czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Kierowcy parkują gdzie popadnie na ul. Czystej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2012, 21:43

Kierowcy parkujący na chodniku na ul. Wieniawskiej często zasłaniają wyjazd mieszkańcom ul. Czystej
Kierowcy parkujący na chodniku na ul. Wieniawskiej często zasłaniają wyjazd mieszkańcom ul. Czystej

Miasto pozwoliło parkować na chodniku, kierowcy zaczęli zastawiać drogę innym samochodom.

Ul. Czysta to jedna ze ślepych uliczek krzyżujących się z ul. Wieniawską. Według pani Magdaleny, naszej Czytelniczki, problem pojawił się, gdy ul. 3-go Maja została zamknięta z powodu remontu. – Przez ul. Wieniawską przetaczały się ogromne ilości samochodów, które także zaczęły parkować na chodniku na przeciwko Biedronki – relacjonuje pani Magdalena w liście do redakcji.

Jak twierdzi, aby rozwiązać ten problem miasto postawiło zakaz zatrzymywania. Znak stoi na ul. Wieniawskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Czystą. Ale nie dotyczy on chodnika. Efekt? – Samochody stojące na chodniku, a stają one do samej krawędzi wyjazdu z ul. Czystej, zasłaniają całkowicie widoczność – alarmuje pani Magdalena.

– Ustawienie tego znaku nie miało związku z przebudową ul. 3 Maja – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta. – Ustawiliśmy znak i zezwoliliśmy na parkowanie na chodniku, chcąc wyznaczyć dodatkowe miejsca postojowe, których brakuje w śródmieściu.

Jak tłumaczy, to nie uprawnia kierowców do zastawiania wyjazdu z ul. Czystej. – W przypadku tego skrzyżowania zastosowanie mają przepisy prawa o ruchu drogowym, które mówią, że nie można parkować w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania – mówi Kieliszek.

Ze statystyk Straży Miejskiej wynika, że interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania w rejonie tego skrzyżowania jest teraz więcej, niż było podczas przebudowy ul. 3 Maja. – W tym roku mieliśmy siedem takich interwencji, w tym pięć w czerwcu i w lipcu – mówi Robert Gogola ze straży.

Jak przypomina Straż Miejska, za parkowanie na skrzyżowaniu kierowcy grozi mandat w wysokości 300 zł, a samochód może zostać odholowany na parking na koszt właściciela.

Ale i tak od października wszyscy kierowcy, którzy będą chcieli parkować w tej części miasta, będą musieli płacić. – Wprowadzenie płatnej strefy uporządkuje parkowanie w śródmieściu. Samochody będzie można zostawiać tylko w wyznaczonych do tego miejscach – przypomina Kieliszek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!