Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2013 r.
17:13
Edytuj ten wpis

Lublin: "Lądowisko przy szpitalu zakłóci spokój, będziemy żyć jak w studni"

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 27 A A
– Lądowisko oznacza ogromny hałas – mówi Joanna Wojciechowska, mieszkanka budynku sąsiadującego ze s
– Lądowisko oznacza ogromny hałas – mówi Joanna Wojciechowska, mieszkanka budynku sąsiadującego ze s

Szpital wojskowy wyciął drzewa i przygotowuje teren pod nowy budynek. Na jego dachu będzie lądowisko dla śmigłowców. Hałaśliwe sąsiedztwo martwią się mieszkańcy z ul. Rayskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace zaczęły się w drugiej połowie czerwca. Na podstawie decyzji prezydenta miasta, szpital wycinał drzewa z terenu, na którym chce zbudować Centralny Blok Operacyjny. W zamian ma posadzić drzewa i krzewy na swoim terenie i przy Szkole Podstawowej nr 42.

Problem w tym, że nowy budynek ma powstać za głównym gmachem szpitala, od strony ul. Rayskiego. Ta ślepa uliczka sąsiaduje z terenem szpitala. Najbliżej jest niewysoki, trzypiętrowy blok przy ul. Rayskiego 4.

Mieszkańcy boją się, że lądowisko będzie dokładnie przed ich oknami. – Nowe skrzydło szpitala, zasłoni nasz budynek i będziemy tu żyć jak w studni, bez światła! I tak parter naszego budynku jest niżej niż teren szpitala – tłumaczyła nam Eliza Kowalewska, mieszkanka bloku.

Bez jasnych odpowiedzi

Od Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia próbowaliśmy dowiedzieć się, czy te obawy są słuszne. Na pytanie, w jakiej odległości od bloku powstanie nowy budynek szpitala, nie dostaliśmy jasnej odpowiedzi.

– Obecnie nad projektem pracują fachowcy, kontrolujący wymogi przewidziane w prawie budowlanym, przepisach ochrony środowiska i dobrego sąsiedztwa. Kolejnym etapem będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę – poinformowała nas ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy inspektoratu.

Potwierdziła, że na dachu ma powstać lądowisko. Oprócz centralnego bloku operacyjnego w nowym budynku znajdą się m.in. pomieszczenia dla centralnej sterylizacji, oddziału chirurgii, oddziału intensywnej terapii, szpitalnego oddziału ratunkowego z izbą przyjęć, apteki szpitalnej i zakładu patomorfologii z bakteriologią. Gmach będzie połączony z głównym budynkiem.

– Do wiosny pewnie mamy spokój, co będzie później, nie wiemy. Kiedy wycinali drzewa za szpitalem, łzy nam do oczu płynęły – mówi Joanna Wojciechowska z ul. Rayskiego 4.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert z sasiedztwa... / 7 sierpnia 2013 o 00:25

...dla mniej zorientowanych spiesze z informacja, ze poprzedni wpis jest li tylko czystym sarkazmem! Wole dmuchac na zimne, poniewaz bywalem juz zle zrozumiany....

Avatar
Robert z sasiedztwa.... / 7 sierpnia 2013 o 00:23

A o co to sie przekomarzac? Przeciez Pani Zosia, Pani Krysia i wujek Jozek znaja sie na wszystkim i widza, ze ta budowa, to jeden wielki przekret, aby tylko Tusk mogl zarobic na lapowce! Jestesmy bardzo dziwnym narodem.....

Avatar
Janusz / 6 sierpnia 2013 o 22:44

Przecież nowe sanitarne Eurocoptery są tak ciche, ze ich wcale nie słychać.

Wnioskuje, aby mieszkańców tej ulicy należy pozbawić uprawnień do ratownictwa medycznego na całe życie. Szczyt egoizmu!!!

Avatar
Marcin / 11 lipca 2013 o 13:52

Ten parking też nie tam miał być no nie? jest wcisnięty na siłę i  został zbudowany chyba w nieprawidłowej odległości od granicy działki?

btw nie byłoby trudnych mieszkańców gdyby wszystko powstało zgodnie z pierwotnym planem - no nie? tam w okolicy głównego wjazdu i centrum placu
 

Avatar
Gość / 11 lipca 2013 o 05:53

Chętnie zamienię hałas spod mojego bloku na ten oczekiwany przy lądowisku. A tak na marginesie - ulubioną rozrywką mieszkańców tego bloku jest rzucanie jajkami w samochody na terenie szpitala - też chyba przeszkadzając stojąc nieruchomo kilka godzin

I to jest właśnie ciekawe:) Szpital żeby uniknąć konfliku z trudnymi sąsiadami nawet wygrodził część parkingu przy płocie graniczącym z TYM blokiem aby niezorientontowani pracownicy i pacjenci nie parkowali tam. Mimo to, jak ktoś stanie za blisko biało - czerwonych łańcuchów to też jajkiem oberwie. Tam by się solidny monitoring przydał żeby stwierdzić, z którego to tak "pokojowo" nastwionego do świata balkonu lecą te jajka. Żeby było jasne - rzucają nie w granicach swojej posesji, tylko na sąsiednią - na teren szpitala. Może o tym Dziennik Wschodni coś napisze...

I to jest właśnie ciekawe:) Szpital żeby uniknąć konfliku z trudnymi sąsiadami nawet wygrodził część parkingu przy płocie graniczącym z TYM blokiem aby niezorientontowani pracownicy i pacjenci nie parkowali tam. Mimo to, jak ktoś stanie za blisko biało - czerwonych łańcuchów to też jajkiem oberwie. Tam by się solidny monitoring przydał żeby stwierdzić, z którego to tak "pokojowo" nastwionego do świata balkonu lecą te jajka. Żeby było jasne - rzucają nie w granicach swojej posesji, tylko na sąsiednią - na teren szpitala. Może... rozwiń

Avatar
Frodo / 11 lipca 2013 o 05:43

Nie jestem zorientowany. Czy w szpitalu wojskowym w lublinie jest oddział psychiatryczny

Jeszcze nie ma ale możesz być pierwszym pacjentem. Tylko w końcu zgłoś się zanim będzie za późno!

Avatar
Trochę zorientowany / 10 lipca 2013 o 22:44

tylko tu jest 16 m a nie 800

Chętnie zamienię hałas spod mojego bloku na ten oczekiwany przy lądowisku. A tak na marginesie - ulubioną rozrywką mieszkańców tego bloku jest rzucanie jajkami w samochody na terenie szpitala - też chyba przeszkadzając stojąc nieruchomo kilka godzin

Avatar
Jan / 8 lipca 2013 o 10:59

Lubelski śmigłowiec wykonuje dziennie 1,2 lotów. 30% to transporty oparzonych do Łęcznej, pozostałe to głównie lądowisko przy DSK (dzieci i Centrum Urazowe PSK4). Jak dobrze pójdzie to możemy oczekiwać średnio jednego lądowania w tygodniu. Chciałym w swoim mieszkaniu - 800 m dalej - mieć taki hałas.

tylko tu jest 16 m a nie 800

Avatar
gość / 8 lipca 2013 o 10:57

Zgadzam się z Marcinem. Pierwotna wersja zakładała wybudowanie nowego gmachu od strony hotelu Młyn. Ludzie z Rayskiego nie maja nic przeciwko budowie tego szpitala, tylko zadaja sobie pytanie dlaczego zmnieniono pierwotny zamiar. Zawsze to troche dalej niz budynek na oknach. Tak wię tych wszystkich "przemądrzalskich" zapraszam do zwiedzenia tyłu szpitala wojskowego i zobaczenia na własne oczy jaka to jest odległość od bloku mieszkalnego. 

Avatar
marcin / 8 lipca 2013 o 10:51

Jeśli juz ktoś się wypowiada to niech pomysli i popatrzy. Teren szpitala jest wielki ale uparto się budować nowy budynek 16m od granicy działki gdzie znajdują siębudyni mieszkalne i nie ma dobrego połączenia z al racławickimi - ale z dugiej strony gdzie jest dogodny wjazd do szpitala jest hotel młyn - i czy wszystko powoli staje się jasne?

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a tej mieszkańcy rayskiego nie mają stąd decyzja o wycince starego parku szpitalnego (z którego korzystali pacjenci) pewnie też i wyburzeniu starego zabytkowego budynku kostnicy a środek terenu szpitala jak był tak i bedzie zakrzaczonym nieużytkiem

Jeśli juz ktoś się wypowiada to niech pomysli i popatrzy. Teren szpitala jest wielki ale uparto się budować nowy budynek 16m od granicy działki gdzie znajdują siębudyni mieszkalne i nie ma dobrego połączenia z al racławickimi - ale z dugiej strony gdzie jest dogodny wjazd do szpitala jest hotel młyn - i czy wszystko powoli staje się jasne?

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a tej mieszkańcy rayskiego nie mają stąd decyzja o wycince starego parku szpitalnego (z którego korzystali pacjenci) pewnie też i wyburzeniu stareg... rozwiń

Avatar
Robert z sasiedztwa... / 7 sierpnia 2013 o 00:25

...dla mniej zorientowanych spiesze z informacja, ze poprzedni wpis jest li tylko czystym sarkazmem! Wole dmuchac na zimne, poniewaz bywalem juz zle zrozumiany....

Avatar
Robert z sasiedztwa.... / 7 sierpnia 2013 o 00:23

A o co to sie przekomarzac? Przeciez Pani Zosia, Pani Krysia i wujek Jozek znaja sie na wszystkim i widza, ze ta budowa, to jeden wielki przekret, aby tylko Tusk mogl zarobic na lapowce! Jestesmy bardzo dziwnym narodem.....

Avatar
Janusz / 6 sierpnia 2013 o 22:44

Przecież nowe sanitarne Eurocoptery są tak ciche, ze ich wcale nie słychać.

Wnioskuje, aby mieszkańców tej ulicy należy pozbawić uprawnień do ratownictwa medycznego na całe życie. Szczyt egoizmu!!!

Avatar
Marcin / 11 lipca 2013 o 13:52

Ten parking też nie tam miał być no nie? jest wcisnięty na siłę i  został zbudowany chyba w nieprawidłowej odległości od granicy działki?

btw nie byłoby trudnych mieszkańców gdyby wszystko powstało zgodnie z pierwotnym planem - no nie? tam w okolicy głównego wjazdu i centrum placu
 

Avatar
Gość / 11 lipca 2013 o 05:53

Chętnie zamienię hałas spod mojego bloku na ten oczekiwany przy lądowisku. A tak na marginesie - ulubioną rozrywką mieszkańców tego bloku jest rzucanie jajkami w samochody na terenie szpitala - też chyba przeszkadzając stojąc nieruchomo kilka godzin

I to jest właśnie ciekawe:) Szpital żeby uniknąć konfliku z trudnymi sąsiadami nawet wygrodził część parkingu przy płocie graniczącym z TYM blokiem aby niezorientontowani pracownicy i pacjenci nie parkowali tam. Mimo to, jak ktoś stanie za blisko biało - czerwonych łańcuchów to też jajkiem oberwie. Tam by się solidny monitoring przydał żeby stwierdzić, z którego to tak "pokojowo" nastwionego do świata balkonu lecą te jajka. Żeby było jasne - rzucają nie w granicach swojej posesji, tylko na sąsiednią - na teren szpitala. Może o tym Dziennik Wschodni coś napisze...

I to jest właśnie ciekawe:) Szpital żeby uniknąć konfliku z trudnymi sąsiadami nawet wygrodził część parkingu przy płocie graniczącym z TYM blokiem aby niezorientontowani pracownicy i pacjenci nie parkowali tam. Mimo to, jak ktoś stanie za blisko biało - czerwonych łańcuchów to też jajkiem oberwie. Tam by się solidny monitoring przydał żeby stwierdzić, z którego to tak "pokojowo" nastwionego do świata balkonu lecą te jajka. Żeby było jasne - rzucają nie w granicach swojej posesji, tylko na sąsiednią - na teren szpitala. Może... rozwiń

Avatar
Frodo / 11 lipca 2013 o 05:43

Nie jestem zorientowany. Czy w szpitalu wojskowym w lublinie jest oddział psychiatryczny

Jeszcze nie ma ale możesz być pierwszym pacjentem. Tylko w końcu zgłoś się zanim będzie za późno!

Avatar
Trochę zorientowany / 10 lipca 2013 o 22:44

tylko tu jest 16 m a nie 800

Chętnie zamienię hałas spod mojego bloku na ten oczekiwany przy lądowisku. A tak na marginesie - ulubioną rozrywką mieszkańców tego bloku jest rzucanie jajkami w samochody na terenie szpitala - też chyba przeszkadzając stojąc nieruchomo kilka godzin

Avatar
Jan / 8 lipca 2013 o 10:59

Lubelski śmigłowiec wykonuje dziennie 1,2 lotów. 30% to transporty oparzonych do Łęcznej, pozostałe to głównie lądowisko przy DSK (dzieci i Centrum Urazowe PSK4). Jak dobrze pójdzie to możemy oczekiwać średnio jednego lądowania w tygodniu. Chciałym w swoim mieszkaniu - 800 m dalej - mieć taki hałas.

tylko tu jest 16 m a nie 800

Avatar
gość / 8 lipca 2013 o 10:57

Zgadzam się z Marcinem. Pierwotna wersja zakładała wybudowanie nowego gmachu od strony hotelu Młyn. Ludzie z Rayskiego nie maja nic przeciwko budowie tego szpitala, tylko zadaja sobie pytanie dlaczego zmnieniono pierwotny zamiar. Zawsze to troche dalej niz budynek na oknach. Tak wię tych wszystkich "przemądrzalskich" zapraszam do zwiedzenia tyłu szpitala wojskowego i zobaczenia na własne oczy jaka to jest odległość od bloku mieszkalnego. 

Avatar
marcin / 8 lipca 2013 o 10:51

Jeśli juz ktoś się wypowiada to niech pomysli i popatrzy. Teren szpitala jest wielki ale uparto się budować nowy budynek 16m od granicy działki gdzie znajdują siębudyni mieszkalne i nie ma dobrego połączenia z al racławickimi - ale z dugiej strony gdzie jest dogodny wjazd do szpitala jest hotel młyn - i czy wszystko powoli staje się jasne?

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a tej mieszkańcy rayskiego nie mają stąd decyzja o wycince starego parku szpitalnego (z którego korzystali pacjenci) pewnie też i wyburzeniu starego zabytkowego budynku kostnicy a środek terenu szpitala jak był tak i bedzie zakrzaczonym nieużytkiem

Jeśli juz ktoś się wypowiada to niech pomysli i popatrzy. Teren szpitala jest wielki ale uparto się budować nowy budynek 16m od granicy działki gdzie znajdują siębudyni mieszkalne i nie ma dobrego połączenia z al racławickimi - ale z dugiej strony gdzie jest dogodny wjazd do szpitala jest hotel młyn - i czy wszystko powoli staje się jasne?

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a tej mieszkańcy rayskiego nie mają stąd decyzja o wycince starego parku szpitalnego (z którego korzystali pacjenci) pewnie też i wyburzeniu stareg... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 9

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 2

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 4

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 8

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!