Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2016 r.
7:56

Lublin: Łukasz P. nie trafił za kraty. Jest kolejna ofiara

29 7 A A
Łukasz P. czekał na wyrok na wolności
Łukasz P. czekał na wyrok na wolności

Dwaj młodzi ludzie odpowiedzą za śmiertelne pobicie 44-latka z Lublina. Jeden z nich był już wcześniej skazany za pomoc w zabójstwie. Sąd jednak uznał, że na prawomocny wyrok Łukasz P. może czekać na wolności.

23-latek został już tymczasowo aresztowany. Wraz z nim do celi trafił 31-letni Krzysztof Ż. Obaj mają na koncie konflikty z prawem. Łukasz P. odpowiadał przed sądem za wyrzucenie kobiety przez balkon z 6. piętra. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za śmiertelne w skutkach pobicie.

Doszło do niego w ubiegły poniedziałek przy ul. Sowińskiego w Lublinie. Panowie pili alkohol razem ze swoim 44-letnim znajomym. Pokłócili się. Jak ustaliliśmy, poszło m.in. o intymne relacje 44-latka z ciotką jednego z podejrzanych. Dość szybko przeszli do rękoczynów.

– Bili i kopali 44-latka po całym ciele – mówi Katarzyna Czekaj, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Mężczyzna miał złamany nos. Doszło również do pęknięcia śledziony, a w konsekwencji do krwotoku wewnętrznego. To okazało się przyczyną śmierci.
We wtorek wieczorem kryminalni zatrzymali w związku ze sprawą trzech mężczyzn, Łukasza P., Krzysztofa Ż. oraz ich 52-letniego znajomego.

– Dwaj pierwsi usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Wystąpiliśmy o ich tymczasowe aresztowanie. W czwartek sąd przystał na nasz wniosek – dodaje prokurator Czekaj. – Wciąż wyjaśniamy jaką rolę w zdarzeniu odegrał trzeci z mężczyzn. 

Dopóki nie zostanie on przesłuchany, śledczy nie zdradzają treści wyjaśnień, jakie składali jego koledzy. 31-letni Krzysztof Ż. to bezrobotny kucharz – recydywista karany za rozbój. Łukasz P. nie ma żadnego zawodu, ani stałego miejsca zamieszkania. Jest jednak doskonale znany wymiarowi sprawiedliwości.

43-latka wyrzucona z balkonu

 

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 09:50
......dyscyplinarne zwolnienie sędziego oraz max duże zadośćuczynienie rodzinie - czyż nie panuje u nas prawo i demokracja ....- i kod ma tego dopilnować!!!!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 07:40
Nie ma żadnego zawodu ani stałego miejsca zamieszkania. Znaczy się pewnie student z prowincji, mieszkaniec akademika.... O TO,TO,TO......................
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 17:08
Nie ma żadnego zawodu ani stałego miejsca zamieszkania. Znaczy się pewnie student z prowincji, mieszkaniec akademika....
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 09:37
Sędziego, który tak zadecydował powinno się skazać za umożliwienie popełnienia przestępstwa.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 09:19
powinni teraz wpierdolić za kraty sędziego który go wypuścił---ale przecież o święte krowy..............
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 08:14
Policja łapie, A prokuratory i sądy w lublinie dozory dają to można dalej kraść i bić.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 08:10
Już sporo czasu PiS rządzi a bandziory jak łazili tak łażą
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 09:50
......dyscyplinarne zwolnienie sędziego oraz max duże zadośćuczynienie rodzinie - czyż nie panuje u nas prawo i demokracja ....- i kod ma tego dopilnować!!!!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 07:40
Nie ma żadnego zawodu ani stałego miejsca zamieszkania. Znaczy się pewnie student z prowincji, mieszkaniec akademika.... O TO,TO,TO......................
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 17:08
Nie ma żadnego zawodu ani stałego miejsca zamieszkania. Znaczy się pewnie student z prowincji, mieszkaniec akademika....
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 09:37
Sędziego, który tak zadecydował powinno się skazać za umożliwienie popełnienia przestępstwa.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 09:19
powinni teraz wpierdolić za kraty sędziego który go wypuścił---ale przecież o święte krowy..............
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 08:14
Policja łapie, A prokuratory i sądy w lublinie dozory dają to można dalej kraść i bić.
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 08:10
Już sporo czasu PiS rządzi a bandziory jak łazili tak łażą

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!