Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2012 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Lublin przywita objazdem. Utrudnienia przez zamknięcie ul. Kunickiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Po przebudowie ul. Kunickiego będzie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku. Jezdnia pod wiaduk
Po przebudowie ul. Kunickiego będzie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku. Jezdnia pod wiaduk

Od czwartku utrudniony będzie wjazd do Lublina drogą nr 835 od strony Bychawy. Ruch zostanie skierowany na objazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Droga 835 jest najdłuższą drogą wojewódzką w Polsce i jednocześnie jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych woj. lubelskiego i podkarpackiego. Mimo to utrudnienia potrwają na niej aż trzy miesiące.

Powodem jest zamknięcie odcinka ul. Kunickiego w rejonie przebudowywanego wiaduktu kolejowego. Właśnie tędy od strony Krzczonowa, Bychawy czy Frampola biegnie ruch do centrum i dzielnic Lublina.

Początkowo zamknięcie dla ruchu ul. Kunickiego miało zacząć się w poniedziałek, ale termin został przesunięty na noc ze środy na czwartek (11-12 lipca).

– Odpowiednio wcześnie wystawimy tablice informujące o objazdach. Pierwsza z nich stanie przy skrzyżowaniu z ul. Dywizjonu 303 – zapowiada Maciej Zyśko z Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych Expol, które na zlecenie kolei przebudowuje wiadukt.

Ul. Dywizjonu 303 to nowa dwupasmówka biegnąca w prawo od Lidla (patrząc w stronę centrum). To właśnie przez nią, a dalej przez ul. Krańcową, Drogę Męczenników Majdanka i ul. Wolską będzie biegł pierwszy z dwóch objazdów.

Będzie można nim dotrzeć do ścisłego centrum. Druga trasa objazdowa biegnie przez ul. Nowy Świat, Wrotkowską, Diamentową i Krochmalną. Na ciągu Wolska–pl. Bychawski dłużej ma się świecić zielone światło, a na wyjeździe z Nowego Światu pojawi się zielona strzałka dla skręcających w Kunickiego.

Objazdów nie muszą się obawiać pasażerowie dojeżdżających do Lublina autobusów, busów, jak również komunikacji miejskiej.

– Te pojazdy będą mogły kursować pod wiaduktem – zapewnia Zyśko. Miejskie linie autobusowe i trolejbusowe nie zmienią swoich tras. – Ale pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami – zastrzega Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego, bo ruch pod wiaduktem ma się odbywać wahadłowo.

Choć utrudnienia zapowiadane są na trzy miesiące, to władze miasta liczą na to, że wcześniej uda się usprawnić ruch.

– Chcielibyśmy, żeby po wakacjach został pod wiaduktem uruchomiony chociaż przejazd po jednym pasie w każdym kierunku – poinformował niedawno Adam Borowy, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AntyPoPiS / 8 lipca 2012 o 11:05
po co robić nocą skoro koszty są 2 razy większe, w dzień i tak nie można by było tamtędy jeździć bo nad ranem po pracy i tak jedna nitka musiała by być wyłączona z ruchu i trzeba by było znaleźć chętnych do pracy w nocy. A co do Lidla i odpowiednich informacji o objazdach: nawet jak by postawić szlaban to cwaniacy by go omijali więc nie marudźcie tylko opatrzcie na znaki a nie jeździcie na pamięć! Inie marudzić bo chyba lepiej się pomęczyć parę miesięcy niż później mówić że się zawalił wiadukt bo nie pozwolono by go remontować z powodu utrudnień w ruchu! I nie zapomnijcie że z powodu remontu wydłuży się czas przejazdu!
po co robić nocą skoro koszty są 2 razy większe, w dzień i tak nie można by było tamtędy jeździć bo nad ranem po pracy i tak jedna nitka musiała by być wyłączona z ruchu i trzeba by było znaleźć chętnych do pracy w nocy. A co do Lidla i odpowiednich informacji o objazdach: nawet jak by postawić szlaban to cwaniacy by go omijali więc nie marudźcie tylko opatrzcie na znaki a nie jeździcie na pamięć! Inie marudzić bo chyba lepiej się pomęczyć parę miesięcy niż później mówić że się zawalił wiadukt bo nie pozwolono by go remontować z powodu u... rozwiń
Avatar
do gościa / 8 lipca 2012 o 10:22
"żuca", to sie twoja stara na kiełbase miejscowego menela
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 08:37
Ostatnio na Grygowej misiaczki polowały na w pełni świadomych cwaniaczków,którzy przed zakazem tylko zwalniali na chwilę zastanowienia.Ciekawe czy i tu trochę tego cwanego robactwa napolują,bo oczywiste że będzie ich wielu.Jak to wśród tych co sami wymyślają przepisy i sobie dziwnie tłumaczą bywa.
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 08:31
Który pismak widział tam jakiegoś Lidla ?


Zmień okulary,bo Lidl tak się żuca oczy że trudno go niezauważyć.Ale zrozumiałe,że tą trasą podrużują pacjęci ze szpitala w Abramowicach.Ale niedoleczeni?????
Avatar
gość / 8 lipca 2012 o 08:04
Może do końca roku jeszcze uda sie skończyć, o tym remoncie od października było słychać, w kazdym cywilizowanym kraju roboty drogowe pracują w nocy, ale i pewnie stawki sa większe, po co płacić pracownikom więcej lepiej korki zrobić, moze jeszcze by zamknęli jakeś ulice jak już remont to niech na całego robią, skończą wiadukt i we wrześniu zaczną coś nowgo robić aby tylko ludzi wkur.....
Avatar
Janek z działek / 8 lipca 2012 o 05:07
Ul. Dywizjonu 303 to nowa dwupasmówka biegnąca w prawo od Lidla (patrząc w stronę centrum).
Który pismak widział tam jakiegoś Lidla ?
Avatar
pffff / 8 lipca 2012 o 00:04
[quote name='Marcin' timestamp='1341682334' post='646671']
Jak można pomylić Biłgoraj z Bychawą? Dlaczego niekompetentni ludzie piszą artykuły?
[/quote]

niekompetentni ludzie, źle czytają
Avatar
... / 7 lipca 2012 o 22:02
ku*** wasza dziennikarska mać, moglibyście dać tę mapę w większych rozwiarach, dziennikarskie skutrwysyny?
Avatar
Ag / 7 lipca 2012 o 19:53
A gdzie niby ta pomyłka? Bo ja właśnie z Bychawy jeżdżę tą ulicą...
Avatar
. / 7 lipca 2012 o 19:50
Od Bychawy też mozna dojechać do DW 835, ale przede wszystkim z Biłgoraja , Sieniawy, Przeworska.Również od Jarosławia, do Sieniawy-tylko to nie jest DW 835.Ta droga powinna byc drogą krajową dwujeadniową. Niestety pozostanie DW i modernizacja ma symboliczne rozmiary.
Avatar
AntyPoPiS / 8 lipca 2012 o 11:05
po co robić nocą skoro koszty są 2 razy większe, w dzień i tak nie można by było tamtędy jeździć bo nad ranem po pracy i tak jedna nitka musiała by być wyłączona z ruchu i trzeba by było znaleźć chętnych do pracy w nocy. A co do Lidla i odpowiednich informacji o objazdach: nawet jak by postawić szlaban to cwaniacy by go omijali więc nie marudźcie tylko opatrzcie na znaki a nie jeździcie na pamięć! Inie marudzić bo chyba lepiej się pomęczyć parę miesięcy niż później mówić że się zawalił wiadukt bo nie pozwolono by go remontować z powodu utrudnień w ruchu! I nie zapomnijcie że z powodu remontu wydłuży się czas przejazdu!
po co robić nocą skoro koszty są 2 razy większe, w dzień i tak nie można by było tamtędy jeździć bo nad ranem po pracy i tak jedna nitka musiała by być wyłączona z ruchu i trzeba by było znaleźć chętnych do pracy w nocy. A co do Lidla i odpowiednich informacji o objazdach: nawet jak by postawić szlaban to cwaniacy by go omijali więc nie marudźcie tylko opatrzcie na znaki a nie jeździcie na pamięć! Inie marudzić bo chyba lepiej się pomęczyć parę miesięcy niż później mówić że się zawalił wiadukt bo nie pozwolono by go remontować z powodu u... rozwiń
Avatar
do gościa / 8 lipca 2012 o 10:22
"żuca", to sie twoja stara na kiełbase miejscowego menela
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 08:37
Ostatnio na Grygowej misiaczki polowały na w pełni świadomych cwaniaczków,którzy przed zakazem tylko zwalniali na chwilę zastanowienia.Ciekawe czy i tu trochę tego cwanego robactwa napolują,bo oczywiste że będzie ich wielu.Jak to wśród tych co sami wymyślają przepisy i sobie dziwnie tłumaczą bywa.
Avatar
Gość / 8 lipca 2012 o 08:31
Który pismak widział tam jakiegoś Lidla ?


Zmień okulary,bo Lidl tak się żuca oczy że trudno go niezauważyć.Ale zrozumiałe,że tą trasą podrużują pacjęci ze szpitala w Abramowicach.Ale niedoleczeni?????
Avatar
gość / 8 lipca 2012 o 08:04
Może do końca roku jeszcze uda sie skończyć, o tym remoncie od października było słychać, w kazdym cywilizowanym kraju roboty drogowe pracują w nocy, ale i pewnie stawki sa większe, po co płacić pracownikom więcej lepiej korki zrobić, moze jeszcze by zamknęli jakeś ulice jak już remont to niech na całego robią, skończą wiadukt i we wrześniu zaczną coś nowgo robić aby tylko ludzi wkur.....
Avatar
Janek z działek / 8 lipca 2012 o 05:07
Ul. Dywizjonu 303 to nowa dwupasmówka biegnąca w prawo od Lidla (patrząc w stronę centrum).
Który pismak widział tam jakiegoś Lidla ?
Avatar
pffff / 8 lipca 2012 o 00:04
[quote name='Marcin' timestamp='1341682334' post='646671']
Jak można pomylić Biłgoraj z Bychawą? Dlaczego niekompetentni ludzie piszą artykuły?
[/quote]

niekompetentni ludzie, źle czytają
Avatar
... / 7 lipca 2012 o 22:02
ku*** wasza dziennikarska mać, moglibyście dać tę mapę w większych rozwiarach, dziennikarskie skutrwysyny?
Avatar
Ag / 7 lipca 2012 o 19:53
A gdzie niby ta pomyłka? Bo ja właśnie z Bychawy jeżdżę tą ulicą...
Avatar
. / 7 lipca 2012 o 19:50
Od Bychawy też mozna dojechać do DW 835, ale przede wszystkim z Biłgoraja , Sieniawy, Przeworska.Również od Jarosławia, do Sieniawy-tylko to nie jest DW 835.Ta droga powinna byc drogą krajową dwujeadniową. Niestety pozostanie DW i modernizacja ma symboliczne rozmiary.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 12 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 20 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!