Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2015 r.
14:15

Lublin: Uderzył i zwyzywał Nigeryjczyka. Odpowie za przemoc i rasizm

Autor: Zdjęcie autora opr. dudi
0 10 A A

26-latek zwyzywał i pobił Nigeryjczyka. Dzień wcześniej opuścił więzienie, gdzie odsiadywał karę za rozbój.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w piątek na Pl. Łokietka po godzinie 15. Do idącego deptakiem Nigeryjczyka podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zaczął go wyzywać, a następnie kilka razy uderzył w twarz. Na zdarzenie zareagował jeden z mieszkańców, który ujął napastnika. Zareagowali również będący w ratuszu strażnicy miejscy. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali i przewieźli mężczyzn do komendy.

Dziś 26-letni napastnik trafił do Prokuratury rejonowej Lublin – Południe.  Mężczyzna już usłyszał zarzuty dyskryminacji czyli stosowania przemocy wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej lub rasowej oraz rasizmu, a więc publicznego znieważenia z tego samego powodu.

Jak ustalili policjanci 26-latek zaledwie dzień wcześniej opuścił więzienie, gdzie przebywał za rozbój. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
107 / 18 lipca 2015 o 10:42

Kapucha ?

Murzyn?

Avatar
Gość / 18 lipca 2015 o 08:27

"Guest (18 lipca 2015 o godzinie 07:10)" myslisz idioto, ze jestes anonimowy piszac ten wpis? Nic bardziej mylnego. Zglaszam sprawe na policje.

Kapucha ?

Avatar
Gość / 18 lipca 2015 o 07:20
"Guest (18 lipca 2015 o godzinie 07:10)" myslisz idioto, ze jestes anonimowy piszac ten wpis? Nic bardziej mylnego. Zglaszam sprawe na policje.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 21:48

A.C.T.A. tnie POsty,komentarze,cenzura wiecznie żywa,i ktoś będzie pier dolił że wyszliśmy z komunizmu......ech. Kraj czerwonej Qurwy i konfidentów !!

Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 21:39
Trafił tam gdzie jego miejsce! Tacy powinni odsiadywac długo letnie wyroki!
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 19:09
Polacy pod miotle w swoim kraju bo was
Sedzia niesprawiedliwy pokarze
O take polske walczylismy
A co by bylo gdyby niger uderzyl polaka
Trzeba bylo by okazac jemu milosierdzie
I poscic wolno
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 19:02
Ciekawe czy jak by czarny człowiek znieważył białego w Afryce, to też jego koledzy murzyni złapali by czarnego i oddali by policji. Moim zdaniem to nie rasizm. To zwykłe zatyczki słowne. Nie jest winą atakującego, że ofiarą był czarny człowiek.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 15:59
To zapowiada rychły koniec naszej białej rasy, :-( smutne.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 15:06
Szybcy jesteście. Artykuł z 14.15 a do zdarzenia doszło w piątek po 15-tej. Tylko powinszować...
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 14:41
szara rzeczywistosc i bezrobocie daly mu do myslenia. A ze po dosiadzce nie ma sie paszportu no to sru.... W pudle, za nasze pieniazki sobie powczasuje.
Avatar
107 / 18 lipca 2015 o 10:42

Kapucha ?

Murzyn?

Avatar
Gość / 18 lipca 2015 o 08:27

"Guest (18 lipca 2015 o godzinie 07:10)" myslisz idioto, ze jestes anonimowy piszac ten wpis? Nic bardziej mylnego. Zglaszam sprawe na policje.

Kapucha ?

Avatar
Gość / 18 lipca 2015 o 07:20
"Guest (18 lipca 2015 o godzinie 07:10)" myslisz idioto, ze jestes anonimowy piszac ten wpis? Nic bardziej mylnego. Zglaszam sprawe na policje.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 21:48

A.C.T.A. tnie POsty,komentarze,cenzura wiecznie żywa,i ktoś będzie pier dolił że wyszliśmy z komunizmu......ech. Kraj czerwonej Qurwy i konfidentów !!

Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 21:39
Trafił tam gdzie jego miejsce! Tacy powinni odsiadywac długo letnie wyroki!
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 19:09
Polacy pod miotle w swoim kraju bo was
Sedzia niesprawiedliwy pokarze
O take polske walczylismy
A co by bylo gdyby niger uderzyl polaka
Trzeba bylo by okazac jemu milosierdzie
I poscic wolno
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 19:02
Ciekawe czy jak by czarny człowiek znieważył białego w Afryce, to też jego koledzy murzyni złapali by czarnego i oddali by policji. Moim zdaniem to nie rasizm. To zwykłe zatyczki słowne. Nie jest winą atakującego, że ofiarą był czarny człowiek.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 15:59
To zapowiada rychły koniec naszej białej rasy, :-( smutne.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 15:06
Szybcy jesteście. Artykuł z 14.15 a do zdarzenia doszło w piątek po 15-tej. Tylko powinszować...
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 14:41
szara rzeczywistosc i bezrobocie daly mu do myslenia. A ze po dosiadzce nie ma sie paszportu no to sru.... W pudle, za nasze pieniazki sobie powczasuje.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.