Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2013 r.
7:22
Edytuj ten wpis

Lublin: Przebudowa ul. Filaretów potrwa krócej. Co się zmieni?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Optymistyczny wariant zakłada, że 15 września na ul. Filaretów będziemy mogli jechać już obiema połó
Optymistyczny wariant zakłada, że 15 września na ul. Filaretów będziemy mogli jechać już obiema połó

Przed czasem zakończyć ma się przebudowa ul. Filaretów między Zana a Głęboką. W zamian miasto nie naliczyło drogowcom kary za opóźnienie budowy dodatkowego pasa do skrętu w prawo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwotny termin zakończenia prac na tym odcinku był wyznaczony na 15 listopada. Ale miasto zakłada, że droga będzie gotowa wcześniej.

– Prace idą z wyprzedzeniem. Zakładamy, że wszystko zostanie zakończone do 15 października – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. W przyszłym tygodniu mają się zacząć prace przy układaniu asfaltu po stronie os. Mickiewicza.

Co się zmieni?

Optymistyczny wariant zakłada, że 15 września na ul. Filaretów będziemy mogli jechać już obiema połówkami jezdni. Od ronda koło Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w kierunku Głębokiej przejazd możliwy byłby dwoma pasami ruchu. W przeciwnym kierunku kierowcy mieliby początkowo do dyspozycji tylko jeden, skrajny prawy pas. Na lewym jeszcze toczyłyby się prace.

Po zakończeniu przebudowy kierowcy będą mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Powstanie też nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa po stronie os. Mickiewicza a także krótszy fragment po stronie os. Piastowskiego między Urmowskiego a Głęboką.

Przystanek znajdujący się przy skrzyżowaniu z ul. Głęboką zostanie schowany w zatoce, a na samym skrzyżowaniu skręt w lewo z Głębokiej w ul. Filaretów ma być możliwy już nie z jednego pasa ruchu, ale z dwóch.

Jednak bez kary

Prace wykonuje Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, czyli firma, która na tej samej ulicy z blisko półrocznym opóźnieniem przekazała miastu dodatkowy pas do skrętu w prawo w ul. Głęboką. Zgodnie z umową miał być w grudniu ub. r., ale budowa zakończyła się dopiero wiosną, a kierowcy krytykowali tempo robót.

– Kary na 100 proc. będą – zapowiadał w maju Karol Kieliszek. – Możemy się spierać, co do liczby dni, w których pracę uniemożliwiały czynniki niezależne od wykonawcy. Ale kary będą – zapewniał.

Teraz okazuje się, że miasto nie naliczy KPRD ani złotówki kary. – Odwołanie złożone przez firmę zostało pozytywnie rozpatrzone, odstępujemy od nakładania kary – potwierdza Kieliszek. – Firma rzeczywiście miała kiepskie warunki pogodowe, poza tym teraz deklaruje skrócenie o miesiąc prac między Zana a Głęboką.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
VIP / 3 września 2013 o 15:08

Intryguje mnie tylko jedno pytanie dlaczego na środkowym odcinku (kładka i skrzyżowanie z Grazyny) ul. Filaretów podniesiono poziom jezdni o ponad metr??

Bo wykonawca musiał się odkuć na kary umowne naliczone z niewykonaniem w terminie prawoskrętu z Filaretów w Głęboką. Im droższa robota, tym więcej można zarobić.

Avatar
jebasin hasa / 3 września 2013 o 12:27

Nie jestem znawcą w temacie ale jeżeli w umowie był obowiązek naliczenia kar to czy tak ot sobie można te kary darować.

Co do pogody .Gdyby prace były prowadzone zgodnie z harmonogramem w sprzyjających wtedy warunkach atmosferycznych to nie byłoby problemów.

No cóż pewnie znow układy i ukladziki.

Avatar
Roberto / 3 września 2013 o 11:55
nie jestem zawistny.

Jesteś.Bo mogli by dostać karę i teraz trzymać nas w gigantycznych korkach w całej okolicy do samego końca terminu.No ale ty nie jeździsz tamtędy i ci to pewnie wisi.

Avatar
Yattaman / 3 września 2013 o 09:24

Ale zrozum zawistny człowieczku że niewybudowanie prawo skrętu nie pogarszało warunków ruchu w tym miejscu.A każdy dzień przebudowy teraz ulicy to gigantyczne korki.A jeszcze studenci nie wrócili.Więc skala jest oczywista.

nie jestem zawistny. Chodzi o to, żeby każdy odpowiadał za swoje czyny. Jak firma się nie wyrobiła to ma płacić kary i takie na szczęście mamy prawo. Chodzi o interes miasta i jego mieszkańców.

Avatar
aka / 3 września 2013 o 09:14

Intryguje mnie tylko jedno pytanie dlaczego na środkowym odcinku (kładka i skrzyżowanie z Grazyny) ul. Filaretów podniesiono poziom jezdni o ponad metr??

Avatar
s / 3 września 2013 o 09:13

a co z leserami na skrzyżowaniu Kraśnickej i BMC???

Avatar
Butelka / 3 września 2013 o 09:03

Nie,no planowanie przebudowy w grudniu to rzeczywiście świadczyło o tępocie urzędników.Dobrze że firma okazała się mądrzejsza i nie robiła fuszerki na zmarzlinie.No i ten wcześniejszy termin to rozsądny zysk dla miasta.

To po co startowała w przetargu ? Aby tylko rozkopać i utrudniać życie mieszkańcom przez pół roku ? I jak była pogoda, to nie było tam robotników, pomimo iż mądrzejsza firma zapewniała ratusz na ramach prasy że robotnicy są i pracują...

To po co startowała w przetargu ? Aby tylko rozkopać i utrudniać życie mieszkańcom przez pół roku ? I jak była pogoda, to nie było tam robotników, pomimo iż mądrzejsza firma zapewniała ratusz na ramach prasy że robotnicy są i pracują...

rozwiń
Avatar
Antyżuk / 3 września 2013 o 09:01

To co widzę a codziennie tu jeżdżę to za dwa tygodnie będzie gotowe ! Roboty idą naprawdę bardzo sprawnie a pamiętajmy, że cały czas droga jest przejezdna. To bardzo utrudnia pracę. Kto to zna wie jakie to trudności praca przy pełnym ruchu na drodze. A maruder, który chce kar niech idzie do diabła

Kobieto, nie mówimy o obecnej przebudowie, a o ,,wielkiej'' inwestycji polegającej na dobudowie pasa do skrętu w prawo, który miał być skończony w grudniu zeszłego roku, a był skończony w maju - jak twierdzi ratusz. Zaś niektóre dodatkowe prace (jak układanie chodników, czy malowanie słupów - idioci kupili czarne zamiast szarych jak było w SWIZ) trwały jeszcze czerwcu !!! A utrzymanie ruchu podczas przebudowy wymaga od wykonawcy trochę więcej wysiłku, ale nie jest niczym nadzwyczajnym, to zwykły wymóg w przetargach w dzisiejszych przetargach. A tu i tak szczególnie  w pierwszej fazie można było to zorganizować lepiej. Wykonawca to firma dziad, gdzie po pół roku zaczną wyłazić lub zapadać się studzienki - taka ich tradycja.

Kobieto, nie mówimy o obecnej przebudowie, a o ,,wielkiej'' inwestycji polegającej na dobudowie pasa do skrętu w prawo, który miał być skończony w grudniu zeszłego roku, a był skończony w maju - jak twierdzi ratusz. Zaś niektóre dodatkowe prace (jak układanie chodników, czy malowanie słupów - idioci kupili czarne zamiast szarych jak było w SWIZ) trwały jeszcze czerwcu !!! A utrzymanie ruchu podczas przebudowy wymaga od wykonawcy trochę więcej wysiłku, ale nie jest niczym nadzwyczajnym, to zwykły wymóg w przetargach w dzisie... rozwiń

Avatar
Eryk / 3 września 2013 o 08:58
Skala trochę inna. Tym bardziej, że zakres robót przy budowie prawoskrętu był nieporównywalnie mniejszy niż teraz przy przebudowie całej ulicy.

Ale zrozum zawistny człowieczku że niewybudowanie prawo skrętu nie pogarszało warunków ruchu w tym miejscu.A każdy dzień przebudowy teraz ulicy to gigantyczne korki.A jeszcze studenci nie wrócili.Więc skala jest oczywista.

Avatar
Jogurt / 3 września 2013 o 08:52

Nie,no planowanie przebudowy w grudniu to rzeczywiście świadczyło o tępocie urzędników.Dobrze że firma okazała się mądrzejsza i nie robiła fuszerki na zmarzlinie.No i ten wcześniejszy termin to rozsądny zysk dla miasta.

Avatar
VIP / 3 września 2013 o 15:08

Intryguje mnie tylko jedno pytanie dlaczego na środkowym odcinku (kładka i skrzyżowanie z Grazyny) ul. Filaretów podniesiono poziom jezdni o ponad metr??

Bo wykonawca musiał się odkuć na kary umowne naliczone z niewykonaniem w terminie prawoskrętu z Filaretów w Głęboką. Im droższa robota, tym więcej można zarobić.

Avatar
jebasin hasa / 3 września 2013 o 12:27

Nie jestem znawcą w temacie ale jeżeli w umowie był obowiązek naliczenia kar to czy tak ot sobie można te kary darować.

Co do pogody .Gdyby prace były prowadzone zgodnie z harmonogramem w sprzyjających wtedy warunkach atmosferycznych to nie byłoby problemów.

No cóż pewnie znow układy i ukladziki.

Avatar
Roberto / 3 września 2013 o 11:55
nie jestem zawistny.

Jesteś.Bo mogli by dostać karę i teraz trzymać nas w gigantycznych korkach w całej okolicy do samego końca terminu.No ale ty nie jeździsz tamtędy i ci to pewnie wisi.

Avatar
Yattaman / 3 września 2013 o 09:24

Ale zrozum zawistny człowieczku że niewybudowanie prawo skrętu nie pogarszało warunków ruchu w tym miejscu.A każdy dzień przebudowy teraz ulicy to gigantyczne korki.A jeszcze studenci nie wrócili.Więc skala jest oczywista.

nie jestem zawistny. Chodzi o to, żeby każdy odpowiadał za swoje czyny. Jak firma się nie wyrobiła to ma płacić kary i takie na szczęście mamy prawo. Chodzi o interes miasta i jego mieszkańców.

Avatar
aka / 3 września 2013 o 09:14

Intryguje mnie tylko jedno pytanie dlaczego na środkowym odcinku (kładka i skrzyżowanie z Grazyny) ul. Filaretów podniesiono poziom jezdni o ponad metr??

Avatar
s / 3 września 2013 o 09:13

a co z leserami na skrzyżowaniu Kraśnickej i BMC???

Avatar
Butelka / 3 września 2013 o 09:03

Nie,no planowanie przebudowy w grudniu to rzeczywiście świadczyło o tępocie urzędników.Dobrze że firma okazała się mądrzejsza i nie robiła fuszerki na zmarzlinie.No i ten wcześniejszy termin to rozsądny zysk dla miasta.

To po co startowała w przetargu ? Aby tylko rozkopać i utrudniać życie mieszkańcom przez pół roku ? I jak była pogoda, to nie było tam robotników, pomimo iż mądrzejsza firma zapewniała ratusz na ramach prasy że robotnicy są i pracują...

To po co startowała w przetargu ? Aby tylko rozkopać i utrudniać życie mieszkańcom przez pół roku ? I jak była pogoda, to nie było tam robotników, pomimo iż mądrzejsza firma zapewniała ratusz na ramach prasy że robotnicy są i pracują...

rozwiń
Avatar
Antyżuk / 3 września 2013 o 09:01

To co widzę a codziennie tu jeżdżę to za dwa tygodnie będzie gotowe ! Roboty idą naprawdę bardzo sprawnie a pamiętajmy, że cały czas droga jest przejezdna. To bardzo utrudnia pracę. Kto to zna wie jakie to trudności praca przy pełnym ruchu na drodze. A maruder, który chce kar niech idzie do diabła

Kobieto, nie mówimy o obecnej przebudowie, a o ,,wielkiej'' inwestycji polegającej na dobudowie pasa do skrętu w prawo, który miał być skończony w grudniu zeszłego roku, a był skończony w maju - jak twierdzi ratusz. Zaś niektóre dodatkowe prace (jak układanie chodników, czy malowanie słupów - idioci kupili czarne zamiast szarych jak było w SWIZ) trwały jeszcze czerwcu !!! A utrzymanie ruchu podczas przebudowy wymaga od wykonawcy trochę więcej wysiłku, ale nie jest niczym nadzwyczajnym, to zwykły wymóg w przetargach w dzisiejszych przetargach. A tu i tak szczególnie  w pierwszej fazie można było to zorganizować lepiej. Wykonawca to firma dziad, gdzie po pół roku zaczną wyłazić lub zapadać się studzienki - taka ich tradycja.

Kobieto, nie mówimy o obecnej przebudowie, a o ,,wielkiej'' inwestycji polegającej na dobudowie pasa do skrętu w prawo, który miał być skończony w grudniu zeszłego roku, a był skończony w maju - jak twierdzi ratusz. Zaś niektóre dodatkowe prace (jak układanie chodników, czy malowanie słupów - idioci kupili czarne zamiast szarych jak było w SWIZ) trwały jeszcze czerwcu !!! A utrzymanie ruchu podczas przebudowy wymaga od wykonawcy trochę więcej wysiłku, ale nie jest niczym nadzwyczajnym, to zwykły wymóg w przetargach w dzisie... rozwiń

Avatar
Eryk / 3 września 2013 o 08:58
Skala trochę inna. Tym bardziej, że zakres robót przy budowie prawoskrętu był nieporównywalnie mniejszy niż teraz przy przebudowie całej ulicy.

Ale zrozum zawistny człowieczku że niewybudowanie prawo skrętu nie pogarszało warunków ruchu w tym miejscu.A każdy dzień przebudowy teraz ulicy to gigantyczne korki.A jeszcze studenci nie wrócili.Więc skala jest oczywista.

Avatar
Jogurt / 3 września 2013 o 08:52

Nie,no planowanie przebudowy w grudniu to rzeczywiście świadczyło o tępocie urzędników.Dobrze że firma okazała się mądrzejsza i nie robiła fuszerki na zmarzlinie.No i ten wcześniejszy termin to rozsądny zysk dla miasta.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 220 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!