piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Fundacja Wolności znowu składa skargę na prezydenta

Dodano: 7 grudnia 2015, 08:56
Autor: Dominik Smaga

Budowa biurowca przy ul. Wieniawskiej w Lublinie
Budowa biurowca przy ul. Wieniawskiej w Lublinie

Kolejną skargę na prezydenta miasta składa do sądu lubelska Fundacja Wolności. Tym razem chce, by sąd zmusił Ratusz do udostępnienia opinii prawnej dotyczącej najmu biur w budynku mającym powstać przy ul. Wieniawskiej. Fundacja tej opinii od miasta nie dostała

Chodzi o sprawę umowy, którą żyły lubelskie media w pierwszej połowie listopada. Umowa została zawarta w lipcu zeszłego roku, ale to właśnie teraz Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że miasto naruszyło prawo. Izba podtrzymała wcześniejszą ocenę dokonaną przez Urząd Zamówień Publicznych.

UZP doszedł do wniosku, że wynajęcie przez Ratusz 14 tys. mkw. w biurowcu planowanym przy Wieniawskiej (na zdjęciu) można uznać za zlecenie prac budowlanych bez wymaganego przetargu.

Przeciwnego zdania był ekspert, którego w zeszłym roku radziły się władze miasta. Opinię mówiącą, że nie da się tu mówić o zleceniu prac budowlanych wydała rok temu Lidia Piotr-Krajecka. To jej ekspertyzę chce poznać Fundacja Wolności. Poprosiła Ratusz o udostępnienie ekspertyzy, ale jej nie dostała.

– Wymieniona opinia prawna ma charakter wewnętrzny, została sporządzona w celu ochrony prawnie usprawiedliwionych interesów Gminy Lublin i jako taka nie posiada waloru informacji publicznej. Treść jej nie może być zatem udostępniona w trybie przewidzianym przez przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej – odpisał fundacji Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.

– Złożymy w tej sprawie skargę do sądu – zapowiada Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. – Nigdzie w ustawie nie ma stwierdzenia, że coś jest dokumentem wewnętrznym. Sprawa była głośna, chcielibyśmy tę opinię poznać i ją opublikować.

Chodzi o tę samą opinię, którą Ratusz przekazał nam na naszą prośbę w połowie listopada. Ekspertyza jest korzystna dla miasta i możemy w niej przeczytać, że „w tej sprawie nie mamy do czynienia z zamówieniem publicznym na roboty budowlane”.

Przypomnijmy, że umowa najmu pomieszczeń została ostatecznie rozwiązana przez obie strony. Z porozumienia w tej sprawie wynika, że samorząd nie poniesie żadnych kosztów.

Gość
Gość
Gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 18:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żukowi się wydawało że jest właścicielem Lublina, coś poszło nietak jakaś fundacja mu rzuca mu kłody pod nogi. Przecież tak dobrze było wszystkim9kolegom).
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki jest najlepszy środek na tępienie Żuka? - CBA. A ponadto uważam, że Żuka należy rozliczyć. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepszy interes przelewać z publicznych w prywatny PO-rtfel, najpierw sprzedać za pół ceny działkę, a potem płacić z publicznych za wynajem kolegom, ot i całe lubelskie biznesy. :-(
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobna sytuacja z LAWP i siedzibą która wynajmuje od dawnego prominenta, kto się tym zainteresuje????
Rozwiń
karol
karol (7 grudnia 2015 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mieszkam w Pń ale tam takiego  kopania prezydenta to nie ma .Czym jet ta organizacja Wolności ,kto za nią stoi ,jeżeli chcecie aby Lublin się rozwijał zostawcie p.Żuka w spokoju .Fundacja Wolności niech zajmie się miesceparkingowe 30 pojazdów na Muzycznej ma być zlikwidowane po wybudowaniu 700 metrów drogi i tu widzę ogranicznia parkingowe gdzie prezydend proponuje wszystkim przesiadke na rower ????a wiele osóbnie może korzystać z rowery ZDROWIE Lęki lub starszy wiek .

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!