Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Lublin: Rok 2015 będzie Rokiem św. Jana Pawła II

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
1 14 A A

Rok 2015 został ustanowiony w Lublinie Rokiem św. Jana Pawła II. Tak zdecydowała Rada Miasta. Mimo że niedawno taką uchwałę dotyczącą całego kraju podjął Sejm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W swojej uchwale lubelscy radni wezwali mieszkańców do tego, by przyszły rok "stał się kolejną okazją do wyrażania wdzięczności” za życie i działalność św. Jana Pawła II. Stwierdzili także, że dla placówek kulturalnych i oświatowych nauczanie papieża-Polaka "powinno stać się ponownie wyzwaniem w tworzeniu programów wychowawczych, ofert wystawienniczych i wydarzeń artystycznych”.

W przyszłym roku przypadać będzie 10. rocznica śmierci Karola Wojtyły.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzidzia / 27 grudnia 2014 o 13:44

a może by tak bez ogródek: rokiem PP (Przyjaciela Pedofili)!

Avatar
folkatka / 27 grudnia 2014 o 13:44

FOLKATCE znów coś odpier... i usuwa wpisy!

Wiadomo, że Świety JP 2 nie był Świoęty i miał Kochanke oraz Syna ADAMA!

Rok 2015 powinein być w pełnej krasie: ROK JP 2 , paPIESKIEJ KOCHANKI Ireny Kinaszewskiej i Syna DAMA"!

Siła rozpędu RADNI z RADY PARAFIALNEJ (dawniej Miejskiej !!!) jeszcze wpadną na pomysł i uchwalą nową Świeta: MARYJE KURIĘ - SKŁODOWSKA!

To będzie dopiero SZOPKA, Ha ha ha ha...

Nie ma się też czemu dziwić, ze przed ratuszem nie ma szopki - SZOPKA JEST w RATUSZU!

Sprawa z rzekomym dzieckiem Karola Wojtyły i Kinaszewskiej to fałszywka ubecka, a historia tej prowokacji jest bardzo dobrze opisana. Dawanie wiary w cos tak prymitywnie sprokurowanego, to obraza dla ludzkiej inteligencji i rozumu.

to fałszywka ubecka, a historia tej prowokacji jest bardzo dobrze opisana. Dawanie wiary w cos tak prymitywnie sprokurowanego, to obraza dla ludzkiej inteligencji i rozumu.

rozwiń
Avatar
darek / 27 grudnia 2014 o 03:13

JP nr 2 i jego świętość?  To oksymoron powstaly pod zamówienie podjaranego pospólstwa. Ten facet jest synonimem tragedii tysięcy ludzi bez pracy, bez dachu nad głową, tych którzy targneli sie na swoje życie, rozbicia małżeństw, nędzy niewinnych dzieci etc. Jednocześnie uosabia bezkarność, przepych, niepoliczalne bogactwo i rozpasanie kleru w naszym papalandzie klechistanie!!!

Avatar
ha ha ha SZOPek / 26 grudnia 2014 o 12:32

FOLKATCE znów coś odpier... i usuwa wpisy!

Wiadomo, że Świety JP 2 nie był Świoęty i miał Kochanke oraz Syna ADAMA!

Rok 2015 powinein być w pełnej krasie: ROK JP 2 , paPIESKIEJ KOCHANKI Ireny Kinaszewskiej i Syna DAMA"!

Siła rozpędu RADNI z RADY PARAFIALNEJ (dawniej Miejskiej !!!) jeszcze wpadną na pomysł i uchwalą nową Świeta: MARYJE KURIĘ - SKŁODOWSKA!

To będzie dopiero SZOPKA, Ha ha ha ha...

Nie ma się też czemu dziwić, ze przed ratuszem nie ma szopki - SZOPKA JEST w RATUSZU!

FOLKATCE znów coś odpier... i usuwa wpisy!

Wiadomo, że Świety JP 2 nie był Świoęty i miał Kochanke oraz Syna ADAMA!

Rok 2015 powinein być w pełnej krasie: ROK JP 2 , paPIESKIEJ KOCHANKI Ireny Kinaszewskiej i Syna DAMA"!

Siła rozpędu RADNI z RADY PARAFIALNEJ (dawniej Miejskiej !!!) jeszcze wpadną na pomysł i uchwalą nową Świeta: MARYJE KURIĘ - SKŁODOWSKA!

To będzie dopiero SZOPKA, Ha ha ha ha...

Nie ma się też czemu dziwić, ze przed ratuszem nie ma szopki - SZOPKA JEST w RATUSZU!

rozwiń
Avatar
Roman / 26 grudnia 2014 o 11:57

Nie strasz melepeto.

U naszych czeskich sąsiadów mieszkańcy podziękowali za wiarę zmuszaną i jakoś przez prawie wiek żaden islam nie zaistniał.

Avatar
real1 / 26 grudnia 2014 o 08:29

Jeśli nie będziemy wspierać Chrześcijanstwa, Kościoła w Polsce i na świecie (mimo wszystkich przywar przynależnych do funkcjonariuszy KK) to wejdzie jeszcze gorszy Islam.
Dlatego, zwracam się szczególnie do niewierzących - schowajcie swe urazy i szerzcie Ewangelie - bo jeśli nie wy to kto ? Na pewno nie zidiociała banda prowincjonalnych plebanów!

Avatar
tyx / 26 grudnia 2014 o 00:34

Miejcie pretensje do radnych "wspólnego lublina" (dawniej część pisu). To ich pomysł, a ich głosy plus głosy pisu dają 18 na 31, więc jakikolwiek sprzeciw PO nie miał sensu. 

Avatar
gość / 25 grudnia 2014 o 22:03

Wszystkim którzy chcą uczcić rok śp papieża proponuję obejść wszystkie jego pomniki w mieście i wycałować je poniżej pleców, bo tylko tyle teraz możecie mu zrobić. Przypominają mi się słowa z jednego ze skeczy jednego ze znanych kabaretów  gdzie orzeł z godła mówił do premiera "wy sobie nami symbolami mordy wycieracie a sami d*** dajecie" 

Avatar
jurek / 25 grudnia 2014 o 20:30

To jest chore. Co zrobił, że został świętym. ŻYŁ I ZMARŁ. Normalka.  

Avatar
A / 25 grudnia 2014 o 19:07

Tak zdecydowała Rada Miasta. Mimo że niedawno taką uchwałę dotyczącą całego kraju podjął Sejm - czyli będzie to rok dwóch Janów Pawłów. Pierwszy sejmowy, drugi rady miejskiej. Będziemy każde wydarzenie obchodzić dwukrotnie.

Jan Paweł drugi. Król Maciuś pierwszy

Avatar
dzidzia / 27 grudnia 2014 o 13:44

a może by tak bez ogródek: rokiem PP (Przyjaciela Pedofili)!

Avatar
folkatka / 27 grudnia 2014 o 13:44

FOLKATCE znów coś odpier... i usuwa wpisy!

Wiadomo, że Świety JP 2 nie był Świoęty i miał Kochanke oraz Syna ADAMA!

Rok 2015 powinein być w pełnej krasie: ROK JP 2 , paPIESKIEJ KOCHANKI Ireny Kinaszewskiej i Syna DAMA"!

Siła rozpędu RADNI z RADY PARAFIALNEJ (dawniej Miejskiej !!!) jeszcze wpadną na pomysł i uchwalą nową Świeta: MARYJE KURIĘ - SKŁODOWSKA!

To będzie dopiero SZOPKA, Ha ha ha ha...

Nie ma się też czemu dziwić, ze przed ratuszem nie ma szopki - SZOPKA JEST w RATUSZU!

Sprawa z rzekomym dzieckiem Karola Wojtyły i Kinaszewskiej to fałszywka ubecka, a historia tej prowokacji jest bardzo dobrze opisana. Dawanie wiary w cos tak prymitywnie sprokurowanego, to obraza dla ludzkiej inteligencji i rozumu.

to fałszywka ubecka, a historia tej prowokacji jest bardzo dobrze opisana. Dawanie wiary w cos tak prymitywnie sprokurowanego, to obraza dla ludzkiej inteligencji i rozumu.

rozwiń
Avatar
darek / 27 grudnia 2014 o 03:13

JP nr 2 i jego świętość?  To oksymoron powstaly pod zamówienie podjaranego pospólstwa. Ten facet jest synonimem tragedii tysięcy ludzi bez pracy, bez dachu nad głową, tych którzy targneli sie na swoje życie, rozbicia małżeństw, nędzy niewinnych dzieci etc. Jednocześnie uosabia bezkarność, przepych, niepoliczalne bogactwo i rozpasanie kleru w naszym papalandzie klechistanie!!!

Avatar
ha ha ha SZOPek / 26 grudnia 2014 o 12:32

FOLKATCE znów coś odpier... i usuwa wpisy!

Wiadomo, że Świety JP 2 nie był Świoęty i miał Kochanke oraz Syna ADAMA!

Rok 2015 powinein być w pełnej krasie: ROK JP 2 , paPIESKIEJ KOCHANKI Ireny Kinaszewskiej i Syna DAMA"!

Siła rozpędu RADNI z RADY PARAFIALNEJ (dawniej Miejskiej !!!) jeszcze wpadną na pomysł i uchwalą nową Świeta: MARYJE KURIĘ - SKŁODOWSKA!

To będzie dopiero SZOPKA, Ha ha ha ha...

Nie ma się też czemu dziwić, ze przed ratuszem nie ma szopki - SZOPKA JEST w RATUSZU!

FOLKATCE znów coś odpier... i usuwa wpisy!

Wiadomo, że Świety JP 2 nie był Świoęty i miał Kochanke oraz Syna ADAMA!

Rok 2015 powinein być w pełnej krasie: ROK JP 2 , paPIESKIEJ KOCHANKI Ireny Kinaszewskiej i Syna DAMA"!

Siła rozpędu RADNI z RADY PARAFIALNEJ (dawniej Miejskiej !!!) jeszcze wpadną na pomysł i uchwalą nową Świeta: MARYJE KURIĘ - SKŁODOWSKA!

To będzie dopiero SZOPKA, Ha ha ha ha...

Nie ma się też czemu dziwić, ze przed ratuszem nie ma szopki - SZOPKA JEST w RATUSZU!

rozwiń
Avatar
Roman / 26 grudnia 2014 o 11:57

Nie strasz melepeto.

U naszych czeskich sąsiadów mieszkańcy podziękowali za wiarę zmuszaną i jakoś przez prawie wiek żaden islam nie zaistniał.

Avatar
real1 / 26 grudnia 2014 o 08:29

Jeśli nie będziemy wspierać Chrześcijanstwa, Kościoła w Polsce i na świecie (mimo wszystkich przywar przynależnych do funkcjonariuszy KK) to wejdzie jeszcze gorszy Islam.
Dlatego, zwracam się szczególnie do niewierzących - schowajcie swe urazy i szerzcie Ewangelie - bo jeśli nie wy to kto ? Na pewno nie zidiociała banda prowincjonalnych plebanów!

Avatar
tyx / 26 grudnia 2014 o 00:34

Miejcie pretensje do radnych "wspólnego lublina" (dawniej część pisu). To ich pomysł, a ich głosy plus głosy pisu dają 18 na 31, więc jakikolwiek sprzeciw PO nie miał sensu. 

Avatar
gość / 25 grudnia 2014 o 22:03

Wszystkim którzy chcą uczcić rok śp papieża proponuję obejść wszystkie jego pomniki w mieście i wycałować je poniżej pleców, bo tylko tyle teraz możecie mu zrobić. Przypominają mi się słowa z jednego ze skeczy jednego ze znanych kabaretów  gdzie orzeł z godła mówił do premiera "wy sobie nami symbolami mordy wycieracie a sami d*** dajecie" 

Avatar
jurek / 25 grudnia 2014 o 20:30

To jest chore. Co zrobił, że został świętym. ŻYŁ I ZMARŁ. Normalka.  

Avatar
A / 25 grudnia 2014 o 19:07

Tak zdecydowała Rada Miasta. Mimo że niedawno taką uchwałę dotyczącą całego kraju podjął Sejm - czyli będzie to rok dwóch Janów Pawłów. Pierwszy sejmowy, drugi rady miejskiej. Będziemy każde wydarzenie obchodzić dwukrotnie.

Jan Paweł drugi. Król Maciuś pierwszy