środa, 16 sierpnia 2017 r.

Lublin

Lublin: Przed nami Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012. Poznaj program

Dodano: 12 lipca 2012, 16:00
Autor: Dominik Smaga

Festiwal Carnaval Sztuk-Mistrzów już w pierwszym roku istnienia został uznany za najlepszy polski pr
Festiwal Carnaval Sztuk-Mistrzów już w pierwszym roku istnienia został uznany za najlepszy polski pr

Promocja w całym kraju, tysiące artystów, ponad tydzień występów. Lublin szykuje się na wielki najazd artystów z całego świata.

Pod znakiem żonglerów, teatrów ulicznych, komików, magików, akrobatów i wszelkiej maści cyrkowców upłynie w Lublinie dziewięć najweselszych dni w mieście. Przed nami kolejna edycja festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów. Czy przełoży się to na tysiące turystów?

Do przyjazdu zachęcać ma ich 100 bilboardów wiszących w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, i Wrocławiu, reklamy w telewizji Discovery, Radiu Zet, na YouTube, Facebooku i w prasie.

Dodatkowo ulotki z zaproszeniem do Lublina rozdawane były i będą podczas dużych imprez w kraju: Orange Warsaw Festiwalu, trójmiejskiego Open'era, poznańskiej Malty, czy wrocławskich Nowych Horyzontów. – Na promocję wydamy 300 tys. zł – sumuje Krzysztof Komorski z Urzędu Miasta.

Kwota dotyczy festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów, którego budżet to ponad milion złotych.

Impreza potrwa od 28 lipca do 5 sierpnia. Program jest bardzo bogaty.

– Będą m.in. spektakle uliczne na pl. Po Farze, Rynku, pl. Łokietka i pl. Litewskim – wylicza Rafał Sadownik, twórca wydarzenia. Pod zamkiem zobaczyć mamy zapierające dech pokazy. – Zbudujemy scenę o wysokości 13,5 m, na której artyści będą wykonywać różne akrobacje na latających trapezach – zapowiada Jakub Szwed z fundacji Sztukmistrze.

Akrobaci będą też chodzić po linach rozpiętych między biurowcami przy Wieniawskiej. Nie zabraknie też sztuczek z ogniem i to na trzech scenach.

Festiwal będzie organizowany w Lublinie po raz trzeci, ale będzie miał specjalne towarzystwo. Carnaval Sztuk-Mistrzów zbiegnie się w czasie z organizowaną pierwszy raz w Polsce Europejską Konwencją Żonglerską. Jej organizatorzy spodziewają się ok. 3 tys. osób ze wszystkich kontynentów.

Przez ponad tydzień będą mieszkać i występować w miasteczku w parku Ludowym. Miasto do konwencji nie dopłaca, wydarzenie finansują sami uczestnicy. Dla przyjezdnych może nie są to duże kwoty, ale dla lublinian mogą być zaporowe.

Jednodniowa wejściówka do miasteczka uprawniająca do jednego noclegu to koszt 80 zł, karnet na wszystkie dni kosztuje ponad 600 zł. Uczestnicy konwencji będą też występować podczas festiwalu, przejdą m.in. w paradzie żonglerów, która przejdzie z parku przez ul. Chopina i deptak pod Zamek.

Pracuj dla Sztuk-Mistrzów

Ze względu na rozmach wydarzenia organizatorzy szukają wolontariuszy do pomocy, szczególnie tych znających język angielski. Mogą słać maile na adres: mzareba@lublin.eu.
Czytaj więcej o:
Suzuki
lidka
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Suzuki
Suzuki (22 lipca 2012 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Program karnawału

[color=#000000][font=Tahoma, Verdana, sans-serif][size=2][left]Sobota, 28 lipca
12:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
13:00- Just Edi- Pl. Litewski
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
14:00- Rumpel- Natural Born Fool- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
16:00- Douh-la-la- Pl. Litewski
16:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
17:00- Just Edi- Pl. Łokietka
18:00- King Size- Pl. Łokietka
19:00- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
20:00- Pandora Show- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
20:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
ok. 22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Niedziela, 29 lipca
12:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
13:00- Just Edi- Pl. Litewski
13:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
14:00- Rumpel- Natural Born Fool- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
16:40- King Size- Pl. Łokietka
17:20- Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
18:00- Douh-la-la- Pl. Litewski
18:40- Just Edi- Pl. Łokietka
19:20- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
20:00- King Size- Pl. Litewski
21:30- Show Otwierające- Cirk Vost- Epicycle- Pl. Zamkowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Poniedziałek, 30 lipca
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
13:00- wycieczka monocyklowa
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych - Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
17:00- Teatr A3 "Zmysły”- Pl. Litewski, deptak
18:00- Open Stage- namiot Open Stage - Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Pandora Show - namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
21:00- Zawody szkół cyrkowych- namiot Special Stage - Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:30- Cirk Vost - Epicycle- Pl. Zamkowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space - Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul Bernardyńska
24:00- Renegade- namiot renegade - Park Ludowy (wejściówka EJC)

Wtorek, 31 lipca
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
13:00- Zgromadzenie Główne EJA- namiot Open Stage - Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00-18.00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus” - Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte – namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
17:00- Teatr A3 "Zmysły”- Pl. Litewski, deptak
18:00- Open Stage- namiot Open stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Wizyta Doktora - La Familia K- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Pandora Show – namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
21:00- Pan-Pot- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Wizyta Doktora- La Familia K.- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul Bernardyńska
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)
24:00- Battle Stick- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy

Środa, 1 sierpnia
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych - Park Ludowy
13:30-Mistrzostwa Kendamy- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- plac przed Domem Towarowym Sezam
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pod Trybunałem Koronnym
16:00- warsztaty otwarte – namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
18:00-Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Cie Balltazar – Balls of Baltazar – Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Pandora Show- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
20:00- start 53- godzinnego show Rumpla- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Pokaz mody domu Intrika 2012!- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Cie Balltazar – Balls of Baltazar – Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul. Bernardyńska

Czwartek, 2 sierpnia
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:00- Zawody Yoyo Freestyle- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
12:00- 20:00- Urban Highline nad Starym Miastem
14:00- turniej Volleyclub- boiska volleyclub- Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00- 18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
17:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
18:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
18:00- Jashgawronsky Br. - Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Cie BAL "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury-ul. Popiełuszki 5
21:00- Les Objets Volants- namiot Special Stage- - Park Ludowy (wejściówka EJC)
21:00- Jashgawronsky Br. - Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok. 22:00- Fire Night – Stare Miasto
22.00- Kino Sztukmistrzów - Browary " Perła” ul. Bernardyńska

Piątek, 3 sierpnia
12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:00- Fight Night: Eliminacje- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
12:00- 20:00- Urban Highline nad Starym Miastem
13:00- Jollyball- boisko do jollyball- Park Ludowy (wejściówka EJC)
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Krakowskie Przedmieście- plac przed Domem Towarowym Sezam (dawna Galeria Centrum)
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up circus”- Pl. Łokietka
15:40- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
16:10-Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
16:40- Just Edi- Pl.. Łokietka
17:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
17:00- GALA 1- namiot Galowy- Błonia pod Zamkiem (bilety)
17:20- Douh- la-la- pod Trybunałem Koronnym
18:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
19:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
20:00- GALA 2- namiot galowy- Błonia pod Zamkiem (bilety)
20:00- Cie BAL "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki 5
20:00- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
22:00- Kino Sztukmistrzów - Browary "Perła” ul. Bernardyńska
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
23.00- Fight Night: Finały- namiot Special Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Sobota, 4 sierpnia
II Otwarte Mistrzostwa Polski w Trickline- Pl. Litewski:
10:30- 14:00- II Otwarte Mistrzostwa Polski w Trickline- ELIMINACJE (dla mężczyzn i kobiet)
14:30- 16:00- II Otwarte Mistrzostwa Polski w Trickline- FINAŁY (dla mężczyzn i kobiet)
16:30-17:00- ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród rzeczowych Mistrzostw

12:00- Just Edi- Pl. Łokietka
12:00 - Divus Show pod Trybunałem Koronnym
13:00- 18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
13:00- Rumpel- Natural Born Fool- Pl. Po Farze
13:40- Duo Samanakro- Pl. Łokietka
13:40- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
14:00- Wielka Parada Kuglarska
14:20- Douh-la-la- Pl. Po Farze
15:00- Compagnie du Petit Monsieur- pod Trybunałem Koronnym
15:40- Gregor Wollny- Pl. Po Farze
ok. 16:00- Igrzyska – Pl. Zamkowy
16:20- Cie toi d'abord- pod Trybunałem Koronnym
17:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
17:30-21:00- Urban Highline nad Starym Miastem
17:30-21:00- 2 highliny na wieżowcach: Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski przy ul. Wieniawskiej
18:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
19:00- Open stage- namiot Open Stage- Park Ludowy (wejściówka EJC)
19:00- La Familia K.- Pl. Litewski
20:00- Cie BAL- "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki5
20:00- Just Edi- Krakowskie Przedmieście, deptak
20:00- Divus Show- Krakowskie Przedmieście, deptak
21:00- EJC 2013 Show- namiot Special Show- Park Ludowy (wejściówka EJC)
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul. Bernardyńska
ok. 22:00- GALA FIRESHOW- Pl. Zamkowy
24:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy (wejściówka EJC)

Niedziela, 5 sierpnia
10:00-20:00- Urban Highline nad Starym Miastem + 2 highliny na wieżowcach przy ul. Wieniawskiej
12:00- Just Edi- Pl. Łokietka
12:00- Divus Show pod Trybunałem Koronnym
13:00- Rumpel- Natural Born Fool- Pl. Po Farze
13:00- Compagnie du Petit Monsieur- Pl. Litewski
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
13:40- DUO SAMANAKRO- Pl. Łokietka
13:40- CYRK DOSOLE- Pl. Litewski
14:20- DOUH-LA-LA- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Bob Carr " Stand-up Circus”- Pl. Litewski
15:40- Cie toi d'abord- Pl. Łokietka
16:10- Gregor Wollny- pod Trybunałem Koronnym
16:40- Compagnie du Petit Monsieur- Pl. Łokietka
17:20- David Cassel- Space Commander- pod Trybunałem Koronnym
18:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
19:00- La Familia K.- Pl. Litewski
20:00- Cie BAL- "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki 5
20:00- Just Edi- Krakowskie Przedmieście, deptak
20:00- Divus Show- Krakowskie Przedmieście, deptak
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła” ul. Bernardyńska

Objaśnienia i cennik
Wejściówki EJC (Europejskiej konwencji Żonglerskiej) - do kupienia w punkcie informacyjnym EJC przy Parku Ludowym

Wejściówka tygodniowa (zawiera bilet galowy): dorośli (16 lat +) 630 zł, młodzież (10-15 lat) 340 zł, dzieci (do 9 lat) za darmo, ale nie mają biletu na galę

Wejściówka dzienna (nie zawiera biletu galowego): dorośli (16 lat +) 80 zł, młodzież (10-15 lat) 50 zł, dzieci (do 9 lat) za darmo

Połączenie wejściówki dziennej (piątkowej) i biletu galowego: dorośli (16lat+) 100 zł, młodzież (10-15 lat) 70 zł

GALA 3 sierpnia - bilet kosztuje 50 zł, nie ma zniżek

Pozostałe punkty programu – wstęp wolny[/left][/size][/font][/color]
Rozwiń
lidka
lidka (13 lipca 2012 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To gdzie ten program? Podobnej treści artykuł był już wcześniej
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!