sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Stadion żużlowy musi poczekać, na razie nie będzie inwestycji

Dodano: 28 listopada 2016, 14:56
Autor: Dominik Smaga

Żużel w Lublinie ma długie tradycje. Fot. Wojciech niespiałowski/archiwum
Żużel w Lublinie ma długie tradycje. Fot. Wojciech niespiałowski/archiwum

Miasto nie zainwestuje na razie w stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich. Ratusz tłumaczy, że musi czekać aż na innym stadionie, Arenie Lublin, zakończą się mecze młodzieżowych mistrzostw piłkarskich w 2017 r. – A potem pomyślimy – mówią urzędnicy.

O znalezienie w miejskiej kasie 630 tys. zł na żużlową sekcję Klubu Motorowego Cross zaapelował do prezydenta radny Marcin Nowak (Wspólny Lublin). Wydatek miałby skutkować poprawą warunków do uprawiania tego sportu na starym stadionie przy Al. Zygmuntowskich, który służy głównie żużlowcom, odkąd piłkarze Motoru Lublin przenieśli się na nową Arenę Lublin.

Na co konkretnie miałyby być wydane te pieniądze? 300 tys. zł na telebim, 200 tys. zł na monitoring, 80 tys. na maszynę startową, a 50 tys. zł na nagłośnienie. Radny przekonuje prezydenta, że to zasadne wydatki. – Są niezbędne do profesjonalnego przygotowania drużyny żużlowej i zabezpieczenia toru w przyszłorocznym sezonie ligowym – podkreśla Nowak.

– Nie są to rzeczy, bez których nie moglibyśmy w przyszłym sezonie wystartować w lidze, ale zakup tych urządzeń zdecydowanie poprawiłby warunki podczas naszych meczów – przyznaje Piotr Więckowski, menadżer sekcji żużlowej KM Cross.

– Maszyna startowa działa, ale jest wysłużona, w ostatnich latach często się zacinała i zakup nowej byłby wskazany – przyznaje Więckowski. – Podobnie jest z nagłośnieniem. Można bez niego rozgrywać zawody, ale jeśli połowa kibiców nie słyszy spikera, to jest to spory dyskomfort.
Jednak Ratusz już zapowiada, że nie dopisze tych wydatków do miejskiego budżetu na przyszły rok, przynajmniej na razie. – Aż do momentu zakończenia meczów mistrzostw UEFA Euro U 21 – precyzuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Co wspólnego mają mistrzostwa na Arenie Lublin ze stadionem przy Al. Zygmuntowskich? Stary obiekt ma być boiskiem treningowym. – Nie możemy zmienić jego parametrów. Dopiero po zakończeniu mistrzostw będziemy podejmować decyzje co do inwestycji – tłumaczy Krzyżanowska. – Dla nas ważne jest to, że główna komisja sportu żużlowego przyznała obiektowi homologację. Co będzie dalej? Będziemy czekać na wytyczne.

Co z obiecanym obiektem?

W martwym punkcie utknęło tworzenie w Lublinie obiecywanego w kampanii wyborczej w 2014 r. Centrum Sportów Motorowych w ramach tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego. Była to jeden z punktów programu Krzysztofa Żuka. Jego rzeczniczka tłumaczy, że miasto nie znalazło prywatnego podmiotu, który byłby zdecydowany na taką inwestycję. – Nie mamy też źródła dofinansowania do takiej inwestycji, a nie bierzemy pod uwagę finansowania takiego centrum z kredytu, bo mamy inne ważne wydatki, jak szkoła przy Berylowej i żłobek przy Zelwerowicza, które będą budowane z kredytu – mówi Krzyżanowska.

(toma)

Wroński
Użytkownik niezarejestrowany
gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wroński
Wroński (2 grudnia 2016 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wybierz się ciulu na jeden mecz i zobacz a nie brednie wypisujesz
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2016 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
moze żużlowcy się zbiorą i staną #zamurem zeby przypomniec Panu Prezydentowi o swoich obietnicach
Rozwiń
gość
gość (29 listopada 2016 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bo to jeżdził MOTOR,
Rozwiń
gość
gość (29 listopada 2016 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najpierw wyniki, jeszcze nie wystartowali ,ajuż pieniążki.......
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mniej wyjazdów do Izraela i bedzie kasa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!