poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Nie będzie wielopoziomowego parkingu przy ul. Głębokiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2011, 15:16

Na tej wizualizacji jeszcze parking widać. To pierwszy budynek z lewej strony (Uniwersytet Przyrodni
Na tej wizualizacji jeszcze parking widać. To pierwszy budynek z lewej strony (Uniwersytet Przyrodni

Uniwersytet Przyrodniczy na razie nie będzie budował wielopoziomowego parkingu przy ul. Głębokiej w Lublinie. Uczelnia wystartuje w konkursie po pieniądze jedynie na nową weterynarię. – Temat parkingu, który miał powstać obok, odkładamy – mówi kanclerz uczelni.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości właśnie ogłosiła konkurs, w którym uniwersytet chce zdobyć pieniądze. Na ten moment uczelnia czekała od wielu miesięcy, w międzyczasie przygotowując projekt i kompletując dokumentację potrzebną do rozpoczęcia budowy. Przyrodnicy liczą, że uczelnie z gotowymi projektami będą miały większe szanse na zdobycie dofinansowania.

Uniwersytetowi zależy zwłaszcza na nowym budynku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. To jeden z najlepiej ocenianych wydziałów na uczelni, który – mimo to – ma fatalne zaplecze, w starych budynkach przy ul. Głębokiej. Uczelnia chce zburzyć jeden z nich (Klinikę Chorób Wewnętrznych). W jego miejscu ma powstać nowoczesny gmach – z laboratoriami, salami zabiegowymi, aulami i przychodnią dla chorych zwierząt.

Obok miał powstać 4-poziomowy, otwarty parking na ponad 350 aut. Miał, ale na razie nie powstanie. – Startujemy do konkursu bez parkingu – mówi Henryk Bichta, kanclerz UP. – Chcemy zdobyć pieniądze jedynie na nową weterynarię. Jak to się uda, zaczniemy myśleć o parkingu.

Skąd ta zmiana? – Konkurs, w którym chcemy wystartować, nie obejmuje dofinansowania takich inwestycji jak parkingi – wyjaśnia Bichta. – Można zdobyć pieniądze jedynie na zbudowanie i wyposażenie laboratoriów. Parking się w tym nie mieści.

Ale nawet gdyby się mieścił, uczelnia i tak nie mogłaby zbudować obiektu, który zaplanowała. Jak pisaliśmy, na projekt parkingu przygotowany przez biuro Jadwigi Jamiołkowskiej (które zaprojektowało także weterynarię) nie zgodzili się miejscy architekci.

Miesiąc temu do uczelni trafiła negatywna opinia miejskiej komisji urbanistyczno-architektonicznej, która jest niezbędna do pozwolenia na budowę. Architektom nie spodobało się m.in. to, że planowany budynek za bardzo "wystawałby” w stronę ul. Głębokiej. – Powstaje pytanie: dlaczego ze wszystkich budynków w campusie uczelni najbardziej ma być eksponowany garaż – mówi Mirosław Hagemejer, główny architekt miasta.

Teraz uczelnia temat kontrowersyjnego parkingu zawiesiła. – Nowe miejsca powstaną obok budowanego właśnie przy ul. Głębokiej centrum naukowego. Można je też stworzyć w miejscu planowanego parkingu wielopoziomowego, na razie tylko na ziemi – wylicza kanclerz Bichta. – Jak uda się zdobyć pieniądze na weterynarię (decyzja na początku przyszłego roku – red), będziemy się zastanawiać, co dalej z budową większego parkingu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Devon
Gość
tomcio
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Devon
Devon (2 kwietnia 2012 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sądziłem, że studenci nie wybierają uczelni kierując się łatwo dostępnymi miejscami parkingowymi przed budynkami, tylko raczej poziomem nauczania i perspektywą znalezienia pracy.

Żacy nasi niech się zajmą nauką, a nie wożeniem furami na zajęcia 500 metrów od akademika/stancji. Za 42 złote mogą jeździć bity miesiąc komunikacją miejską do woli, spacer też zdrowiu nie zaszkodzi. Wielki parking przy samej ulicy to elegancki sposób na rozwalenie całej okolicy pod względem urbanistyki. Poza tym, nie chodzi o to, że urbaniści nie chcą parkingu w ogóle, ale o to, że uczelnia wymyśliła go sobie od ulicy, a nie schowanego z tyłu. Abstrahując już od tego, ciekawe, jak zapychająca się Głęboka miałaby obsłużyć te kilkaset nowych miejsc postojowych?
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2012 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Most resistant to the letter [url=http://www.bagsmalltrade.com]wholesale designer bags[/url]
is to satisfy the searching desires [url=http://www.creditbagsstoretrade.com]coach outlet store[/url]
Fashion generous [url=http://www.nfljerseysmalltrade.com]authentic nfl jerseys[/url]
No substitute for beautiful [url=http://www.topmallhomebags.com]coach handbags on sale[/url]
Top fashion [url=http://www.topcreditbagsonline.com]coach bags outlet[/url]
Preferential new very low prices[url=http://www.topcoachmalltrade.com]coach outlet store online[/url]
Cheap and good-looking [url=http://www.topbagscredit.com]coach bags on sale[/url]
The most popular topic this yeare [url=http://www.topjerseysmalltrade.com]authentic jerseys suppliers[/url]
Fashion generous [url=http://www.topnfljerseysmalltrade.com]nfl jerseys from china[/url] Very glad that you buy
Rozwiń
tomcio
tomcio (8 grudnia 2011 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale problem nie leży w złych intencjach uczelni, bo ta chciała postawić parking, ale w robieniu problemów przez pierdzistołków, czyli miejskich architektów, którym wybitnie zależy na zachowaniu wizerunku Lublina jako ZAPADŁEJ WIOCHY GDZIE "ZABYTKI" MAJĄ PIĘĆDZIESIĄT LAT I WYGLĄDAJĄ [size="6"][font="Arial Black"]OBRZYDLIWIE[/font][/size]
Rozwiń
Antypasożyt
Antypasożyt (8 grudnia 2011 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parkuję pod blokiem u znajomych w Holandii a tu wychodzi Holender i mi mówi cytuje "kolego ja w swoim kraju płacę podatki i utrzymuję kraj a ty przyjechałeś i zajmujesz mi miejsce parkingowe teraz ja muszę zaparkować 200m dalej to jest dla mnie niesprawiedliwe" pomyślałem burak nie lubi Polaków i się czepił, bez słowa protestu przeparkowałem i spacerek urządziłem 200 metrowy!!!
Jestem w Polsce na ogromnym placu przy jednej z ulicy hipermarket niemiecki na następnej francuski na następnej jeszcze jakaś inna firma zagraniczna zajmuje ogromny plac WIĘC MOŻE DO CHOLERY JEŻELI NIE PŁACĄ W NASZYM KRAJU PODATKÓW, A POLSKICH PRACOWNIKÓW TRAKTUJĄ JAK NIEWOLNIKÓW TO PRZYNAJMNIEJ NIECH MIESZKAŃCOM PARKINGI PIĘTROWE WYBUDUJĄ KOSZTEM ZAJMOWANEGO PRZEZ NICH POLSKIEGO TERENU!!!
Rozwiń
krzysztof
krzysztof (8 grudnia 2011 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
studenci wybiorą inne uczelnie w innych miastach, gdzie są parkingi, ale "kanclerz" ani "rektor" tego nie rozumieją!!!
Władze lublina w szerszym znaczeni tego problemu też tego nie ogarniają!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!