Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2012 r.
13:38
Edytuj ten wpis

Lublin: Studenci poparzeni promieniami UV na zajęciach

0 7 A A

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostali poparzeni na zajęciach promieniami UV. 15 z nich z podrażnionymi oczami trafiło do lekarza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację podało radio RMF RM. Do zdarzenia doszło we wtorek. W trwających półtorej godziny zajęciach z patomorfologii uczestniczyło 30 studentów pierwszego roku pielęgniarstwa.

Połowa z nich trafiła do lekarza. – Na konsultację okulistyczną – precyzuje Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego. – Stwierdzono u nich podrażnienie spojówek i łzawienie. Zostali zbadani, udzielono im pomocy. Po czym zostali wypisani do domu.

– Jestem przekonany, że to wszystko dobrze się skończy – dodaje Matysiak. – Objawy powinny ustąpić w ciągu doby, dwóch, a więc po weekendzie.

Jak doszło do poparzenia? W sali oprócz normalnego oświetlenia przez całe zajęcia włączone były również lampy ultrafioletowe. – Które były tam od zawsze. Prawdopodobnie zostały przypadkowo włączone – mówi rzecznik.

– Problem w tym, że żarniki w tych lampach są wykonane ze szkła kwarcowego, które daje normalne białe światło. Nie zauważono, że były włączone – wyjaśnia. – Nowsze generacje lamp świecą na fioletowo, co ma ostrzegać przed ich przypadkowym włączeniem.

Nie wiadomo, kto włączył lampy. W tej samej sali wcześniej zajęcia mieli studenci z innej grupy, ale nikt z nich nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Sprawę wyjaśni uczelniana komisja BHP. – Feralne lampy zostały zdemontowane i zabezpieczone (w ich miejsce pojawią się nowe, świecące na fioletowo – red.) – podkreśla Matysiak. – Już nigdy więcej do takiej sytuacji nie dojdzie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 18:51
Co z nimi teraz? Wydobrzeli już?
Avatar
studentka / 22 kwietnia 2012 o 19:03
zapytalibyście poszkodowanych studentów jak było, a nie rzecznika, który nie powiedział prawdy...
Avatar
studentka / 21 kwietnia 2012 o 18:41
zapytajcie studentow jak bylo naprawde. STUD masz racje!
Avatar
Zulugula / 21 kwietnia 2012 o 11:46
Studenci medycyny i farmacji znają najwięcej sposobów na uzyskanie alkoholu
Avatar
stud / 20 kwietnia 2012 o 19:30
taa jasne... nikt nie udzielił im pomocy! sami musieli pójsc na własna reke do lekarza a i tak nie wszedzie chcieli ich przyjąć. Kpina! Ładnie bajeruje ten rzecznik
Avatar
odp / 20 kwietnia 2012 o 14:32
..Ciebie też j... !!!
Avatar
student polibudy / 20 kwietnia 2012 o 14:12
niby artykuł dotyczy medycznego, ale nie moge sie powstrzymać JEBAĆ JEBAĆ UMCS
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 18:51
Co z nimi teraz? Wydobrzeli już?
Avatar
studentka / 22 kwietnia 2012 o 19:03
zapytalibyście poszkodowanych studentów jak było, a nie rzecznika, który nie powiedział prawdy...
Avatar
studentka / 21 kwietnia 2012 o 18:41
zapytajcie studentow jak bylo naprawde. STUD masz racje!
Avatar
Zulugula / 21 kwietnia 2012 o 11:46
Studenci medycyny i farmacji znają najwięcej sposobów na uzyskanie alkoholu
Avatar
stud / 20 kwietnia 2012 o 19:30
taa jasne... nikt nie udzielił im pomocy! sami musieli pójsc na własna reke do lekarza a i tak nie wszedzie chcieli ich przyjąć. Kpina! Ładnie bajeruje ten rzecznik
Avatar
odp / 20 kwietnia 2012 o 14:32
..Ciebie też j... !!!
Avatar
student polibudy / 20 kwietnia 2012 o 14:12
niby artykuł dotyczy medycznego, ale nie moge sie powstrzymać JEBAĆ JEBAĆ UMCS
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 2

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 21

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!