czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin nie musi być wiochą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2006, 19:33
Autor: RAFAŁ PANAS

Jak ściągnąć do miasta inwestorów, jak promować miasto, czy obecny prezydent dobrze wywiązuje się z obowiązków - to część tematów z dzisiejszej debaty kandydatów na prezydenta Lublina. Do hotelu Victoria przyszło siedmiu kandydatów, trzech się nie stawiło. Spotkanie zorganizował Lubelski Sejmik Gospodarczy oraz Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Marian Kowalski (Unia Polityki Realnej)

- Najpierw zlikwiduję biuro promocji. Nie widać efektów jego działań. W Lublinie nie ma ringu bokserskiego, choć kosztuje tylko 22 tys. zł, a zawody przyciągają masę ludzi. Najprostsza decyzja urzędników trwa długo, zwykli ludzie nie mają szans prowadzić działalności gospodarczej.

Elżbieta Lasota (Blok Obywatelski Kochamy Lublin)

- Pieniądze z Unii Europejskiej nam miasta nie posprzątają. To wymaga aktywności służb miejskich. Prowadziłam biznes i wiem, że w Lublinie nie opłaca się inwestować. Trzeba stworzyć odpowiednie warunki i udogodnienia dla przedsiębiorców.

Andrzej Pruszkowski (Prawo i Sprawiedliwość)

- W kilkanaście miesięcy zredukujemy bezrobocie. Warunkiem rozwoju przedsiębiorczości jest dostępność komunikacyjna oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki mojemu wyjazdowi do Chin lubelskie firmy nawiązały kontakty z tamtejszymi firmami.


Jan Sęk (Polskie Stronnictwo Ludowe)

- Chcemy skończyć z mentalną wiochą w Lublinie. Żeby Lublin był bramą Wschodu, trzeba rozwijać przemysły kultury, biopaliwa, kontakty z Ukrainą. Lublin potrzebuje wystrzałowych imprez, np. Festiwalu Kultury Staropolskiej.

Izabella Sierakowska (Lewica i Demokraci)

- Nie mam zamiaru jeździć po całym świecie. Chcę, żeby Lublin rozwijał się dynamiczniej, był przyjazny inwestorom, miał przyzwoity stadion. Przedsiębiorcy muszą wiedzieć, że czekają na nich przygotowane tereny pod inwestycje. Lublin będzie elegancki, czysty, wesoły.

Zbigniew Wojciechowski (Idziemy Razem - Lubelska Centroprawica)

- Chwała ustępującemu prezydentowi za podróże do Chin i Meksyku. Dzięki temu o Lublinie w ogóle ktoś wie. Głównym przemysłem powinna być turystyka, trzeba też postawić na sport. Źle się dzieje w urzędzie, jeśli na prostą decyzję czeka się dłużej niż trwa później budowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!