wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: W nieczynnej hali MPK otworzą galerię sztuki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2010, 21:12

Dzieła ponad 60 autorów, różne gatunki i techniki – takie prace zobaczymy na otwarciu nowej galerii w Lublinie. Wystawie będzie towarzyszyć niezwykła muzyka.


W poniedziałek o godz. 16 w Galerii "Zajezdnia” (al. Kraśnicka 25, wejście od Nałęczowskiej) odbędzie się wernisaż wystawy "Artyści UMCS 2010”. Połączony zostanie z otwarciem nowej przestrzeni wystawienniczej w Lublinie.

Galeria, usytuowana naprzeciw uczelni artystycznej UMCS, powstała z inicjatywy prof. Artura Popka, dyrektora Wydziału Artystycznego. Doszedł on do porozumienia z dyrekcją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i udało się zaadaptować nieczynną już halę na potrzeby sztuki.

– Otwieramy galerię wystawą, na której zostaną zaprezentowane dzieła pracowników wydziału – mówi prof. Artur Popek. – Eksponowane są prace ponad 60 autorów reprezentujących różne gatunki, techniki, odmienne style i lata.

Galeria ma w programie organizowanie wystaw retrospektywnych i ta może być ich zaczątkiem. Bo artyści, wykładowcy i profesorowie wydziału, którzy pokazują swoje prace nie musieli wybierać najnowszych.

Zobaczyć więc można podpisane nazwiskiem tych, którzy już znani są katalogów liczących się galerii, jak też takich, którzy dopiero debiutują. I tak na wystawie zobaczymy malarstwo Jacka Wojciechowskiego i Mariusza Krzewińskiego, wśród znanych nazwisk są tutaj Jarosław Koziara i Walenty Wróblewski. Znajdują się też dzieła znakomitych grafików – Zdzisława Niedźwiedzia, Krzysztofa Symanowicza, Zbigniewa Liwaka, Grzegorza Mazurka. Są zawsze intrygujące dzieła Roberta Kuśmirowskiego i Ireny Nawrot-Trzcińskiej.

Ta wystawa to rzadka okazja do obejrzenia dorobku artystycznego pracowników uczelni, a także do nieuchronnych porównań. To szeroka panorama dokonań ludzi, którzy czuwają nad artystycznym rozwojem młodego pokolenia twórców.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie "Muzyka na styku kultur” – oprawa muzyczna przygotowana przez Elwirę Śliwkiewicz-Cisak (akordeon) i Jakuba Niedoborka (gitara).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!