niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Drastyczne zdjęcia na pl. Litewskim. "Żeby dziecko zobaczyło"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2013, 15:56
Autor: izi

Krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków (Jacek Świerczyński)
Krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków (Jacek Świerczyński)

Młodzi ludzie wyszli na pl. Litewski z antyaborcyjnymi transparentami. Zdjęcia polityków pokazywali w towarzystwie drastycznych fotografii zakrwawionych płodów.

Akcję w kilkunastu miastach w całej Polsce zorganizowała "Fundacja PRO – Prawo do Życia”.

– Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa, a nasze prawo pozwala takie osoby mordować, tylko dlatego, że cierpią na tę chorobę – mówi Justyna Niezabitowska, koordynatorka lubelskiej pikiety. – Politycy wypowiadają się, że tym osobom należy się szacunek i opieka, ale jednocześnie odmawiają im prawa do życia.

Fundacja dąży do tego, żeby wprowadzić zakaz aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. – Składamy wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji”. Chcemy zbierać podpisy pod projektem ustawy zakazującej w pierwszej kolejności aborcji z powodów eugenicznych – tłumaczy Niezabitowska.

Transparenty przyniesione na pikietę były drastyczne. Pokazywały krwawe zdjęcia nienarodzonych płodów. Czy takie fotografie powinny być pokazywane w centrum miasta, gdzie spacerować mogą również dzieci?

– Może warto, żeby dziecko zobaczyło takie obrazy, aby w przyszłości samo odpowiedziało się przeciwko aborcji. Badania psychologów pokazują, że reakcja dziecka, zależy od tego, jak takie zdjęcie wytłumaczą mu rodzice – przekonuje Niezabitowska.

Krwawym zdjęciom towarzyszyły podobizny trojga polityków: Janusza Palikota (poseł, Ruch Palikota), Joanny Muchy (minister sportu i turystyki, PO) oraz Magdaleny Gąsior-Marek (posłanka, PO). – To są politycy, którzy jesienią głosowali za dostępnością aborcji – tłumaczy Niezabitowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ja
Zo$
Jacek
(55) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ja
Ja (23 marca 2013 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']
W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bólu do tej fazy rozwoju
[/quote]

Postuluję więc brak kary za zabicie człowieka śpiącego (brak świadomości), w śpiączce czy nieprzytomnego... Dlaczego mamy kogokolwiek karać, przecież taka osoba jest nieświadoma zadawanego bólu i bez problemu można ją zabić.

[quote name='katolik przeciw ciemnocie' timestamp='1363922982' post='748494']a ponieważ większość neurochirurgów wierzy,[/quote]

To, że ktoś w coś wierzy nie oznacza, że taki jest stan faktyczny. Ja mogę sobie wierzyć, że dziecko po narodzeniu nie czuje bólu - czy to zgodne z faktami?
Rozwiń
Zo$
Zo$ (23 marca 2013 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To barbarzyństwo, że w zdaje się cywilizowanym kraju można zabić człowieka bo jest chory...To nie jest kwestia czyjejś religii, przekonań czy zawodu, to kwestia człowieczeństwa...
To może zacznijmy zabijać ludzi po narodzeniu jak zachorują - są przecież niewygodni dla rodzin i dla państwa... Jak już zabijać, to wszystkich nieprzydatnych. Przypomina mi to czasy hitlerowskie...
Rozwiń
Jacek
Jacek (23 marca 2013 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobra pikieta! Powodzenia!
Rozwiń
folkatka
folkatka (23 marca 2013 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='aggi' timestamp='1364033425' post='749057']
Ale nigdy nie masz stuprocentowej pewności że urodzi się chore. Ile razy było tak, że matka mimo ciężkiej diagnozy postanowiła urodzić, a po porodzie okazywało się całkowicie zdrowe. Nigdy nie wiesz i nawet najlepsza aparatura nie daje pewności. Aż strach pomyśleć ile zdrowych dzieci zamordowano w Polsce. Chociaż czy zdrowe czy chore, każdy ma prawo żyć i żaden polityk nie ma władzy by o tym decydować.
[/quote]

A co zrobic w sytuacji, kiedy ciężka choroba zaczyna się rozwjiać juz po urodzeniu? w wieku kilku lat? Znam mnostwo takich przypadków - dzieci, które do pewnego momentu świetnie sie rozwijały, i nagle bum. Ciężka choroba, kalectwo, mnóstwo operacji. Ciekawi mnie czy zwolennicy aborcji byliby gotowi zamordować kilkuletniego dzieciaka - żeby się dłuzej nie meczył. To po pierwsze. Po drugie - polecam porozmawiać z kims, kto zajmuje sie osobami niepełnosprawnymi, albo pracuje np. w hospicjum, lub jest tam wolontariuszem. Znam pare takich osób, mam na koncie długie rozmowy na temat ich podopiecznych. Słyszalam wiele wzruszających historii. Tak teraz myslę o tym, ze jest tyle osób, które tym ciezko chorym odmowilyby prawo do zaistnienia na swiecie. A oni tak kochają zycie, potrafią sie nim cieszyc tak, jak my chyba nie potrafimy, przygnieceni codziennymi kłopotami, które sa dla nas najważniejsze. My, zdrowi, mozemy się duzo od nich uczyć.
Rozwiń
aggi
aggi (23 marca 2013 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='PrawoWyboru' timestamp='1363960398' post='748702']
[url="http://takdlakobiet.pl/fakty-i-mity/"]http://takdlakobiet.pl/fakty-i-mity/[/url]
[/quote]

Wierzysz we wszystko co napiszą? Przecież nie dziwota, że ludzie, którzy czerpią kasę z aborcji używają wszystkich argumentów by do aborcji zachęcić. To, że ich argumenty z logiką nie mają wiele wspólnego, to już inna sprawa. Polecam więcej SAMODZIELNEGO myślenia!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (55)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!