środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Spór o Program Rewitalizacji Miasta

Dodano: 25 kwietnia 2017, 19:32
Autor: drs

Złe przygotowanie Programu Rewitalizacji Miasta zarzucają prezydentowi opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o dokument, na którego przyjęciem głosować ma w czwartek Rada Miasta.

Jego przyjęcie ma otworzyć drogę do starań o unijne dotacje m.in. wspólnotom mieszkaniowym i kościołom. Ale nie tylko im, bo z pieniędzy chce skorzystać np. straż pożarna planująca odnowę dawnego schronu przy ul. Szczerbowskiego, który miałby się stać atrakcją turystyczną. Program zatwierdzany przez radnych ma być „podkładką” do wniosków o unijne fundusze, których najbliższe rozdanie planowane jest na sierpień.

Radni PiS twierdzą, że program jest źle napisany. Podkreślają, że dokument został skrytykowany zarówno przez Urząd Marszałkowski, jak i Ministerstwo Rozwoju. Ratusz odpowiada, że obydwie te instytucje nie oceniały jeszcze finalnego programu, a jedynie udzielały uwag do wstępnego projektu i to na prośbę miasta. Prezydent twierdzi, ze większość uwag jest uwzględniona w nowej wersji programu. Opozycyjni radni tłumaczą, że dostali drugą wersję, grubszą o 100 stron i mówią, że nie zaznaczono tu, które uwagi zostały przyjęte.

- W jak trudnej pozycji stawia radę pan prezydent – podkreśla Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS. – Ten dokument przeczytałem w trzy godziny – odpowiada im Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Żuk nie zgadza się z tym zarzutami, że programem rewitalizacji można było objąć o wiele większy procent powierzchni miasta i znacznie większy odsetek ludności. – Program jest bardzo mocno zawężony – ocenia Pitucha. Prezydent odpowiada, że musiał się trzymać wytycznych z ministerstwa, bo dokument, którym Rada Miasta zajmie się w czwartek jest przejściowym programem, który ma obowiązywać do czasu uchwalenia nowego, docelowego.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!