piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin w rocznicę wyborów 1989 r. - imprezy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2009, 16:06

Obchody zwycięskich dla Solidarności wyborów do parlamentu rozpoczną się w środę konferencją "20 lat temu - 4 czerwca 1989 we wspomnieniach bohaterów i świadków".

O godz. 11 wprowadzenie wygłosi prof. Jerzy Kłoczowski (Lubelski Urząd Wojewódzki). Mszę świętą w intencji ojczyzny odprawi abp. Józef Życiński w czwartek o godz. 9 w Archikatedrze Lubelskiej. Później będą konferencje, okolicznościowe koncerty, forum gospodarcze Polska - Ukraina.

Teatr NN przygotował rocznicowe happeningi - o godz. 16 na Placu Litewskim i Krakowskim Przedmieściu zobaczymy filmy poświęcone wydarzeniom sprzed 20 lat i wystawa dokumentu, plakatu i fotografii oraz posłuchamy radia plenerowego z prezentacją archiwalnych audycji i piosenek.

Muzyczną gwiazdą dnia będzie rockowy zespół Coma. Początek koncertu plenerowego o godz. 18 na Placu Zamkowym. Wstęp wolny. Natomiast bilety trzeba kupić na nadzwyczajny koncert oratoryjny "Wolność jest w nas” - oratorium Josepha Haydna "Stworzenie świata” (godz. 20.15, Filharmonia Lubelska).

W piątek m. in. zostaną otwarte Targi Turystyki, Sportu i Rekreacji "Lubelskie Ekopolis - Moje Pasje 2009”. Początek o godz. 12.00 w Centrum Targowo-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Lubelskich S.A. Impreza potrwa do niedzieli.

Organizatorami obchodów są: marszałek województwa Krzysztof Grabczuk (koordynator), wojewoda Genowefa Tokarska oraz prezydent Lublina Adam Wasilewski.

(rp)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Dyablo
Gość
Rozzzi
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dyablo
Dyablo (2 czerwca 2009 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ"

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "Pamięc i tożsamość" - byl to okres podobny do upadlego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dzielami Lenina. Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc lzy i lkając nad losem Ojczyzny. Co to dalo w efekcie?
Dalo to to, że bez księdza nic już nie funkcjonuje, a wszyscy którzy próbowali funkcjonowac w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego byli wrogami nr 1 kościoła.
Do takich wrogów zaliczał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego Świata Naukowego - wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych.
Groźby te spelnili po uplywie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci -w tym względzie nie poleciała nawet jedna lza, ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy.
Od samego też początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW okreslany byl jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA", a wroku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"
Czy warto w takiej scenerii obchodzic szumnie 20 lat "wolnych wyborów"?
Jakie to wolne wybory skoro radio ma ryja i drze go na caly kraj (choć nie tylko) kogo należy wybrać. rydzykowna organizacja tez ma ryja i wykorzystuje go nawet w państwowych mediach serwując same dewotki plci obojga... i nie dopuszczając innych do radia Ma ryja...
Komu potrzebny "wolny poseł" - szczególnie ten co Ma ryja odmawiający dzień i noc różaniec, a zamiast ustaw klepie gotowce z książęczki, bo nikt już na trzeźwo takich pierdół nie wymyśli...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA SIE POLACY pozwoli sobie zauważć, że to już KULejne zniewolone wybory, a nie wolne. Zniewolone przez kościół kumuljący w sobie cała pozostałośc z upadłej komuny, a za komuny różnie bywało w KULawym Świecie naukowym - uczyli z błędami, tórych nikt z KUL-wego Świata Naukowego nie widział i dopiero KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW zakł,ócił panujący w tym względzie święty spokój.
Jeśli jeszcze ktoś ludzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" - to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na d... - czego też sam sie obawiał..., a właściwa diagnoze postawili lekarze... czyż to nie cudowne?
I taka to już pamięc i tożsamość...

Zostańcie z B(L)OGIEM

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2009 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coma COma COMA! Oczywiście, że będę, co za miła niespodziewanka
Rozwiń
Rozzzi
Rozzzi (2 czerwca 2009 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile to marnuje się kasy na jakieś imprezy i rocznice pięrdnięcia w stołek.A na inwestycje to ciągle brakuje.
Rozwiń
no name
no name (2 czerwca 2009 o 00:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast Comy lepiej było by zaprosić Lao Che. Jak ja uważam
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!