Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2011 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Lublin: Gdzie zaparkują miejskie rowery?

0 6 A A
Tak ma wyglądać wypożyczalnia miejskich rowerów, która  9 kwietnia ruszy w Rzeszowie. (FIRMA ROWERES
Tak ma wyglądać wypożyczalnia miejskich rowerów, która 9 kwietnia ruszy w Rzeszowie. (FIRMA ROWERES

Obok parkingu przy lubelskim Ratuszu, przy ścieżce rowerowej w okolicy wiaduktu kolejowego lub mostu nad Bystrzycą, w pobliżu basenów na Słonecznym Wrotkowie. Tam – zdaniem naszych Czytelników, powinny się znaleźć wypożyczalnie miejskich rowerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak pisaliśmy kilka dni temu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chce uruchomić w Lublinie system miejskich rowerów.

– Chcemy, żeby było u nas jak w Paryżu czy Lyonie, gdzie każdy mieszkaniec może w dowolnym punkcie miasta wypożyczyć rower, wsiąść na niego i pojechać do innej dzielnicy – mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR.

MOSiR przygotował projekt (zakładający budowę 40 wypożyczalni i zakup 400 rowerów) i złożył wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jeśli uda się zdobyć pieniądze (decyzja ma zapaść w najbliższych miesiącach), pierwsi rowerzyści skorzystają w przyszłym roku. – Ale już teraz przystępujemy do ustalania szczegółów. M.in. do wyboru najlepszych lokalizacji dla przystanków – mówi Szmit.

MOSiR wybierze je m.in. po konsultacjach z rowerzystami. Pomóc mogą też mieszkańcy Lublina, którzy zgłoszą swoje propozycje. Można je też przesyłać do nas (szczegóły pod tekstem).

Pierwsze zgłoszenia już są. – Proponuję, aby wypożyczalnia miejskich rowerów była przy ścieżce rowerowej w okolicy wiaduktu kolejowego lub mostu nad Bystrzycą (koło Klubu Jeździeckiego) – napisał do nas pan Krzysztof.

– Ja proponuję ul. Bajkowskiego (na tyłach Ratusza). Obok parkingu, gdzie zatrzymuje się duża część turystów odwiedzających Lublin – napisał z kolei pan Marcin.

A pani Barbara chciałaby wypożyczalnię obok basenów na Słonecznym Wrotkowie. – Wiele osób przyjeżdża nad Zalew Zemborzycki, tam mogłoby wsiąść na rower i pojeździć – tłumaczy nasza Czytelniczka.

Lubelski system wypożyczania rowerów będzie działał identycznie jak we francuskim Lyonie.

– Obok stojaków, przy których będą stały rowery, znajdą się specjalne kioski, podobne do bankomatów – wyjaśnia Szmit. – Rower będzie można wypożyczyć za pomocą karty miejskiej, którą wcześniej należy wyrobić, albo płacąc kartą kredytową. W obu przypadkach każdy będzie zalogowany z imienia i nazwiska. W ten sposób będziemy wiedzieli, kto wypożyczył dany rower.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magda / 28 marca 2011 o 10:37
[quote name='kati' timestamp='1301298342' post='455724']
cudze chwalicie, a swego nie znacie...po co jechać do Paryża czy Lyonu po takie inspiracje?np. w Krakowie takie wypożyczalnie funkcjonują już od dawna. a u nas?hmmmm... rowery będą za rok, a kolejne ścieżki rowerowe...?
[/quote]

Takie same rowery postawili na jesieni, a właściwie już zimą w Rzeszowie. Więc daleko szukać nie trzeba inspiracji. Pomysł trafiony wg mnie ale żeby opłaty nie były duże to ludzie będą z nich korzystać. Przynajmniej lepsza alternatywa będzie to w lecie niż zapchane autobusy.
[quote name='kati' timestamp='1301298342' post='455724']
cudze chwalicie, a swego nie znacie...po co jechać do Paryża czy Lyonu po takie inspiracje?np. w Krakowie takie wypożyczalnie funkcjonują już od dawna. a u nas?hmmmm... rowery będą za rok, a kolejne ścieżki rowerowe...?
[/quote]

Takie same rowery postawili na jesieni, a właściwie już zimą w Rzeszowie. Więc daleko szukać nie trzeba inspiracji. Pomysł trafiony wg mnie ale żeby opłaty nie były duże to ludzie będą z nich korzystać. Przynajm... rozwiń
Avatar
marlena / 28 marca 2011 o 10:05
uwazam ze takie przystanki powinny byc takze w centrum miasta, nie musielibysmy uzywac samochodow..... lub mniej ich uzywac. nie bylo by problemu z parkowaniem !
Avatar
kati / 28 marca 2011 o 09:45
cudze chwalicie, a swego nie znacie...po co jechać do Paryża czy Lyonu po takie inspiracje?np. w Krakowie takie wypożyczalnie funkcjonują już od dawna. a u nas?hmmmm... rowery będą za rok, a kolejne ścieżki rowerowe...?
Avatar
Czar / 28 marca 2011 o 09:29
Ciekawe ile u nas będzie to kosztowało. Pewnie z 10 zł za wypożyczenie plus jakaś opłata za przejazd. Jeśli tak będzie to na starcie odstraszą potencjalnych klientów. Nie jestem malkontentem, ale jeśli wypożyczyć rower będzie można tylko z kartą miejską lub kredytową to wiele osób z tego nie skorzysta niestety...
Avatar
Gość / 28 marca 2011 o 09:11
[quote name='czytelnik' timestamp='1301293367' post='455691']
Będąc w Lyonie korzystałem z takiego roweru. jeździłem parę godzin i zapłaciłem jedynie 2 lub 3 euro. Bardzo dobra sprawa. Wiele osób z tego korzystało, od studentów po babcie 70 letnie
[/quote]

A kogo to obchodzi ?

W polsce interesują się tym, żeby ukraść taki rower na część lub sprzedać w całości zaraz gdzieś na jakiś targu.
Avatar
czytelnik / 28 marca 2011 o 08:22
Będąc w Lyonie korzystałem z takiego roweru. jeździłem parę godzin i zapłaciłem jedynie 2 lub 3 euro. Bardzo dobra sprawa. Wiele osób z tego korzystało, od studentów po babcie 70 letnie
Avatar
Magda / 28 marca 2011 o 10:37
[quote name='kati' timestamp='1301298342' post='455724']
cudze chwalicie, a swego nie znacie...po co jechać do Paryża czy Lyonu po takie inspiracje?np. w Krakowie takie wypożyczalnie funkcjonują już od dawna. a u nas?hmmmm... rowery będą za rok, a kolejne ścieżki rowerowe...?
[/quote]

Takie same rowery postawili na jesieni, a właściwie już zimą w Rzeszowie. Więc daleko szukać nie trzeba inspiracji. Pomysł trafiony wg mnie ale żeby opłaty nie były duże to ludzie będą z nich korzystać. Przynajmniej lepsza alternatywa będzie to w lecie niż zapchane autobusy.
[quote name='kati' timestamp='1301298342' post='455724']
cudze chwalicie, a swego nie znacie...po co jechać do Paryża czy Lyonu po takie inspiracje?np. w Krakowie takie wypożyczalnie funkcjonują już od dawna. a u nas?hmmmm... rowery będą za rok, a kolejne ścieżki rowerowe...?
[/quote]

Takie same rowery postawili na jesieni, a właściwie już zimą w Rzeszowie. Więc daleko szukać nie trzeba inspiracji. Pomysł trafiony wg mnie ale żeby opłaty nie były duże to ludzie będą z nich korzystać. Przynajm... rozwiń
Avatar
marlena / 28 marca 2011 o 10:05
uwazam ze takie przystanki powinny byc takze w centrum miasta, nie musielibysmy uzywac samochodow..... lub mniej ich uzywac. nie bylo by problemu z parkowaniem !
Avatar
kati / 28 marca 2011 o 09:45
cudze chwalicie, a swego nie znacie...po co jechać do Paryża czy Lyonu po takie inspiracje?np. w Krakowie takie wypożyczalnie funkcjonują już od dawna. a u nas?hmmmm... rowery będą za rok, a kolejne ścieżki rowerowe...?
Avatar
Czar / 28 marca 2011 o 09:29
Ciekawe ile u nas będzie to kosztowało. Pewnie z 10 zł za wypożyczenie plus jakaś opłata za przejazd. Jeśli tak będzie to na starcie odstraszą potencjalnych klientów. Nie jestem malkontentem, ale jeśli wypożyczyć rower będzie można tylko z kartą miejską lub kredytową to wiele osób z tego nie skorzysta niestety...
Avatar
Gość / 28 marca 2011 o 09:11
[quote name='czytelnik' timestamp='1301293367' post='455691']
Będąc w Lyonie korzystałem z takiego roweru. jeździłem parę godzin i zapłaciłem jedynie 2 lub 3 euro. Bardzo dobra sprawa. Wiele osób z tego korzystało, od studentów po babcie 70 letnie
[/quote]

A kogo to obchodzi ?

W polsce interesują się tym, żeby ukraść taki rower na część lub sprzedać w całości zaraz gdzieś na jakiś targu.
Avatar
czytelnik / 28 marca 2011 o 08:22
Będąc w Lyonie korzystałem z takiego roweru. jeździłem parę godzin i zapłaciłem jedynie 2 lub 3 euro. Bardzo dobra sprawa. Wiele osób z tego korzystało, od studentów po babcie 70 letnie
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!