Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2011 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Lublin dostał 22,3 mln zł na budowę wiaduktów na Mełgiewskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A
 Kawałek Mełgiewskiej powstanie z rządowego budżetu (Archiwum)
Kawałek Mełgiewskiej powstanie z rządowego budżetu (Archiwum)

22,3 mln zł otrzymało od rządu miasto na budowę wiaduktów na nowym odcinku ul. Mełgiewskiej. Pieniądze pochodzą z podziału rezerwy budżetu państwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dostaliśmy pieniądze na węzeł na skrzyżowaniu z ul. Grygowej oraz dwa wiadukty: jeden nad linią kolejową i jeden łączący dwie jezdnie do obsługi tej dzielnicy – wyjaśnia Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Ratusz liczy na to, że dzięki temu uda się przyspieszyć budowę drogi, której termin ukończenia został określony pierwotnie na październik przyszłego roku. Harmonogram prac był dostosowany do kwoty, którą na ten rok zarezerwowało na ten cel miasto.

Ponieważ pieniędzy jest więcej budowa może potoczyć się szybciej, choć urzędnicy przyznają, że dopiero będą rozmawiać w tej sprawie z generalnym wykonawcą inwestycji. Liczą na to, że uda się zwiększyć tempo prac, które już teraz toczą się szybciej, niż przewidywał harmonogram. Zgodnie z nim na koniec kwietnia zrealizowane miały być prace o wartości 7,2 mln zł, tymczasem magistrat szacuje, że w rzeczywistości wartość wykonanych robót sięgnie 14 mln zł.

Całkowity koszt budowy nowego odcinka Mełgiewskiej ma wynieść 120 mln zł, z czego połowę pokryje unijna dotacja. Resztę musi wyłożyć miasto, a dzięki rządowemu prezentowi będzie musiało dołożyć mniej. To oznacza, że w kasie zostaną pieniądze na inne wydatki.

– Część zapewne ulokujemy w innych inwestycjach drogowych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Konkretnej listy wydatków jeszcze nie ma, magistrat zapowiada, że będzie ją mieć przed zaplanowaną na 26 maja kolejną sesją Rady Miasta.

Nowy odcinek Mełgiewskiej będzie liczyć ok. 3 km długości. Droga będzie mieć dwie jezdnie, a na każdej z nich znajdą się dwa pasy ruchu. Ma ona być drogą dojazdową do węzła obwodnicy i lotniska w Świdniku.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomcio / 27 kwietnia 2011 o 06:44
co wy tak z tymi pisuarami wyskakujecie?z nudy czy raczej z przyzwyczajenia? bo chyba nie sadzicie ze majacy wiekszosc w sejmie senacie i swojego prezydenta , a nawet jak prezyden nei byl z po to i tak odrzucali weta w sejmie rzad nie odpowiada za stan polski na dzis dzien?
Avatar
bu / 27 kwietnia 2011 o 00:50
i tak zaraz PISuary w komentarzach wszystkich zwyzywają od żydów, złodziei itp...
Avatar
ASWEE3 / 26 kwietnia 2011 o 23:11
NO CHYBA,ŻE RADNI=BEZRADNI Z SEKTY PIS POWIEDZĄ, KASA NA KLECHÓW Z K.K.,NA ŚWIĄTYNIE JP II!!CO TAM DLA NICH ROZWÓJ MIASTA,BUDOWA DRÓG!!ONI CHCĄ ŚREDNIOWIECZA!!DRÓG POLNYCH A NIE SZEROKICH, ASFALTOWYCH!!
Avatar
człenio / 26 kwietnia 2011 o 22:31
kultura panie, europejska, stolica panie, lublin 2016 panie :D:D to i zdjęcie jak się patrzy panie
Avatar
asd / 26 kwietnia 2011 o 21:39
brawo! obrazek jest nieźle "dobrany" do remontu tej drogi. porażka. tak się w ówczesnych czasach układa asfalt w Lublinie /jakby ktoś nie wiedział/. przewidywane użycie walców drogowych i rozściełaczy asfaltu przewidziano na rok 2056...
Avatar
tomcio / 27 kwietnia 2011 o 06:44
co wy tak z tymi pisuarami wyskakujecie?z nudy czy raczej z przyzwyczajenia? bo chyba nie sadzicie ze majacy wiekszosc w sejmie senacie i swojego prezydenta , a nawet jak prezyden nei byl z po to i tak odrzucali weta w sejmie rzad nie odpowiada za stan polski na dzis dzien?
Avatar
bu / 27 kwietnia 2011 o 00:50
i tak zaraz PISuary w komentarzach wszystkich zwyzywają od żydów, złodziei itp...
Avatar
ASWEE3 / 26 kwietnia 2011 o 23:11
NO CHYBA,ŻE RADNI=BEZRADNI Z SEKTY PIS POWIEDZĄ, KASA NA KLECHÓW Z K.K.,NA ŚWIĄTYNIE JP II!!CO TAM DLA NICH ROZWÓJ MIASTA,BUDOWA DRÓG!!ONI CHCĄ ŚREDNIOWIECZA!!DRÓG POLNYCH A NIE SZEROKICH, ASFALTOWYCH!!
Avatar
człenio / 26 kwietnia 2011 o 22:31
kultura panie, europejska, stolica panie, lublin 2016 panie :D:D to i zdjęcie jak się patrzy panie
Avatar
asd / 26 kwietnia 2011 o 21:39
brawo! obrazek jest nieźle "dobrany" do remontu tej drogi. porażka. tak się w ówczesnych czasach układa asfalt w Lublinie /jakby ktoś nie wiedział/. przewidywane użycie walców drogowych i rozściełaczy asfaltu przewidziano na rok 2056...
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 1 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 5 7

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 17 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 10 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 28 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 16 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 29 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!