poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Nowe osiedle może powstać przy ul. Łęczyńskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2013, 19:30
Autor: Dominik Smaga

Osiedle bloków może powstać przy ul. Łęczyńskiej w miejscu fabryki wag. Zakład chce przenieść się w inne miejsce.

Zmiana przeznaczenia działki przy Łęczyńskiej znalazła się w projekcie planu zagospodarowania terenów w rejonie ul. Łęczyńskiej. Plan dotyczy dużego terenu. – Zajmującego powierzchnię ok. 100 ha – precyzuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta.

2,8 ha terenu zajmują obecnie Lubelskie Fabryki Wag FAWAG, które prowadzą produkcję na działce przy ul. Łęczyńskiej 58. Właściciel zakładu, Fundusz Inwestycyjny Mars chce przenieść fabrykę w inne miejsce. – Dlatego sami wystąpiliśmy do miejskich planistów o zmianę przeznaczenia naszej nieruchomości – przyznaje Józef Sidor, prezes LFW FAWAG.

Urzędnicy uwzględnili tę prośbę. – W projekcie planu te tereny są przewidziane pod budowę budynków wielorodzinnych – potwierdza Krzyżanowska. Nie wiadomo jednak, kiedy fabryka się stąd wyniesie.

Spółka już dwa razy próbowała sprzedać nieruchomość w drodze przetargu. – Niestety nie spotkaliśmy się z ceną z oferentami – mówi Sidor. Ostatni przetarg odbył się wiosną, wtedy cena wywoławcza nieruchomości wraz ze znajdującymi się na niej budynkami została określona na 6,2 miliona złotych.

Teraz FAWAG próbuje przeprowadzić inny scenariusz: sprzedaje część działki, a na pozostałym terenie nadal prowadzi produkcję. – Prowadzimy rozmowy z dwoma podmiotami, ale nic nie jest jeszcze przesądzone – zastrzega prezes. Wiadomo, że preferowanym przez właściciela rozwiązaniem jest sprzedaż całości gruntu i przeniesienie produkcji w inne miejsce. – Mamy kilka ofert i kilka miejsc, łącznie z umiejscowieniem zakładu w podstrefie ekonomicznej na Felinie.

Nowy plan zagospodarowania terenów przy ul. Łęczyńskiej jest wyłożony do wglądu do 9 sierpnia, w tym czasie ma się odbyć publiczna debata w tej sprawie. Uwagi można będzie składać do 23 sierpnia.

– Jeśli uda się nam poprzestać na pierwszym wyłożeniu projektu, wtedy jesienią plan byłby poddany pod głosowanie w Radzie Miasta – mówi Krzyżanowska. – Jeśli z powodu uwag konieczne będzie ponowne publiczne wyłożenie, wtedy do głosowania dojdzie pod koniec roku.

Plan zakłada ponadto m.in. objęcie ochroną bulwarów nad Bystrzycą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
fr
asd
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 września 2015 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepiej niech tam zrobią jakiś porządny internet a nie na gównianych radiówkach będę się katować.
Rozwiń
fr
fr (15 lipca 2013 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

eee, to w końcu naprawią Łęczyńską :))

Rozwiń
asd
asd (15 lipca 2013 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale kto normalny chciałby tam mieszkać?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!