Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2015 r.
15:51

Lublin pożyczy pieniądze w Luksemburgu. Na inwestycje

Autor: Zdjęcie autora drs
0 18 A A
Europejski Bank Inwestycyjny
Europejski Bank Inwestycyjny

Pół miliarda złotych kredytu zamierza wziąć samorząd Lublina w Europejskim Banku Inwestycyjnym z siedzibą w Luksemburgu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zgodę na taki dług prezydent poprosił Radę Miasta, która decyzję w tej sprawie ma podjąć 19 listopada.

Zarząd banku przyznał już Lublinowi limit kredytowy, z którego miasto miałoby wziąć 100 mln zł w przyszłym roku, po 150 mln w kolejnych dwóch latach oraz 100 mln zł w roku 2019.

Fundusze miałyby być przeznaczone na inwestycje, m.in. w transport i komunikację, sport, rekreację, edukację i naukę.

Według zapowiedzi władz miasta spłata kapitału miałaby nastąpić najpóźniej do roku 2045. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 o 12:07
czy ktos wreszcie zainteresuje sie wapinna na wszystko inne sa pieniadze tylko nie na wapienna
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 18:28
Dobrze żyć na krechę !!!!!! lecz póżniej trzeba to spłacać !!!!!! Żuk nie będzie spłacał jak rownież jego kolesie którzy przy okazji POwiększa swoje prywatne konta ale cóż? (Polak mądry PO szkodzie)
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 09:42
Wspólna Kasa ( Łysoń + grupa Kowalczyka ) to specjaliści od POżyczek i wydawania finansów Gminy Lublin. A rowerki mokną już tydzień i będą mokły do 1 grudnia 2015 r. Ot to ta nasi przedsiębiorczość Wspólnych...
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 21:23

radzę się przejechać na Felin i nie wypisywać głupot w stylu: "w Lublinie praca jest tylko w galeriach" :) w mieście powstają fabryki, branża IT ma się jak nigdy wcześniej, biurowce w całym mieście powstają jak grzyby po deszczu, Centrum Zana, park przemysłowy, Szeligowskiego, itd

11 listopada mamy święto niepodległości. I niestety do Lublina zamiast haseł Bóg, Honor i Ojczyzna  bardziej pasują hasła głód, horror i drożyzna. Młodzi ludzie nie mają mieszkań, pracują na śmieciówkach, zarabiają byle ile, kończą studia i pracują fizycznie. Powodzi się nielicznym, na moje oko w miarę dobrą sytuację ma około 20 % młodych ludzi. Znaczną rolę w znalezieniu pracy mają znajomości i  układy. Powodzi się dobrze tym co mają fach w ręku i pracują po kilkanaście godzin dziennie, zajmują wysokie stanowiska w urzędach, ewentualnie wyszli z bogatego domu i zostali ustawieni przez rodzinę................. Ale dzięki Bogu już po wyborach, drużyna PO odchodzi do lamusa. Miejmy nadzieję, że w naszym mieście będzie już tylko lepiej.......

11 listopada mamy święto niepodległości. I niestety do Lublina zamiast haseł Bóg, Honor i Ojczyzna  bardziej pasują hasła głód, horror i drożyzna. Młodzi ludzie nie mają mieszkań, pracują na śmieciówkach, zarabiają byle ile, kończą studia i pracują fizycznie. Powodzi się nielicznym, na moje oko w miarę dobrą sytuację ma około 20 % młodych ludzi. Znaczną rolę w znalezieniu pracy mają znajomości i  układy. Powodzi się dobrze tym co mają fach w ręku i pracują po kilkanaście godzin dziennie, zajmują wysokie stanowiska ... rozwiń

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 21:06
radzę się przejechać na Felin i nie wypisywać głupot w stylu: "w Lublinie praca jest tylko w galeriach" :) w mieście powstają fabryki, branża IT ma się jak nigdy wcześniej, biurowce w całym mieście powstają jak grzyby po deszczu, Centrum Zana, park przemysłowy, Szeligowskiego, itd
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 21:06
radzę się przejechać na Felin i nie wypisywać głupot w stylu: "w Lublinie praca jest tylko w galeriach" :) w mieście powstają fabryki, branża IT ma się jak nigdy wcześniej, biurowce w całym mieście powstają jak grzyby po deszczu, Centrum Zana, park przemysłowy, Szeligowskiego, itd
Avatar
ania / 9 listopada 2015 o 20:55

najbogatsze miasta na świecie są najbardziej zadłuzone. Na bieżąco biorą pożyczki i je spłacają bo takie jest życie.Dobrze Żuk myśli bo PiS to partia która nie chce korzystać z dotacji unijnych i zatrzyma nas tylko w rozwoju jak to już w Lublinie miało miejsce. Pewnie znów ograniczą dotacje dlatego Żuk się zabezpiecza żeby lublin wszystkiego nie stracił przez PiS

Avatar
czytaty / 9 listopada 2015 o 20:37

G.... prawda, bezrobocie spada bo powstają fabryki i biurowce do których wprowadzają się nowe firmy(Felin, Czechów). A bilety drożeją bo ZTM wydłuża trasy, wprowadza nowe linie i zwiększa ich częstotliwość. PS : Bajeczki o tym jakoby wszyscy w mieście zarabiali po 1300 są żałosne. Pracuję w branży IT, w której aktualnie potrzeba najwięcej pracowników i zarabiam dużo dużo więcej.


A jakie to niby nowe firmy powstają w Lublinie? Galeria Olimp? Galeria Felicity? Galeria Tarasy? Selgros? A jakie tam są zarobki? 1300 Biurowce? Oczywiście powstają przy ale Racławickich powstaje nowy gmach urzędu marszałkowskiego, przy spokojnej na sprzedanej przez ratusz działce deweloper buduje biurowiec dla miejskich urzędników. Tylko kto pracuje w urzędach? Trzeba albo być członkiem PSLu albo PO. Ot cały Lublin, A z tym IT to proszę nie przesadzaj bo robią mi się zajady. Czytam ogłoszenia i w przeciwieństwie do ciebie nie p.....sze farmazonów jak to Polska jest zieloną wyspą. Zieloną wyspę mają nielicznie - ci od ośmiorniczek, kawioru i wina za 2 tys.


A jakie to niby nowe firmy powstają w Lublinie? Galeria Olimp? Galeria Felicity? Galeria Tarasy? Selgros? A jakie tam są zarobki? 1300 Biurowce? Oczywiście powstają przy ale Racławickich powstaje nowy gmach urzędu marszałkowskiego, przy spokojnej na sprzedanej przez ratusz działce deweloper buduje biurowiec dla miejskich urzędników. Tylko kto pracuje w urzędach? Trzeba albo być członkiem PSLu albo PO. Ot cały Lublin, A z tym IT to proszę nie przesadzaj bo robią mi się zajady. Czytam ogłoszenia i w przeciwieństwie do cie... rozwiń

Avatar
mike / 9 listopada 2015 o 19:49

A dlaczego Lublin ma zbankrutować? Kredyty są spłacane na bieżąco, sytuacja finansowa miasta jest stabilna a sam Żuk spłaca jeszcze kredyty zaciągnięte za czasów Pruszkowskiego - widma bankructwa nie widać na horyzoncie i nie zapowiada się by w przyszłości miało się stać coś złego

+1

Avatar
kukis 13 / 9 listopada 2015 o 19:28

Ludzie opamiętajcie się z tym kredytowaniem. Do przysłowiowego Kowalskiego przyjdzie komornik, a gmina z czego spłaci, czy nie z kieszeni Kowalskiego?  Obywatele obudźcie się!!!

Avatar
Gość / 11 listopada 2015 o 12:07
czy ktos wreszcie zainteresuje sie wapinna na wszystko inne sa pieniadze tylko nie na wapienna
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 18:28
Dobrze żyć na krechę !!!!!! lecz póżniej trzeba to spłacać !!!!!! Żuk nie będzie spłacał jak rownież jego kolesie którzy przy okazji POwiększa swoje prywatne konta ale cóż? (Polak mądry PO szkodzie)
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 09:42
Wspólna Kasa ( Łysoń + grupa Kowalczyka ) to specjaliści od POżyczek i wydawania finansów Gminy Lublin. A rowerki mokną już tydzień i będą mokły do 1 grudnia 2015 r. Ot to ta nasi przedsiębiorczość Wspólnych...
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 21:23

radzę się przejechać na Felin i nie wypisywać głupot w stylu: "w Lublinie praca jest tylko w galeriach" :) w mieście powstają fabryki, branża IT ma się jak nigdy wcześniej, biurowce w całym mieście powstają jak grzyby po deszczu, Centrum Zana, park przemysłowy, Szeligowskiego, itd

11 listopada mamy święto niepodległości. I niestety do Lublina zamiast haseł Bóg, Honor i Ojczyzna  bardziej pasują hasła głód, horror i drożyzna. Młodzi ludzie nie mają mieszkań, pracują na śmieciówkach, zarabiają byle ile, kończą studia i pracują fizycznie. Powodzi się nielicznym, na moje oko w miarę dobrą sytuację ma około 20 % młodych ludzi. Znaczną rolę w znalezieniu pracy mają znajomości i  układy. Powodzi się dobrze tym co mają fach w ręku i pracują po kilkanaście godzin dziennie, zajmują wysokie stanowiska w urzędach, ewentualnie wyszli z bogatego domu i zostali ustawieni przez rodzinę................. Ale dzięki Bogu już po wyborach, drużyna PO odchodzi do lamusa. Miejmy nadzieję, że w naszym mieście będzie już tylko lepiej.......

11 listopada mamy święto niepodległości. I niestety do Lublina zamiast haseł Bóg, Honor i Ojczyzna  bardziej pasują hasła głód, horror i drożyzna. Młodzi ludzie nie mają mieszkań, pracują na śmieciówkach, zarabiają byle ile, kończą studia i pracują fizycznie. Powodzi się nielicznym, na moje oko w miarę dobrą sytuację ma około 20 % młodych ludzi. Znaczną rolę w znalezieniu pracy mają znajomości i  układy. Powodzi się dobrze tym co mają fach w ręku i pracują po kilkanaście godzin dziennie, zajmują wysokie stanowiska ... rozwiń

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 21:06
radzę się przejechać na Felin i nie wypisywać głupot w stylu: "w Lublinie praca jest tylko w galeriach" :) w mieście powstają fabryki, branża IT ma się jak nigdy wcześniej, biurowce w całym mieście powstają jak grzyby po deszczu, Centrum Zana, park przemysłowy, Szeligowskiego, itd
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 21:06
radzę się przejechać na Felin i nie wypisywać głupot w stylu: "w Lublinie praca jest tylko w galeriach" :) w mieście powstają fabryki, branża IT ma się jak nigdy wcześniej, biurowce w całym mieście powstają jak grzyby po deszczu, Centrum Zana, park przemysłowy, Szeligowskiego, itd
Avatar
ania / 9 listopada 2015 o 20:55

najbogatsze miasta na świecie są najbardziej zadłuzone. Na bieżąco biorą pożyczki i je spłacają bo takie jest życie.Dobrze Żuk myśli bo PiS to partia która nie chce korzystać z dotacji unijnych i zatrzyma nas tylko w rozwoju jak to już w Lublinie miało miejsce. Pewnie znów ograniczą dotacje dlatego Żuk się zabezpiecza żeby lublin wszystkiego nie stracił przez PiS

Avatar
czytaty / 9 listopada 2015 o 20:37

G.... prawda, bezrobocie spada bo powstają fabryki i biurowce do których wprowadzają się nowe firmy(Felin, Czechów). A bilety drożeją bo ZTM wydłuża trasy, wprowadza nowe linie i zwiększa ich częstotliwość. PS : Bajeczki o tym jakoby wszyscy w mieście zarabiali po 1300 są żałosne. Pracuję w branży IT, w której aktualnie potrzeba najwięcej pracowników i zarabiam dużo dużo więcej.


A jakie to niby nowe firmy powstają w Lublinie? Galeria Olimp? Galeria Felicity? Galeria Tarasy? Selgros? A jakie tam są zarobki? 1300 Biurowce? Oczywiście powstają przy ale Racławickich powstaje nowy gmach urzędu marszałkowskiego, przy spokojnej na sprzedanej przez ratusz działce deweloper buduje biurowiec dla miejskich urzędników. Tylko kto pracuje w urzędach? Trzeba albo być członkiem PSLu albo PO. Ot cały Lublin, A z tym IT to proszę nie przesadzaj bo robią mi się zajady. Czytam ogłoszenia i w przeciwieństwie do ciebie nie p.....sze farmazonów jak to Polska jest zieloną wyspą. Zieloną wyspę mają nielicznie - ci od ośmiorniczek, kawioru i wina za 2 tys.


A jakie to niby nowe firmy powstają w Lublinie? Galeria Olimp? Galeria Felicity? Galeria Tarasy? Selgros? A jakie tam są zarobki? 1300 Biurowce? Oczywiście powstają przy ale Racławickich powstaje nowy gmach urzędu marszałkowskiego, przy spokojnej na sprzedanej przez ratusz działce deweloper buduje biurowiec dla miejskich urzędników. Tylko kto pracuje w urzędach? Trzeba albo być członkiem PSLu albo PO. Ot cały Lublin, A z tym IT to proszę nie przesadzaj bo robią mi się zajady. Czytam ogłoszenia i w przeciwieństwie do cie... rozwiń

Avatar
mike / 9 listopada 2015 o 19:49

A dlaczego Lublin ma zbankrutować? Kredyty są spłacane na bieżąco, sytuacja finansowa miasta jest stabilna a sam Żuk spłaca jeszcze kredyty zaciągnięte za czasów Pruszkowskiego - widma bankructwa nie widać na horyzoncie i nie zapowiada się by w przyszłości miało się stać coś złego

+1

Avatar
kukis 13 / 9 listopada 2015 o 19:28

Ludzie opamiętajcie się z tym kredytowaniem. Do przysłowiowego Kowalskiego przyjdzie komornik, a gmina z czego spłaci, czy nie z kieszeni Kowalskiego?  Obywatele obudźcie się!!!

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 62 8

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 4 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 17

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!