Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2010 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Lublin: Nowe bilety i dodatkowe linie w autobusach komunikacji miejskiej

0 19 A A

Bilety sześciogodzinne, trzydniowe i nowe linie, które dojeżdżałyby do Dysa, Jakubowic, a nawet Krasienina. Takie nowości planuje wprowadzić Zarząd Transportu Miejskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sprawie biletów strefowych ZTM kontaktował się już z przedstawicielami podmiejskich gmin. I to właśnie podczas takich spotkań wypłynęła sprawa przedłużenia linii lub wprowadzenia nowych kursów. – Dostałem kilka pism z prośbami o połączenie z Lublinem. Obecnie popiera to kilkadziesiąt osób – mówi Jarosław Królik, zastępca wójta gminy Niemce.

Do tej pory do gminy Niemce dojeżdża tylko linia 24, która staje na Elizówce. – Ludzie proszą o wprowadzenie połączeń z drugą częścią gminy, od strony Dysa – dodaje Jarosław Królik.

Trasa, nad którą zastanawiają się władze gminy, prowadziłaby przez ulicę Choiny, potem do granic miasta i dalej do Jakubowic Konińskich i Dysa. – Autobus dojeżdżałby w okolice dworu Anna – opisuje trasę zastępca wójta.

Władze gminy czekają teraz na wyliczenia ZTM, ile musiałyby dopłacać do takich kursów. – Musimy także zastanowić się, gdzie umiejscowić przystanek nawrotowy, nie mamy miejsca na taką zatokę – dodaje Królik.

Rozwiązaniem problemu ma być rondo w Krasieninie, które gmina chciałaby wybudować w przyszłym roku. Tam autobus mógłby kończyć kurs. – Drugi –Niemce–Krasienin–Lublin – tłumaczy Jarosław Królik.

Jeśli któryś z pomysłów zaakceptuje Rada Gminy, nowa linia mogłaby ruszyć w przyszłym roku. – Ja jestem jak najbardziej "za”, mieszkam trzy kilometry za Lublinem w Jakubowicach i jestem uzależniona od samochodu męża – mówi pani Krystyna z Jakubowic Konińskich.

To nie jedyna nowość, jaką planuje wprowadzić ZTM. – Zastanawiamy się nad biletami sześciogodzinnymi. Byłyby idealne dla osób, które przyjeżdżają do Lublina z innego miasta coś załatwić – ocenia Lech Pudło, dyrektor ZTM w Lublinie. – Równie ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie biletów okresowych na 3 dni. Teraz najkrótsze obowiązują 10 dni, ale kupując taki bilet, musimy sobie wyrobić elektroniczną kartę, taką jak na przejazdówki miesięczne – dodaje.

Bilety na trzy dni byłyby papierowe. – To dobre rozwiązanie dla turystów, po co mają wyrabiać kartę elektroniczną, skoro później nie będą z niej już korzystać – zaznacza Lech Pudło.
Nowe rozwiązania mogłyby zacząć obowiązywać pod koniec roku.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qavtan / 19 września 2010 o 19:10
Kolejny artykuł o komunikacji miejskiej, w której nie ma słowa o BUS pasach - to przykre.
Avatar
Tomasz / 18 września 2010 o 00:15
Jest wszysko fajnie gdy dana osoba kandydujaca popiera petycjae swoich wyborcow.Zostaje zalatwiony autobus miajski na danej trasie.Kiedy sie konczy kadydatura wszystko idzie w zapominienie.Wniosek z tego cyt.slowa kabaretu >>> najpierw na mnie zaglosujcie ,potem z tylu pocalujcie.Tak sie dzieje z linia 78.
Avatar
mieszkanka motycza / 17 września 2010 o 23:08
jeszcze dodatkowe polaczenie do MOtycza bo przeciez ostatni bus o 17.40 to "CIUT" za wczesnie... sama koncze zajecia 3 razy w tygodniu o 20 no i czym mam wrocic do domu Panie WOjcie gminy Konopnica?? oczywiscie gdybym w Radawcu mieszkala no to nie mialabym o co sie martwic bo przeciez tamta wiocha jest uwielbiana przez Wojtta gminy Konopnica... nie da sie ukryc ze rodzima wies jest traktowana inaczek! lepiej! niz inne sasiadujace... a MOtycz to przeciez rzut beretem od Lublina... szkoda tylko ze tak ciagle 100 lat za murzynami...
Avatar
Golec / 17 września 2010 o 22:22
A co z busami jeżdżącymi trasami Lubartów-Niemce-Lublin, Dys-Jakubowice-Lublin, itp.? Bilety są można powiedzieć tańsze od komunikacji miejskiej i i często jeżdżą, i co? Źle? Pewnie, niech zbankrutują!
Avatar
niki / 17 września 2010 o 21:38
Czy doczekamy linii którą można przejechać całą ul. Głęboką? Byłoby to korzystne dla wielu osób i trasa szybka do przejechania, a nie naokoło przez Lipową lub LSM trzeba jechać
Avatar
alkoholik / 17 września 2010 o 17:06
CIEKAWE ILE AUTOR MYŚLAŁ NAD TYTUŁEM TEJ NOTKI HA HA HA !!!!
Avatar
carmelcookie / 17 września 2010 o 14:11
Nie rozumiem dlaczego zostaną wprowadzone bilety 3 dniowe? W sumie przydatne będą dla osób studiujących w systemie niestacjonarnym, hmmm. Ja osobiście apeluję o bilety 5 dniowe
Avatar
pasażer / 17 września 2010 o 12:08
Ludzie jakie linie do Jastkowa czy Dysa? Przecież napisane jest już w tytule: "Dodatkowe linie W AUTOBUSACH". Po prostu na podłodze w autobusach jakieś linie zostaną namalowane i na tym się skończy
Avatar
P. / 17 września 2010 o 11:01
[quote name='DB25' date='17 wrzesień 2010 - 10:00 ' timestamp='1284710405' post='348652']
a dlaczego nie 10 godzinne, zeby na jednym bilecie nie dojechac do pracy i potem wrocic do domu. szczegolnie przydane dla osob, ktore jezdza z przesiadkami a nie jezdza codziennie
[/quote]
Lepsze byłyby chyba 2 bilety 1-godzinne. A teraz jest 24-godzinny (równowartość 4,58 biletów jednorazowych, czyli korzystny przy 5 przejazdach)
Avatar
Abradab / 17 września 2010 o 10:46
Bilet elektroniczny? Wydrukowałem sobie formularz ze strony WWW, wypełniłem, pojechałem na Al. Kraśnickie, podałem formularz i dowód, pani zeskanowała zdjęcie z dowodu i po 5 minutach miałem bilet elektroniczny - szok
Avatar
Qavtan / 19 września 2010 o 19:10
Kolejny artykuł o komunikacji miejskiej, w której nie ma słowa o BUS pasach - to przykre.
Avatar
Tomasz / 18 września 2010 o 00:15
Jest wszysko fajnie gdy dana osoba kandydujaca popiera petycjae swoich wyborcow.Zostaje zalatwiony autobus miajski na danej trasie.Kiedy sie konczy kadydatura wszystko idzie w zapominienie.Wniosek z tego cyt.slowa kabaretu >>> najpierw na mnie zaglosujcie ,potem z tylu pocalujcie.Tak sie dzieje z linia 78.
Avatar
mieszkanka motycza / 17 września 2010 o 23:08
jeszcze dodatkowe polaczenie do MOtycza bo przeciez ostatni bus o 17.40 to "CIUT" za wczesnie... sama koncze zajecia 3 razy w tygodniu o 20 no i czym mam wrocic do domu Panie WOjcie gminy Konopnica?? oczywiscie gdybym w Radawcu mieszkala no to nie mialabym o co sie martwic bo przeciez tamta wiocha jest uwielbiana przez Wojtta gminy Konopnica... nie da sie ukryc ze rodzima wies jest traktowana inaczek! lepiej! niz inne sasiadujace... a MOtycz to przeciez rzut beretem od Lublina... szkoda tylko ze tak ciagle 100 lat za murzynami...
Avatar
Golec / 17 września 2010 o 22:22
A co z busami jeżdżącymi trasami Lubartów-Niemce-Lublin, Dys-Jakubowice-Lublin, itp.? Bilety są można powiedzieć tańsze od komunikacji miejskiej i i często jeżdżą, i co? Źle? Pewnie, niech zbankrutują!
Avatar
niki / 17 września 2010 o 21:38
Czy doczekamy linii którą można przejechać całą ul. Głęboką? Byłoby to korzystne dla wielu osób i trasa szybka do przejechania, a nie naokoło przez Lipową lub LSM trzeba jechać
Avatar
alkoholik / 17 września 2010 o 17:06
CIEKAWE ILE AUTOR MYŚLAŁ NAD TYTUŁEM TEJ NOTKI HA HA HA !!!!
Avatar
carmelcookie / 17 września 2010 o 14:11
Nie rozumiem dlaczego zostaną wprowadzone bilety 3 dniowe? W sumie przydatne będą dla osób studiujących w systemie niestacjonarnym, hmmm. Ja osobiście apeluję o bilety 5 dniowe
Avatar
pasażer / 17 września 2010 o 12:08
Ludzie jakie linie do Jastkowa czy Dysa? Przecież napisane jest już w tytule: "Dodatkowe linie W AUTOBUSACH". Po prostu na podłodze w autobusach jakieś linie zostaną namalowane i na tym się skończy
Avatar
P. / 17 września 2010 o 11:01
[quote name='DB25' date='17 wrzesień 2010 - 10:00 ' timestamp='1284710405' post='348652']
a dlaczego nie 10 godzinne, zeby na jednym bilecie nie dojechac do pracy i potem wrocic do domu. szczegolnie przydane dla osob, ktore jezdza z przesiadkami a nie jezdza codziennie
[/quote]
Lepsze byłyby chyba 2 bilety 1-godzinne. A teraz jest 24-godzinny (równowartość 4,58 biletów jednorazowych, czyli korzystny przy 5 przejazdach)
Avatar
Abradab / 17 września 2010 o 10:46
Bilet elektroniczny? Wydrukowałem sobie formularz ze strony WWW, wypełniłem, pojechałem na Al. Kraśnickie, podałem formularz i dowód, pani zeskanowała zdjęcie z dowodu i po 5 minutach miałem bilet elektroniczny - szok
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 5 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 28 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 55 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!