan jak czytam twoją wypowiedź to mam wrażenie, że poziom twojej inetligencji pozostawia dużo do życzenia.Nie wiem czy wiesz ale: osobom wykonującym władzę rodzicielską oraz sprawującym opiekę lub pieczę nad małoletnim zakazuje się stosowania kar cielesnych ( Kodeks rodzinny i opiekuńczy), więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy ktoś aby w tym przypadku nie przekroczył swoich uprawnień?.Polecem uzupełnienie fachowej wiedzy wszystkim wypowiadającym się na łamach tego artykułu:lubelskiemu kuratowrowi oświaty, dyrektorce szkoły i oczywiście nauczycielce biorącej udział w tym incydencie..Dzieci posyłamy do szkoły po to aby miały przekazany przez nauczycieli określony zasób wiedzy. Główną rolę wychowawczą pozostawmy domowemu ognisku i rodzicom!!!!!!!!!!!JA absolutnie nie życzyłabym sobie aby jakiś sfrustrowany nauczyciel wychowywał moje dziecko metodami siłowymi!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Zdaje się że do szkoły chodzi sie po to aby w dorosłym zyciu cos wiedzieć i umieć. Z tej ziewczyny zdaje sie jest niezłe zółko, wcześniejsze rozmowy nie były w stanie postawić ją do pionu, więc węcz konieczne było zastosowanie radykalniejszych środków Nie chce aby moje dzieci chodziły do szkoły gdze ton nadawać bedą takie typy. Nauczycielka powinna publicznie przyłożyć po tyłku a matka zrobić to jeszcze raz bo tutaj słowa nie docierają.
[quote name='nessi' timestamp='1303365699' post='468048']
Nissan jak czytam twoją wypowiedź to mam wrażenie, że poziom twojej inetligencji pozostawia dużo do życzenia.Nie wiem czy wiesz ale: osobom wykonującym władzę rodzicielską oraz sprawującym opiekę lub pieczę nad małoletnim zakazuje się stosowania kar cielesnych ( Kodeks rodzinny i opiekuńczy), więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy ktoś aby w tym przypadku nie przekroczył swoich uprawnień?.Polecem uzupełnienie fachowej wiedzy wszystkim wypowiadając... rozwiń
Avatar
mmm / 30 kwietnia 2011 o 20:24
Moja młodsza siostrzyczka chodzi do tej klasy i to jest prawda to całe zajscie. Nauczycielka ciagle wrzeszczy na dzieci, takze na lekcjach od idiotow, głąbów itp. Cos z tym trzeba zrobic!!!
Avatar
darb... / 29 kwietnia 2011 o 20:52
Czy "kobieta rakieta"do wiadomosci wszystkich zainteresowanych pani od matmy.Jest znana ze swojego uszczypliwego charakteru.0tóż twierdze że TAK!!!.Dzieci z "różnych klas",mają niemiłe doswiadczenia w kontakcie z w/w nauczycielką.I tajemnicą poliszynela jest jej zachowanie wobec uczniów którzy w jakikolwiek sposób odważyli się jej przeciwstawić,lub wyrazic swoje odmienne zdanie.Znam osobiscie kilkoro dzieci które odczuły na własnej skórze jej niechęć i wulgaryzmy.Zastanawiam się czy i to będzie negowane przez panią dyrektor....Przeprowadźcie anonimową ankiete,a wyniki podajcie do publicznej wiadomości....Tylko nie zamiataqjcie tego pod dywan!!!
Czy "kobieta rakieta"do wiadomosci wszystkich zainteresowanych pani od matmy.Jest znana ze swojego uszczypliwego charakteru.0tóż twierdze że TAK!!!.Dzieci z "różnych klas",mają niemiłe doswiadczenia w kontakcie z w/w nauczycielką.I tajemnicą poliszynela jest jej zachowanie wobec uczniów którzy w jakikolwiek sposób odważyli się jej przeciwstawić,lub wyrazic swoje odmienne zdanie.Znam osobiscie kilkoro dzieci które odczuły na własnej skórze jej niechęć i wulgaryzmy.Zastanawiam się czy i to będzie negowane przez ... rozwiń
Avatar
dziewczynki / 28 kwietnia 2011 o 12:23
Witam jesteśmy tymi 3 dziewczynkami przedstawionymi w reportażu i ten cytat : "czasami jest porywcza, ale za to zawsze pomoże, stanie w obronie” jest nieprawdą bo my wiemy najlepiej co powiedziałyśmy i to nie wyszło z naszych ust !!! tak naprawdę ona wcale nie obroniłaby ale chętnie przyłączyła by sie do bijatyki !!
Avatar
ANONIM / 27 kwietnia 2011 o 21:45
Jestem uczennica klasy 6 i jestem z tą dziewczynką która zachowuje się w szkole jak potwór któremu wydaje się ze wszystkimi może rządzić.Z przykrością muszę stwierdzić ze jesteśmy w jednej klasie i widziałam cale zajście.
Gdyby nie szybka reakcja pani nie wiem co było by z moją koleżanką którą i tak zdążyła obić, na szczęście pani w porę zareagowała.Ten potwor który uważa się za poszkodowaną uczennicę sterroryzowaną przez nauczyciela od dawna groziła i zastraszała innych uczniów a zwłaszcza tych którzy nie chcieli jej usługiwać.To nie sprawiedliwe ze z całego zajścia została oskarżona pani która stanęła w obronie niewinnej uczennicy. Ktoś zebrał nie szczere informacje na ten temat a oskarżając panią ktoś daje kolejna możliwość do terroryzowania innych uczniów bezkarnie. Mam nadzieje ze prawda wyjdzie na jaw !!!!!! a naszej pani bohaterce życzę wytrwałości
Jestem uczennica klasy 6 i jestem z tą dziewczynką która zachowuje się w szkole jak potwór któremu wydaje się ze wszystkimi może rządzić.Z przykrością muszę stwierdzić ze jesteśmy w jednej klasie i widziałam cale zajście.
Gdyby nie szybka reakcja pani nie wiem co było by z moją koleżanką którą i tak zdążyła obić, na szczęście pani w porę zareagowała.Ten potwor który uważa się za poszkodowaną uczennicę sterroryzowaną przez nauczyciela od dawna groziła i zastraszała innych uczniów a zwłaszcza tych którzy nie chcieli jej usługiwać.To ni... rozwiń
Avatar
goska / 21 kwietnia 2011 o 22:42
wogole nie rozumiem o co te zjscie ? dlaczego dzieci maja wieksze prawo niz nauczyciele ?teraz jak dziecko wyzywa nauczyciela to dobrze jest ? ale jak nauczyciel zwroci uwage dziecku to juz porazka! co sie dzieje nie wierze tej dziewczynce .. trzymam kciuki za pania sAma mam corke w 6 klasie ! normalnie sie zchowuje i nauczyciele tez ja traktuja normalnie chociaz jest w klasie wyrownawczej..nie rozumiem całego zajscia i wierze pani!!!!trzymam kciuki.....:)
wogole nie rozumiem o co te zjscie ? dlaczego dzieci maja wieksze prawo niz nauczyciele ?teraz jak dziecko wyzywa nauczyciela to dobrze jest ? ale jak nauczyciel zwroci uwage dziecku to juz porazka! co sie dzieje nie wierze tej dziewczynce .. trzymam kciuki za pania sAma mam corke w 6 klasie ! normalnie sie zchowuje i nauczyciele tez ja traktuja normalnie chociaz jest w klasie wyrownawczej..nie rozumiem całego zajscia i wierze pani!!!!trzymam kciuki.....:) rozwiń
Avatar
Małgorzata / 21 kwietnia 2011 o 22:30
jestem mama dziewczywny z klasy 6 .. nie widziała całego zajscia ale słyszała od kolezanek ze to nie prawda co mowi dziewczyna ... dlaczego dziecko ma wieksze prawa niz nauczyciel !nie rozumiem! ,....teraz co powie dziecko trzeba wierzyc ..inne prawa weszły /...dlatego tak sobie pozwalaja ..........ze dziecko co powie jest wazne a nauczyciel juz nie .... ta pani nie uczy mojej corki ale trzymam kciuki za nia bo teraz gowniary za duzo sobie pozwalaja.. niestety...wogole jak sie odzywaja dzieci do uczniow :kolezanek :kolegow a co mowiac do nauczycieli ...a nawet jesli zaczeła bojke i pani pusciły emocje wcale sie nie dziwie bo teraz dzieciom mozna wszystko a paniom nie...niestety głupie prawo ;...trzyma strone za pania ..powodzenia ..........:)a ona jeszcze w zyciu sie nauczy ...:)prosze byc dobrej myslim{do nauczyciela }
jestem mama dziewczywny z klasy 6 .. nie widziała całego zajscia ale słyszała od kolezanek ze to nie prawda co mowi dziewczyna ... dlaczego dziecko ma wieksze prawa niz nauczyciel !nie rozumiem! ,....teraz co powie dziecko trzeba wierzyc ..inne prawa weszły /...dlatego tak sobie pozwalaja ..........ze dziecko co powie jest wazne a nauczyciel juz nie .... ta pani nie uczy mojej corki ale trzymam kciuki za nia bo teraz gowniary za duzo sobie pozwalaja.. niestety...wogole jak sie odzywaja dzieci do uczniow :kole... rozwiń
Avatar
klasa 6c / 21 kwietnia 2011 o 22:08
Chodzę do tej szkoły jestem uczennica klasy 6c i wiem od koleżanek które to widzały ze to nie pani chciała uderzyc tą uczennice tylko ta uczennice panią i trzymam za panią kciuki i wierze ze jest pani niewinna. Bardzo pani współczuje.
Avatar
oldest / 21 kwietnia 2011 o 20:58
Trzymam kciuki za nauczycielkę. To na pewno są dla niej trudne chwile. Ale jak znam życie dyrektor i kurator wezmą stronę tej cwanej dziewczynki i jej rodziców. N-l to teraz człowiek ostatniej kategorii.
Avatar
kasia lat 11 / 21 kwietnia 2011 o 19:52
Chodzę do tej szkoły. Jestem z klasy 5. Nie widziałam tego zajścia ale Pani od Matematyki opowiedziała nam. Podobno było to na przeciwko sali od matematyki. znam te dziewczyny
Avatar
Malkom / 21 kwietnia 2011 o 14:52
[quote name='nessi' timestamp='1303365699' post='468048']
Nissan jak czytam twoją wypowiedź to mam wrażenie, że poziom twojej inetligencji pozostawia dużo do życzenia.Nie wiem czy wiesz ale: osobom wykonującym władzę rodzicielską oraz sprawującym opiekę lub pieczę nad małoletnim zakazuje się stosowania kar cielesnych ( Kodeks rodzinny i opiekuńczy), więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy ktoś aby w tym przypadku nie przekroczył swoich uprawnień?.Polecem uzupełnienie fachowej wiedzy wszystkim wypowiadającym się na łamach tego artykułu:lubelskiemu kuratowrowi oświaty, dyrektorce szkoły i oczywiście nauczycielce biorącej udział w tym incydencie..Dzieci posyłamy do szkoły po to aby miały przekazany przez nauczycieli określony zasób wiedzy. Główną rolę wychowawczą pozostawmy domowemu ognisku i rodzicom!!!!!!!!!!!JA absolutnie nie życzyłabym sobie aby jakiś sfrustrowany nauczyciel wychowywał moje dziecko metodami siłowymi!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Zdaje się że do szkoły chodzi sie po to aby w dorosłym zyciu cos wiedzieć i umieć. Z tej ziewczyny zdaje sie jest niezłe zółko, wcześniejsze rozmowy nie były w stanie postawić ją do pionu, więc węcz konieczne było zastosowanie radykalniejszych środków Nie chce aby moje dzieci chodziły do szkoły gdze ton nadawać bedą takie typy. Nauczycielka powinna publicznie przyłożyć po tyłku a matka zrobić to jeszcze raz bo tutaj słowa nie docierają.
[quote name='nessi' timestamp='1303365699' post='468048']
Nissan jak czytam twoją wypowiedź to mam wrażenie, że poziom twojej inetligencji pozostawia dużo do życzenia.Nie wiem czy wiesz ale: osobom wykonującym władzę rodzicielską oraz sprawującym opiekę lub pieczę nad małoletnim zakazuje się stosowania kar cielesnych ( Kodeks rodzinny i opiekuńczy), więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy ktoś aby w tym przypadku nie przekroczył swoich uprawnień?.Polecem uzupełnienie fachowej wiedzy wszystkim wypowiadając... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 1 4

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 70 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 1 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!