środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2010, 13:24
Autor: (sz)

O godz. 15.15 w sali obrad Rady Miasta lubelskiego Ratusza została wyłożona Księga Kondolencyjna. W południe w Archikatedrze Lubelskiej rozpoczęły się modlitwy w intencji wszystkich, którzy zginęli w katastrofie.

Coraz więcej ludzi gromadzi się w innych lubelskich kościołach. – Żal i smutek. Nie mam słów – mówi Jerzy Boguszewski z Lublina. – Wobec takiego dramatu polityka schodzi na drugi plan. Straszna tragedia – mówi Kamil Sawka z Lublina. – Dramat. Tragedia – w głosie Roberta Kublikowskiego z Lublina słychać wzruszenie.

– Wobec takiej tragedii zostaje milczenie. I modlitwa – mówi ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry.

O dramacie Polaków wiedzą już obcokrajowcy. – O katastrofie usłyszałem w autobusie. Nie wierzyłem, że to prawda. A jednak. Chciałem za pośrednictwem Dziennika Wschodniego złożyć Polakom serdeczne wyrazy współczucia. To ciężkie chwile dla waszego narodu. Jestem z wami – mówi Branislav Valent z Belgradu.

Lublin po tragedii:

Do wyrazów współczucia dołączają się uchodźcy mieszkający w Lublinie. Hasan Hysryjev z Czeczenii sam podszedł do nas na deptaku.

– Solidaryzuję się z Polakami. Szok. Bardzo przeżyłem tragedię. Nie mogę uwierzyć w katastrofę. Nie mogę wierzyć w to, że zawiniła mgła – mówi urywanym głosem.

Zamyśla się: – Zginął prezydent, którego Rosja nie mogła złamać. Lech Kaczyński mówił prosto i bez ogródek. Był niewygodnym partnerem do rozmów – dodaje Hysryjev.

Proboszcz Archikatedry Lubelskiej ks. Adam Lewandowski: Nie wyobrażam sobie, żeby ten dramat wykorzystywano do celów politycznych:

– Wstrząs. Mimo, że mam inne poglądy polityczne, to bardzo przeżywam dramat na lotnisku – mówi Paweł Jabłoński. W Archikatedrze Lubelskiej ludzie zaczęli gromadzić się już o godzinie 11. W samo południe przed ołtarzem z obrazem Madonny rozpoczęły się modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie.

Poprowadził je ks. ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry. W niedzielę o godz. 17 rozpocznie się w archikatedrze msza, którą w intencji ofiar odprawi arcybiskup Józef Życiński. – Wobec takiej tragedii zostaje milczenie. I modlitwa. Jak sobie dać rady z tragedią? Wyciszyć się. Wierzę, że w takiej chwili wszelkie spory zejdą na drugi plan – powiedział wzruszony ks. Lewandowski.

Wieczorna modlitwa na dziedzińcu KUL:


Prezydent Adam Wasilewski prosi lublinian o odwołanie imprez:


Mieszkańcy Lublina wpisują się do księgi kondolencyjnej po katastrofie samolotu, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński:


Rekonstrukcja katastrofy:


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Andrzej
moniq
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 kwietnia 2010 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WITAŁY go ci, ktory go tam wiezły...(wojskowa zaloga samolotu), prezydent - głowny dowodca wojska, generalowie wojska, tych 2 "czarnych" też z wojska - nie ochroniły tych, który im powierzyły swoje życie
ŻEGNAĆ będzie rząd i cały naród - razem z Tobą i ukochanym WP
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (12 kwietnia 2010 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przy powitaniu zwłok na lotnisku okazało się kto krajem rządzi Dwóch "czarnych" wita ciało prezydenta jakimś dziwnym śpiewem (dobrze że nie tańcem). Czy to jest Polski Rząd? . Kto wreszcie w tym kraju rządzi? bo z tego wniosek że czarni Kraj w środku Europy w XXI wieku a rytuały ze średniowiecza. Wstyd dla Polski Wstyd dla Narodu. GDZIE BYŁ I JEST RZĄD?
Rozwiń
moniq
moniq (12 kwietnia 2010 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wierzę...ciągle nie mogę uwierzyć...!!!

"wieczny odpoczynek racz IM dać PANIE.."
Rozwiń
farsoes
farsoes (11 kwietnia 2010 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bambosh... ważyłeś sobie dzisiaj głowę?
Rozwiń
miglanc
miglanc (11 kwietnia 2010 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~SYLWESTER~ napisał:
... Bardzo prosimy IPN o uformowanie takiej Komisji natychmiast . Dlatego Komisja IPN, bo Premier Tusk i antypolskie ugrupo
wanie "PO" nie ma zaufania i autorytetu w Polskim Narodzie
.noo, gdzieś tak ze 60% tylko

czyżbym trafił na portal nawiedzonych ??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!