Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2010 r.
13:24
Edytuj ten wpis

Lublin po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (sz)
0 19 A A

O godz. 15.15 w sali obrad Rady Miasta lubelskiego Ratusza została wyłożona Księga Kondolencyjna. W południe w Archikatedrze Lubelskiej rozpoczęły się modlitwy w intencji wszystkich, którzy zginęli w katastrofie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Coraz więcej ludzi gromadzi się w innych lubelskich kościołach. – Żal i smutek. Nie mam słów – mówi Jerzy Boguszewski z Lublina. – Wobec takiego dramatu polityka schodzi na drugi plan. Straszna tragedia – mówi Kamil Sawka z Lublina. – Dramat. Tragedia – w głosie Roberta Kublikowskiego z Lublina słychać wzruszenie.

– Wobec takiej tragedii zostaje milczenie. I modlitwa – mówi ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry.

O dramacie Polaków wiedzą już obcokrajowcy. – O katastrofie usłyszałem w autobusie. Nie wierzyłem, że to prawda. A jednak. Chciałem za pośrednictwem Dziennika Wschodniego złożyć Polakom serdeczne wyrazy współczucia. To ciężkie chwile dla waszego narodu. Jestem z wami – mówi Branislav Valent z Belgradu.

Lublin po tragedii:

Do wyrazów współczucia dołączają się uchodźcy mieszkający w Lublinie. Hasan Hysryjev z Czeczenii sam podszedł do nas na deptaku.

– Solidaryzuję się z Polakami. Szok. Bardzo przeżyłem tragedię. Nie mogę uwierzyć w katastrofę. Nie mogę wierzyć w to, że zawiniła mgła – mówi urywanym głosem.

Zamyśla się: – Zginął prezydent, którego Rosja nie mogła złamać. Lech Kaczyński mówił prosto i bez ogródek. Był niewygodnym partnerem do rozmów – dodaje Hysryjev.

Proboszcz Archikatedry Lubelskiej ks. Adam Lewandowski: Nie wyobrażam sobie, żeby ten dramat wykorzystywano do celów politycznych:

– Wstrząs. Mimo, że mam inne poglądy polityczne, to bardzo przeżywam dramat na lotnisku – mówi Paweł Jabłoński. W Archikatedrze Lubelskiej ludzie zaczęli gromadzić się już o godzinie 11. W samo południe przed ołtarzem z obrazem Madonny rozpoczęły się modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie.

Poprowadził je ks. ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry. W niedzielę o godz. 17 rozpocznie się w archikatedrze msza, którą w intencji ofiar odprawi arcybiskup Józef Życiński. – Wobec takiej tragedii zostaje milczenie. I modlitwa. Jak sobie dać rady z tragedią? Wyciszyć się. Wierzę, że w takiej chwili wszelkie spory zejdą na drugi plan – powiedział wzruszony ks. Lewandowski.

Wieczorna modlitwa na dziedzińcu KUL:


Prezydent Adam Wasilewski prosi lublinian o odwołanie imprez:


Mieszkańcy Lublina wpisują się do księgi kondolencyjnej po katastrofie samolotu, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński:


Rekonstrukcja katastrofy:


Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2010 o 14:48
WITAŁY go ci, ktory go tam wiezły...(wojskowa zaloga samolotu), prezydent - głowny dowodca wojska, generalowie wojska, tych 2 "czarnych" też z wojska - nie ochroniły tych, który im powierzyły swoje życie
ŻEGNAĆ będzie rząd i cały naród - razem z Tobą i ukochanym WP
Avatar
Andrzej / 12 kwietnia 2010 o 10:35
Przy powitaniu zwłok na lotnisku okazało się kto krajem rządzi Dwóch "czarnych" wita ciało prezydenta jakimś dziwnym śpiewem (dobrze że nie tańcem). Czy to jest Polski Rząd? . Kto wreszcie w tym kraju rządzi? bo z tego wniosek że czarni Kraj w środku Europy w XXI wieku a rytuały ze średniowiecza. Wstyd dla Polski Wstyd dla Narodu. GDZIE BYŁ I JEST RZĄD?
Avatar
moniq / 12 kwietnia 2010 o 09:04
nie wierzę...ciągle nie mogę uwierzyć...!!!

"wieczny odpoczynek racz IM dać PANIE.."
Avatar
farsoes / 11 kwietnia 2010 o 23:31
bambosh... ważyłeś sobie dzisiaj głowę?
Avatar
miglanc / 11 kwietnia 2010 o 23:28
~SYLWESTER~ napisał:
... Bardzo prosimy IPN o uformowanie takiej Komisji natychmiast . Dlatego Komisja IPN, bo Premier Tusk i antypolskie ugrupo
wanie "PO" nie ma zaufania i autorytetu w Polskim Narodzie
.



noo, gdzieś tak ze 60% tylko

czyżbym trafił na portal nawiedzonych ??
Avatar
~SYLWESTER~ / 11 kwietnia 2010 o 23:10
TRAGEDIA NARODOWA !!!. Dziwić może, że nie powołano natychmiast, Międzynarodowej Komisji i Polskiej Komisji (sic?). Międzynarodowej
Komisji, gdyż zginęło Dwóch Prezydentow Polski na terenie obcego Państwa a Polska Komisja , gdyż samolot prezydencki jest pod ścisłą kontrolą te
chniczną i posiada najlepszych doświadczonych pilotów (!). Nadmienić należy, iż Kontrakt z dn. 9.04.09 na remont i modyfikacje obu Rządowych
TU-154M podczas przetargu wygrały MAW TELECOM INTERNATIONALE i POLIT-EWLEKTRONIK rosyjskie firmy podpisując z MON tenże Kontrakt war
tości aż 69,637 milionów zł.
Nie zapominajmy, że nie tak dawno, z do dziasiaj nieznanych przyczyn, rozbił się samolot z najlepszymi polskimi pilotami na pokładzie (?).
Wątku "wewnętrznej polityki "PO" - "PIS" nie można brać pod uwagę, bo była by to "polityczna śmierć" tego ugrupowania !.
Dla całej Polski, najbardziej wiarygodną Komisją Ustaleń Przyczyn Katastrofy, będzie wystawiona natychmiast KOMISJA INSTUTU PAMIECI
NARODOWEJ (IPN) . Bardzo prosimy IPN o uformowanie takiej Komisji natychmiast . Dlatego Komisja IPN, bo Premier Tusk i antypolskie ugrupo
wanie "PO" nie ma zaufania i autorytetu w Polskim Narodzie .
CZESC PAMIECI OFIAROM KATASTROFY.
TRAGEDIA NARODOWA !!!. Dziwić może, że nie powołano natychmiast, Międzynarodowej Komisji i Polskiej Komisji (sic?). Międzynarodowej
Komisji, gdyż zginęło Dwóch Prezydentow Polski na terenie obcego Państwa a Polska Komisja , gdyż samolot prezydencki jest pod ścisłą kontrolą te
chniczną i posiada najlepszych doświadczonych pilotów (!). Nadmienić należy, iż Kontrakt z dn. 9.04.09 na remont i modyfikacje obu Rządowych
TU-154M podczas przetargu wygrały MAW TELECOM INTERNATIONALE i POLIT-EWLEKTRONIK rosyj... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 22:12
bamosz - ty jakiś nienormalny jesteś ?
wszędzie widzisz teorie spiskowe ?
zaraz napiszesz, że pilot był z platformy i złośliwie rozbił samolot...
Avatar
bambosh / 11 kwietnia 2010 o 19:01
Myślę,że w internecie znajdziecie więcej prawdy-bo piszą ludzie "bezstronni"-a media (telewizja)kłamią -wszak Platformie już od jakiegoś czasu zależało na tym,aby"przejąć"media i"pokazywać"to,co jest (że tak powiem) "wygodne" i na chwałę Platformy...
Avatar
bambosh / 11 kwietnia 2010 o 18:52
Widzę,że ja tylko"napomknąłem"na ten temat-ale dużo na ten temat pisze na forum O2 (na forum TLENu). Nie wierzę w "Łzy Putina"-to tak jak dziadkowie opowiadają,że w kiedyś w polskich szkołach"płakano"z powodu śmierci Stalina...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 18:43
bambosh
masz na myśli przepaloną żaróweczkę-kontrolkę ?
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2010 o 14:48
WITAŁY go ci, ktory go tam wiezły...(wojskowa zaloga samolotu), prezydent - głowny dowodca wojska, generalowie wojska, tych 2 "czarnych" też z wojska - nie ochroniły tych, który im powierzyły swoje życie
ŻEGNAĆ będzie rząd i cały naród - razem z Tobą i ukochanym WP
Avatar
Andrzej / 12 kwietnia 2010 o 10:35
Przy powitaniu zwłok na lotnisku okazało się kto krajem rządzi Dwóch "czarnych" wita ciało prezydenta jakimś dziwnym śpiewem (dobrze że nie tańcem). Czy to jest Polski Rząd? . Kto wreszcie w tym kraju rządzi? bo z tego wniosek że czarni Kraj w środku Europy w XXI wieku a rytuały ze średniowiecza. Wstyd dla Polski Wstyd dla Narodu. GDZIE BYŁ I JEST RZĄD?
Avatar
moniq / 12 kwietnia 2010 o 09:04
nie wierzę...ciągle nie mogę uwierzyć...!!!

"wieczny odpoczynek racz IM dać PANIE.."
Avatar
farsoes / 11 kwietnia 2010 o 23:31
bambosh... ważyłeś sobie dzisiaj głowę?
Avatar
miglanc / 11 kwietnia 2010 o 23:28
~SYLWESTER~ napisał:
... Bardzo prosimy IPN o uformowanie takiej Komisji natychmiast . Dlatego Komisja IPN, bo Premier Tusk i antypolskie ugrupo
wanie "PO" nie ma zaufania i autorytetu w Polskim Narodzie
.



noo, gdzieś tak ze 60% tylko

czyżbym trafił na portal nawiedzonych ??
Avatar
~SYLWESTER~ / 11 kwietnia 2010 o 23:10
TRAGEDIA NARODOWA !!!. Dziwić może, że nie powołano natychmiast, Międzynarodowej Komisji i Polskiej Komisji (sic?). Międzynarodowej
Komisji, gdyż zginęło Dwóch Prezydentow Polski na terenie obcego Państwa a Polska Komisja , gdyż samolot prezydencki jest pod ścisłą kontrolą te
chniczną i posiada najlepszych doświadczonych pilotów (!). Nadmienić należy, iż Kontrakt z dn. 9.04.09 na remont i modyfikacje obu Rządowych
TU-154M podczas przetargu wygrały MAW TELECOM INTERNATIONALE i POLIT-EWLEKTRONIK rosyjskie firmy podpisując z MON tenże Kontrakt war
tości aż 69,637 milionów zł.
Nie zapominajmy, że nie tak dawno, z do dziasiaj nieznanych przyczyn, rozbił się samolot z najlepszymi polskimi pilotami na pokładzie (?).
Wątku "wewnętrznej polityki "PO" - "PIS" nie można brać pod uwagę, bo była by to "polityczna śmierć" tego ugrupowania !.
Dla całej Polski, najbardziej wiarygodną Komisją Ustaleń Przyczyn Katastrofy, będzie wystawiona natychmiast KOMISJA INSTUTU PAMIECI
NARODOWEJ (IPN) . Bardzo prosimy IPN o uformowanie takiej Komisji natychmiast . Dlatego Komisja IPN, bo Premier Tusk i antypolskie ugrupo
wanie "PO" nie ma zaufania i autorytetu w Polskim Narodzie .
CZESC PAMIECI OFIAROM KATASTROFY.
TRAGEDIA NARODOWA !!!. Dziwić może, że nie powołano natychmiast, Międzynarodowej Komisji i Polskiej Komisji (sic?). Międzynarodowej
Komisji, gdyż zginęło Dwóch Prezydentow Polski na terenie obcego Państwa a Polska Komisja , gdyż samolot prezydencki jest pod ścisłą kontrolą te
chniczną i posiada najlepszych doświadczonych pilotów (!). Nadmienić należy, iż Kontrakt z dn. 9.04.09 na remont i modyfikacje obu Rządowych
TU-154M podczas przetargu wygrały MAW TELECOM INTERNATIONALE i POLIT-EWLEKTRONIK rosyj... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 22:12
bamosz - ty jakiś nienormalny jesteś ?
wszędzie widzisz teorie spiskowe ?
zaraz napiszesz, że pilot był z platformy i złośliwie rozbił samolot...
Avatar
bambosh / 11 kwietnia 2010 o 19:01
Myślę,że w internecie znajdziecie więcej prawdy-bo piszą ludzie "bezstronni"-a media (telewizja)kłamią -wszak Platformie już od jakiegoś czasu zależało na tym,aby"przejąć"media i"pokazywać"to,co jest (że tak powiem) "wygodne" i na chwałę Platformy...
Avatar
bambosh / 11 kwietnia 2010 o 18:52
Widzę,że ja tylko"napomknąłem"na ten temat-ale dużo na ten temat pisze na forum O2 (na forum TLENu). Nie wierzę w "Łzy Putina"-to tak jak dziadkowie opowiadają,że w kiedyś w polskich szkołach"płakano"z powodu śmierci Stalina...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2010 o 18:43
bambosh
masz na myśli przepaloną żaróweczkę-kontrolkę ?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 21 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 24

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!