piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Miejskie żłobki nie spełniają norm przeciwpożarowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 grudnia 2013, 17:03

Aktualnie normy spełnia tylko jeden, nowo wybudowany żłobek przy ul. Wolskiej<br />
 (Jacek Świerczyński)
Aktualnie normy spełnia tylko jeden, nowo wybudowany żłobek przy ul. Wolskiej
(Jacek Świerczyński)

Tylko jeden z siedmiu miejskich żłobków spełnia normy przeciwpożarowe. Czas, wyznaczony przez strażaków na poprawki już minął. Miasto zapewnia, że bardziej opłacalna od zmiany zabezpieczeń jest budowa nowych żłobków. A strażaków uspokaja, że poprawki jednak będą

To, że żłobki nie spełniają norm, to nie tyle wina budynków, ile… samych norm. – W czasie, gdy powstawały budynki, prawo pozwalało na takie standardy, później szereg zmian w przepisach zaostrzył wymagania – przyznaje brygadier Grzegorz Alinowski, naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. – Rozbieżności w stosunku do obecnych przepisów dotyczą głównie warunków ewakuacji.

Straż już wiele razy występowała do miasta o dostosowanie budynków do norm. Ratusz grał na zwłokę. Latem magistrat poinformował, że przebudowa się nie opłaci i lepiej postawić nowe żłobki. Padły nawet konkretne adresy: przy Młodej Polski, Okrzei i Rucianej.

Tyle że w projekcie miejskich wydatków na 2014 r. nie ma takiej pozycji jak budowa żłobków. Wczoraj prezydent poinformował, że jednak znajdą się fundusze na ten cel. – Nie będziemy przystępować do budowy nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale do projektowania żłobków – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Chodzi o 0,5 mln zł.

Żuk zapowiada, że pieniądze na projektowanie chce pozyskać z programu "Lemur” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z rządowego programu "Maluch”. Deklaruje również, że jednocześnie projektowane mają być wszystkie żłobki, a jako pierwszy budowany byłby ten przy Młodej Polski. Konkretny termin jednak nie pada.

Wczoraj prezydent ponownie stwierdził, że nie opłaca się przebudowa istniejących żłobków, ale budowa nowych. – Na spotkaniu w listopadzie miasto poinformowało nas, że do czasu wybudowania nowych obiektów będzie prowadzić prace w tych, które już istnieją. Niedawno nawet dostaliśmy pisemne potwierdzenie, że w pierwszej kolejności w placówkach zostanie wykonane oświetlenie ewakuacyjne – mówi Alinowski.

Termin na usunięcie niedociągnięć już upłynął. – Jeśli miasto wystąpi do nas o jego przesunięcie, zarekomenduję komendantowi, by się zgodził – dodaje Alinowski.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jonek
Jagiellon
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jonek
Jonek (18 grudnia 2013 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak widać z wypowiedzi UM oraz takiej formacji jak straż pożarna normy pożarowe są ale tylko po to aby były. Wyjątek stanowią prywatni przedsiębiorcy - tam nie zarejestrujesz żłobka jak nie masz zgody straży pożarnej. Wyjątek stanowią żłobki Urzędu Miasta.

Rozwiń
Jagiellon
Jagiellon (18 grudnia 2013 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pokrewny temat: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069410,rodzice-prosza-o-dofinansowanie-zlobkow-w-lublinie-ratusz-nie-widzi-potrzeby,id,t.html

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!