poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Cztery firmy chcą wyremontować ul. Diamentową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2011, 14:28
Autor: DOMINIK SMAGA

Ulica Diamentowa w Lublinie (archiwum)
Ulica Diamentowa w Lublinie (archiwum)

Jeszcze w tym roku możemy pojechać po odnowionej nawierzchni ul. Diamentowej. O zlecenie walczą cztery firmy, a magistrat może na tym sporo oszczędzić. Niebawem ma się też zacząć remont al. Smorawińskiego.

Na Diamentowej odnowione zostaną obie jezdnie na przeklinanym przez kierowców odcinku od Krochmalnej do Medalionów.

– Roboty nawierzchniowe powinny być ukończone w ciągu 50 dni od zawarcia umowy z wykonawcą. Takie jest założenie – mówi Karol Topyło z Zarządu Dróg i Mostów. Wszystko zależy jednak od pogody, a przed rozpoczęciem prac drogowych wykonawca będzie musiał jeszcze sporządzić niezbędne projekty.
To, komu przypadnie to zadanie może być wiadomo już w przyszłym tygodniu. We wtorek w magistracie otwarto oferty od firm, które starają się o taki kontrakt. Zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Spośród tych, które nie popełniły błędów w ofertach urzędnicy wybiorą najtańszą firmę.

Najmniejszej zapłaty oczekuje lubelskie KPRD, które chce niecałe 3,5 mln zł, firma Mota Engil zaproponowała 4,25 mln zł, a Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego oferuje cenę 4,33 mln zł. Czwarta oferta pochodzi od firmy Strabag, która wycenia swoją pracę na 5,3 mln zł, czyli więcej, niż wynosi kwota zarezerwowana przez miasto na ten remont. Zarząd Dróg i Mostów ma na ten cel 4,3 mln zł. Jeśli oferta KPRD nie będzie zawierać błędów formalnych to miasto oszczędzi na remoncie aż 800 tys. złotych.

Zwycięska firma ma nie tylko odnowić nawierzchnię jezdni, ale też wyremontować chodniki po obu stronach jezdni i nieco go poszerzyć wydzielając z niego ścieżki rowerowe. Na to jednak będzie mieć czas do maja przyszłego roku. – Chodniki i ścieżki będą mieć po 2 m szerokości – zapowiada Artur Ścibiorski z Zarządu Dróg i Mostów.

Wcześniej miasto planowało nieco szerszą ścieżkę, ale współpracujące z Ratuszem nieformalne Porozumienie Rowerowe zaproponowało, by zabrać cyklistom pół metra i oddać je pieszym. Z pierwotnej koncepcji wypadł też zapis, że asfalt ścieżki ma być pokryta czerwonym tworzywem używanym do malowania strzałek na nowych jezdniach.

Niebawem powinien zacząć się za to remont al. Smorawińskiego. – Prace mają być przeprowadzone jeszcze w tym roku – mówi Ścibiorski. Roboty obejmą odcinek od ul. Chodźki do wiaduktów nad wąwozem znajdującym się na tyłach Orfeusza. Z remontu wyłączone jest za to samo skrzyżowanie Smorawińskiego z Chodźki, gdzie nawierzchnia jest stosunkowo nowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
max
VAREA
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

max
max (28 września 2011 o 07:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekaw jestem kiedy zostaną zdjęte znaki ograniczające prędkość do 30 k m/h oraz zwężenie jezdni na wyremontowanym odcinku Krochmalnej od ronda z ul. Nadbystrzycką. Jezdnia wyremontowana, pasy pomalowane a znaki stoją!!!
Rozwiń
VAREA
VAREA (27 września 2011 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1317144656' post='540963']
A kiedy "rondo" przy Krochmalnej/Diamentowej które rondem nie jest zostanie rondem? Wjechać w lewo w Krochmalną albo Diamentową to niemożliwe bez wymuzenia pierwszeństwa. Czy tak trudno oznaczyć te wynalazek jako rondo?
[/quote]


dobrze napisane. wynalazek trzeba zrobic rondem
Rozwiń
Gość
Gość (27 września 2011 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy "rondo" przy Krochmalnej/Diamentowej które rondem nie jest zostanie rondem? Wjechać w lewo w Krochmalną albo Diamentową to niemożliwe bez wymuzenia pierwszeństwa. Czy tak trudno oznaczyć te wynalazek jako rondo?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!